Cleopatra - Claudette Colbert Úžasné černobílé zpracování tohoto dramatu z roku 1934, které natočil režiser C.B.DeMille. Nevídaná podívaná na tehdejší dobu, herecký výkon C.Colbert mě uchvátil, nádherná Cleopatra. Vedle ní se ve filmu objevil i mladý David Niven a John Carradine...1 Oscar a 4 nominace.(28.2.2007)

Nikdy by mě nenapadlo, že před více než 70 lety bylo možný natočit tak dokonalý historický velkofilm. Ale možný to bylo a Kleopatra je toho důkazem. Kromě skvělých kostýmů, kulis, velkolepých davových scén a skvělé bitvy (ta mohla být delší) stojí Kleopatra především na skvělých hereckých výkonech představitelů hlavní hrdinky, Césara a Marka Antonia. Příběh je samozřejmě hodně zjednodušený a nepřesný (třeba je zcela vynecháno to, že Kleopatra měla s Césarem syna a všechny události jsou velmi zhuštěné jakoby se staly během několika měsíců a přitom ve skutečnosti mezi seznámení Caesara a Kleopatry a její smrtí uplynulo 18 let), ale to vůbec nevadí, takhle je to možná lepší :-)(7.12.2009)

Roztomilá Kleopatra. Nic lepšího o ní napsat nejde. V podání Colbertové to rozhodně není božsky krásná sfinga, spíše neustále koketující sotva dospělá žena. K tragédii sice nakonec dojde, ale cesta je spíše veselá ("Královna neškytá."). Film je výpravný, s krásnými kostýmy (nejen Kleopatry) a s občasnými "záchvaty" dekadence Hollywoodu před příchodem cenzury. Bitva u Actia je ovšem nepříliš zvládnutá. Její pozemní část je převzatá z němých filmů. Ovšem námořní bitva je opravdu pěkná.(14.2.2011)

Klasický příběh v ještě o něco starším podání než je jeho nejslavnější verze s Elizabeth Taylor. Je to černobílé, je to místy hodně velkolepé, jindy zase hodně komorní. Tady se inspirovali tvůrci mladší verze a pojali ji ještě o něco velkolepěji. Dobré, ale vlastně je to jen historické romantické drama a nic moc víc.(12.10.2016)

Kleopatra podaná jako vamp z fin de siècle, tedy jako dekadentní koketa, oplétající muže chapadly svého ženského kouzla. Claudette Colbert je v této roli dokonalá. Opulentní podívaná, která nešetří výpravou. Všechny ty fantaskní kostýmy, róby, stavby, choreografie slavností-vše je vskutku obrazová senzace. A Kleopatřin konec nepostrádá jisté heroičnosti a monumentality. Pozlátko Hollywoodu ve svém nejlepším.(23.10.2011)

• - Claudette Colbert (Kleopatra) měla velký strach z hadů, aby ji režisér DeMille přiměl scénu s plazem natočit, nechal ze zoo z Los Angeles přinést jednoho z největších hadů, kterého Colbert nečekaně ukázal a neskutečně ji tak vyděsil. Poté jí ukázal podstatně menšího hada, a zeptal se, zdali by svolila natáčet s ním. Colbert v porovnání s velkým hadem přišel neškodný a scénu s ním natočila. (Griffith)

• - Natáčení se zpožďovalo kvůli nespokojeností Claudette Colbert (Kleopatra) s jejími kostýmy, které požadovala vyměnit za jiné a také kvůli její týden trvající nemoci. (Griffith)

• - Mléčná lázeň s Claudette Colbertovou zdůraznila DeMilleovu posedlost koupelovými scénami. (Pavlínka9)