Reklama

Reklama

Obsahy(1)

V roku 48 pred n. l. vo svojom egyptskom kráľovstve čelí Kleopatra palácovej vzbure. Preto víta príchod Júlia Cézara, ktorý má upevniť jej moc pod nadvládou Ríma. Keď je Cézar, ktorého zviedla, zavraždený, Kleopatra presunie svoju náklonnosť na Marka Antonia a oslepí ho svojou krásou. No tento trik nemusí fungovať vždy a na každého... (matriosa)

(více)

Recenze (17)

marťan 

všechny recenze uživatele

Cleopatra - Claudette Colbert Úžasné černobílé zpracování tohoto dramatu z roku 1934, které natočil režiser C.B.DeMille. Nevídaná podívaná na tehdejší dobu, herecký výkon C.Colbert mě uchvátil, nádherná Cleopatra. Vedle ní se ve filmu objevil i mladý David Niven a John Carradine...1 Oscar a 4 nominace. ()

pabab 

všechny recenze uživatele

Aj napriek kladným názorom, som k tomuto filmu pristupoval opatrne. Predsa len r.1934......A ouha. DeMille opäť nesklamal. Pre mňa neznáma Claudette Colbert žiari. Koketuje , trpí..........je fakt skvelá.Nevadilo ani viac historických nepresností, len ten poplatok Egypta Rímu kukuricou.... Inak vrele doporučujem milovníkom starších filmov. ()

Reklama

majo25 

všechny recenze uživatele

Veľmi klasické spracovanie o Klepatre dáva o sebe ešte vedieť, že nemá éra bola len toť nedávno a herecké výkony sa ešte nestihli dostatočne prispôsobiť. Film je okázalý, prepychový a čo sa týka vizuálu, DeMille odiedol skvelú prácu. Príbeh je však klasická melodráma a romanca so všetkými svojimi klišé prvkami, kedy aj polhodinu sa nič nedeje a postavy medzi sebe nezáväzne konverzujú, romanticky pletkujú, prípadne sa pred divákom odohrávajú tance a veľmi štylizované orientálne zvyky. Herečka hrajúca Kleopatru ma veľmi neoslnila, ani svojim herectvom, tobôž už nie svojou fádnou postavou s vyťahanými kozami. Wilcoxon v roli Marka Antónia odohral svoj štandart, Cézar sa bohužiaľ na scéne dlho neudržal. Ako z iného filmu však vyzneli záverečné vojnové zábery, ktoré boli vzhľadom na rok vzniku famózne - akčné, strihovo premakané, ohne v tme dokonca aj dnes pôsobivé. Toto dávkovať počas celého filmu, išiel by som v hodnotení určite vyššie. ()

fragre 

všechny recenze uživatele

Kleopatra podaná jako vamp z fin de siècle, tedy jako dekadentní koketa, oplétající muže chapadly svého ženského kouzla. Claudette Colbert je v této roli dokonalá. Opulentní podívaná, která nešetří výpravou. Všechny ty fantaskní kostýmy, róby, stavby, choreografie slavností-vše je vskutku obrazová senzace. A Kleopatřin konec nepostrádá jisté heroičnosti a monumentality. Pozlátko Hollywoodu ve svém nejlepším. ()

liquido26 

všechny recenze uživatele

Nikdy by mě nenapadlo, že před více než 70 lety bylo možný natočit tak dokonalý historický velkofilm. Ale možný to bylo a Kleopatra je toho důkazem. Kromě skvělých kostýmů, kulis, velkolepých davových scén a skvělé bitvy (ta mohla být delší) stojí Kleopatra především na skvělých hereckých výkonech představitelů hlavní hrdinky, Césara a Marka Antonia. Příběh je samozřejmě hodně zjednodušený a nepřesný (třeba je zcela vynecháno to, že Kleopatra měla s Césarem syna a všechny události jsou velmi zhuštěné jakoby se staly během několika měsíců a přitom ve skutečnosti mezi seznámení Caesara a Kleopatry a její smrtí uplynulo 18 let), ale to vůbec nevadí, takhle je to možná lepší :-) ()

Galerie (65)

Zajímavosti (6)

  • Mléčná lázeň s Claudette Colbertovou zdůraznila DeMilleovu posedlost koupelovými scénami. (Pavlínka9)
  • Natáčení se zpožďovalo kvůli nespokojeností Claudette Colbert (Kleopatra) s jejími kostýmy, které požadovala vyměnit za jiné a také kvůli její týden trvající nemoci. (Griffith)
  • Režisér Cecil B. DeMille si během přípravy k natáčení vyžádal projekci Cleopatry z roku 1917. Po zhlédnutí poslal kopii filmu zpět do New Jersey, kde 9. července 1937 při požáru shořela se všemi ostatními kopiemi filmů studia Fox. DeMille a jeho společníci tak pravděpodobně byli posledními lidmi, kteří slavný film viděli. (Griffith)

Reklama

Reklama