Samozřejmě, že tahle verze se nemůže měřit s legendárním velkofilmem z 60. let. Ale na rok 1934 je Klepatra natočena skvěle - výborná výprava, pár davových scén a dokonce pokus o nějakou tu bitvu. K tomu solidní příběh, který se nejspíše víceméně drží reality. A nad tím vším vynikající Claudette Colbertová, o které jsem asi nikdy neslyšel, ale její Kleopatra je fantastická. Ač herečka není zrovna nejkrásnější, v jejím podání je Kleopatra svůdná, rozšfaná, pohrává si s muži, ale i miluje a nechybí ani špetka smyslu pro humor. Já jsem spokojen, nebylo to vůbec špatné.(20.5.2016)

Klasický příběh v ještě o něco starším podání než je jeho nejslavnější verze s Elizabeth Taylor. Je to černobílé, je to místy hodně velkolepé, jindy zase hodně komorní. Tady se inspirovali tvůrci mladší verze a pojali ji ještě o něco velkolepěji. Dobré, ale vlastně je to jen historické romantické drama a nic moc víc.(12.10.2016)

Kleopatra podaná jako vamp z fin de siècle, tedy jako dekadentní koketa, oplétající muže chapadly svého ženského kouzla. Claudette Colbert je v této roli dokonalá. Opulentní podívaná, která nešetří výpravou. Všechny ty fantaskní kostýmy, róby, stavby, choreografie slavností-vše je vskutku obrazová senzace. A Kleopatřin konec nepostrádá jisté heroičnosti a monumentality. Pozlátko Hollywoodu ve svém nejlepším.(23.10.2011)

Cleopatra - Claudette Colbert Úžasné černobílé zpracování tohoto dramatu z roku 1934, které natočil režiser C.B.DeMille. Nevídaná podívaná na tehdejší dobu, herecký výkon C.Colbert mě uchvátil, nádherná Cleopatra. Vedle ní se ve filmu objevil i mladý David Niven a John Carradine...1 Oscar a 4 nominace.(28.2.2007)

Veľmi klasické spracovanie o Klepatre dáva o sebe ešte vedieť, že nemá éra bola len toť nedávno a herecké výkony sa ešte nestihli dostatočne prispôsobiť. Film je okázalý, prepychový a čo sa týka vizuálu, DeMille odiedol skvelú prácu. Príbeh je však klasická melodráma a romanca so všetkými svojimi klišé prvkami, kedy aj polhodinu sa nič nedeje a postavy medzi sebe nezáväzne konverzujú, romanticky pletkujú, prípadne sa pred divákom odohrávajú tance a veľmi štylizované orientálne zvyky. Herečka hrajúca Kleopatru ma veľmi neoslnila, ani svojim herectvom, tobôž už nie svojou fádnou postavou s vyťahanými kozami. Wilcoxon v roli Marka Antónia odohral svoj štandart, Cézar sa bohužiaľ na scéne dlho neudržal. Ako z iného filmu však vyzneli záverečné vojnové zábery, ktoré boli vzhľadom na rok vzniku famózne - akčné, strihovo premakané, ohne v tme dokonca aj dnes pôsobivé. Toto dávkovať počas celého filmu, išiel by som v hodnotení určite vyššie.(24.12.2018)

• - Mléčná lázeň s Claudette Colbertovou zdůraznila DeMilleovu posedlost koupelovými scénami. (Pavlínka9)

• - DeMilleův předchozí film Four Frightened People (1934) byl velký propadák, a proto po něm zakladatel a ředitel studia Paramount Adolph Zukor chtěl, aby po vzoru úspěšného filmu Ve znamení kříže (1932) natočil další historický, lehce erotický film. Tímto filmem byla Kleopatra s úvodním záběrem na nahou otrokyni nebo neustále spoře oděnou Claudette Colbert. (Griffith)

• - Claudette Colbert (Kleopatra) měla velký strach z hadů, aby ji režisér DeMille přiměl scénu s plazem natočit, nechal ze zoo z Los Angeles přinést jednoho z největších hadů, kterého Colbert nečekaně ukázal a neskutečně ji tak vyděsil. Poté jí ukázal podstatně menšího hada, a zeptal se, zdali by svolila natáčet s ním. Colbert v porovnání s velkým hadem přišel neškodný a scénu s ním natočila. (Griffith)