• liquido26
  *****

  Nikdy by mě nenapadlo, že před více než 70 lety bylo možný natočit tak dokonalý historický velkofilm. Ale možný to bylo a Kleopatra je toho důkazem. Kromě skvělých kostýmů, kulis, velkolepých davových scén a skvělé bitvy (ta mohla být delší) stojí Kleopatra především na skvělých hereckých výkonech představitelů hlavní hrdinky, Césara a Marka Antonia. Příběh je samozřejmě hodně zjednodušený a nepřesný (třeba je zcela vynecháno to, že Kleopatra měla s Césarem syna a všechny události jsou velmi zhuštěné jakoby se staly během několika měsíců a přitom ve skutečnosti mezi seznámení Caesara a Kleopatry a její smrtí uplynulo 18 let), ale to vůbec nevadí, takhle je to možná lepší :-)(7.12.2009)

 • fragre
  ****

  Kleopatra podaná jako vamp z fin de siècle, tedy jako dekadentní koketa, oplétající muže chapadly svého ženského kouzla. Claudette Colbert je v této roli dokonalá. Opulentní podívaná, která nešetří výpravou. Všechny ty fantaskní kostýmy, róby, stavby, choreografie slavností-vše je vskutku obrazová senzace. A Kleopatřin konec nepostrádá jisté heroičnosti a monumentality. Pozlátko Hollywoodu ve svém nejlepším.(23.10.2011)

 • Brejlil
  ****

  Roztomilá Kleopatra. Nic lepšího o ní napsat nejde. V podání Colbertové to rozhodně není božsky krásná sfinga, spíše neustále koketující sotva dospělá žena. K tragédii sice nakonec dojde, ale cesta je spíše veselá ("Královna neškytá."). Film je výpravný, s krásnými kostýmy (nejen Kleopatry) a s občasnými "záchvaty" dekadence Hollywoodu před příchodem cenzury. Bitva u Actia je ovšem nepříliš zvládnutá. Její pozemní část je převzatá z němých filmů. Ovšem námořní bitva je opravdu pěkná.(14.2.2011)

 • pabab
  ****

  Aj napriek kladným názorom, som k tomuto filmu pristupoval opatrne. Predsa len r.1934......A ouha. DeMille opäť nesklamal. Pre mňa neznáma Claudette Colbert žiari. Koketuje , trpí..........je fakt skvelá.Nevadilo ani viac historických nepresností, len ten poplatok Egypta Rímu kukuricou.... Inak vrele doporučujem milovníkom starších filmov.(8.9.2011)

 • majo25
  ***

  Veľmi klasické spracovanie o Klepatre dáva o sebe ešte vedieť, že nemá éra bola len toť nedávno a herecké výkony sa ešte nestihli dostatočne prispôsobiť. Film je okázalý, prepychový a čo sa týka vizuálu, DeMille odiedol skvelú prácu. Príbeh je však klasická melodráma a romanca so všetkými svojimi klišé prvkami, kedy aj polhodinu sa nič nedeje a postavy medzi sebe nezáväzne konverzujú, romanticky pletkujú, prípadne sa pred divákom odohrávajú tance a veľmi štylizované orientálne zvyky. Herečka hrajúca Kleopatru ma veľmi neoslnila, ani svojim herectvom, tobôž už nie svojou fádnou postavou s vyťahanými kozami. Wilcoxon v roli Marka Antónia odohral svoj štandart, Cézar sa bohužiaľ na scéne dlho neudržal. Ako z iného filmu však vyzneli záverečné vojnové zábery, ktoré boli vzhľadom na rok vzniku famózne - akčné, strihovo premakané, ohne v tme dokonca aj dnes pôsobivé. Toto dávkovať počas celého filmu, išiel by som v hodnotení určite vyššie.(24.12.2018)

 • - Natáčení se zpožďovalo kvůli nespokojeností Claudette Colbert (Kleopatra) s jejími kostýmy, které požadovala vyměnit za jiné a také kvůli její týden trvající nemoci. (Griffith)

 • - Mléčná lázeň s Claudette Colbertovou zdůraznila DeMilleovu posedlost koupelovými scénami. (Pavlínka9)

 • - Režisér Cecil B. DeMille si během přípravy k natáčení vyžádal projekci Cleopatry z roku 1917. Po zhlédnutí poslal kopii filmu zpět do New Jersey, kde 9. července 1937 při požáru shořela se všemi ostatními kopiemi filmů studia Fox. DeMille a jeho společníci tak pravděpodobně byli posledními lidmi, kteří slavný film viděli. (Griffith)