• fragre
  ****

  Kleopatra podaná jako vamp z fin de siècle, tedy jako dekadentní koketa, oplétající muže chapadly svého ženského kouzla. Claudette Colbert je v této roli dokonalá. Opulentní podívaná, která nešetří výpravou. Všechny ty fantaskní kostýmy, róby, stavby, choreografie slavností-vše je vskutku obrazová senzace. A Kleopatřin konec nepostrádá jisté heroičnosti a monumentality. Pozlátko Hollywoodu ve svém nejlepším.(23.10.2011)

 • classic
  *****

  Rok 1934 je rokom Claudette Colbert,najprv oscar za Caprove It Happened One Night s piatimi najprestížnejšími oscarmi,a taktiež DeMillova Cleopatra,ktorá prevyšuje svoju staršiu kolegyňu s Liz Taylor najmä v podaní postáv,deja,štruktúry a zobrazenia.V podstate tvorba Cecila B.DeMilla je unikátna ako pracuje s hercami,ktorí vo svojich rolách sú povýšeneckí,vystačujú sa nad ostatnými a výtvarná stránka,t.j.kamera má dôležitú nadanosť.Claudette má nadanie ako najlepšie stelesniť královnu Egypta a tí,ktorí sú v jej blízkosti,končia zle-nedobre... Herci sú autentickí a Cecil servíruje príbeh,ktorý nie je optimistický z ich pohľadu,a tak isto divák máva tento feeling.(14.12.2013)

 • pabab
  ****

  Aj napriek kladným názorom, som k tomuto filmu pristupoval opatrne. Predsa len r.1934......A ouha. DeMille opäť nesklamal. Pre mňa neznáma Claudette Colbert žiari. Koketuje , trpí..........je fakt skvelá.Nevadilo ani viac historických nepresností, len ten poplatok Egypta Rímu kukuricou.... Inak vrele doporučujem milovníkom starších filmov.(8.9.2011)

 • kaylin
  ***

  Klasický příběh v ještě o něco starším podání než je jeho nejslavnější verze s Elizabeth Taylor. Je to černobílé, je to místy hodně velkolepé, jindy zase hodně komorní. Tady se inspirovali tvůrci mladší verze a pojali ji ještě o něco velkolepěji. Dobré, ale vlastně je to jen historické romantické drama a nic moc víc.(12.10.2016)

 • liquido26
  *****

  Nikdy by mě nenapadlo, že před více než 70 lety bylo možný natočit tak dokonalý historický velkofilm. Ale možný to bylo a Kleopatra je toho důkazem. Kromě skvělých kostýmů, kulis, velkolepých davových scén a skvělé bitvy (ta mohla být delší) stojí Kleopatra především na skvělých hereckých výkonech představitelů hlavní hrdinky, Césara a Marka Antonia. Příběh je samozřejmě hodně zjednodušený a nepřesný (třeba je zcela vynecháno to, že Kleopatra měla s Césarem syna a všechny události jsou velmi zhuštěné jakoby se staly během několika měsíců a přitom ve skutečnosti mezi seznámení Caesara a Kleopatry a její smrtí uplynulo 18 let), ale to vůbec nevadí, takhle je to možná lepší :-)(7.12.2009)

 • - DeMilleův předchozí film Four Frightened People (1934) byl velký propadák, a proto po něm zakladatel a ředitel studia Paramount Adolph Zukor chtěl, aby po vzoru úspěšného filmu Ve znamení kříže (1932) natočil další historický, lehce erotický film. Tímto filmem byla Kleopatra s úvodním záběrem na nahou otrokyni nebo neustále spoře oděnou Claudette Colbert. (Griffith)

 • - Režisér Cecil B. DeMille si během přípravy k natáčení vyžádal projekci Cleopatry z roku 1917. Po zhlédnutí poslal kopii filmu zpět do New Jersey, kde 9. července 1937 při požáru shořela se všemi ostatními kopiemi filmů studia Fox. DeMille a jeho společníci tak pravděpodobně byli posledními lidmi, kteří slavný film viděli. (Griffith)

 • - Mléčná lázeň s Claudette Colbertovou zdůraznila DeMilleovu posedlost koupelovými scénami. (Pavlínka9)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace