Klasický příběh v ještě o něco starším podání než je jeho nejslavnější verze s Elizabeth Taylor. Je to černobílé, je to místy hodně velkolepé, jindy zase hodně komorní. Tady se inspirovali tvůrci mladší verze a pojali ji ještě o něco velkolepěji. Dobré, ale vlastně je to jen historické romantické drama a nic moc víc.(12.10.2016)

Cleopatra - Claudette Colbert Úžasné černobílé zpracování tohoto dramatu z roku 1934, které natočil režiser C.B.DeMille. Nevídaná podívaná na tehdejší dobu, herecký výkon C.Colbert mě uchvátil, nádherná Cleopatra. Vedle ní se ve filmu objevil i mladý David Niven a John Carradine...1 Oscar a 4 nominace.(28.2.2007)

Samozřejmě, že tahle verze se nemůže měřit s legendárním velkofilmem z 60. let. Ale na rok 1934 je Klepatra natočena skvěle - výborná výprava, pár davových scén a dokonce pokus o nějakou tu bitvu. K tomu solidní příběh, který se nejspíše víceméně drží reality. A nad tím vším vynikající Claudette Colbertová, o které jsem asi nikdy neslyšel, ale její Kleopatra je fantastická. Ač herečka není zrovna nejkrásnější, v jejím podání je Kleopatra svůdná, rozšfaná, pohrává si s muži, ale i miluje a nechybí ani špetka smyslu pro humor. Já jsem spokojen, nebylo to vůbec špatné.(20.5.2016)

Kleopatra podaná jako vamp z fin de siècle, tedy jako dekadentní koketa, oplétající muže chapadly svého ženského kouzla. Claudette Colbert je v této roli dokonalá. Opulentní podívaná, která nešetří výpravou. Všechny ty fantaskní kostýmy, róby, stavby, choreografie slavností-vše je vskutku obrazová senzace. A Kleopatřin konec nepostrádá jisté heroičnosti a monumentality. Pozlátko Hollywoodu ve svém nejlepším.(23.10.2011)

Roztomilá Kleopatra. Nic lepšího o ní napsat nejde. V podání Colbertové to rozhodně není božsky krásná sfinga, spíše neustále koketující sotva dospělá žena. K tragédii sice nakonec dojde, ale cesta je spíše veselá ("Královna neškytá."). Film je výpravný, s krásnými kostýmy (nejen Kleopatry) a s občasnými "záchvaty" dekadence Hollywoodu před příchodem cenzury. Bitva u Actia je ovšem nepříliš zvládnutá. Její pozemní část je převzatá z němých filmů. Ovšem námořní bitva je opravdu pěkná.(14.2.2011)

• - Režisér Cecil B. DeMille si během přípravy k natáčení vyžádal projekci Cleopatry z roku 1917. Po zhlédnutí poslal kopii filmu zpět do New Jersey, kde 9. července 1937 při požáru shořela se všemi ostatními kopiemi filmů studia Fox. DeMille a jeho společníci tak pravděpodobně byli posledními lidmi, kteří slavný film viděli. (Griffith)

• - DeMilleův předchozí film Four Frightened People (1934) byl velký propadák, a proto po něm zakladatel a ředitel studia Paramount Adolph Zukor chtěl, aby po vzoru úspěšného filmu Ve znamení kříže (1932) natočil další historický, lehce erotický film. Tímto filmem byla Kleopatra s úvodním záběrem na nahou otrokyni nebo neustále spoře oděnou Claudette Colbert. (Griffith)

• - Mléčná lázeň s Claudette Colbertovou zdůraznila DeMilleovu posedlost koupelovými scénami. (Pavlínka9)