Únos

USA, 2006, 5 min

Gary Rydstrom

Maxwell Brace

Steve Bloom

V Únosu se upustilo od skrytých ponaučení a vsadilo se hlavně na zábavu a já jim to během těch pár minut sežral i s navijákem. Animační technologie se zas posunuly o level výš a zrovna na zdejším nešikovném mimozemšťanovi je to náramně poznat, což mě osobně velmi těší. Nelze nepřemýšlet nad tím, že lidská postava ve filmu je hlavní hrdina z Ratatouille.(28.1.2020)

Oscar 1 nominace: Krátký animovaný film(28.2.2007)

Myslím, že Pixar má na víc. Čistých 70% zaokrouhluju dolů, protože většina ostatních jejich kraťasů je o dvě třídy výš.(17.9.2007)

Hezký nápad a umně použité žánrové propriety, tradičně kvalitní animace. Ale "příběh" a celková vtipnost nula nula nic, překvapivě i pět minut může stačit na vytěžení "tématu" a krmení diváka převařenou kaší. Jeden vtípek v tradičním pixaráckém celovečeráku by byl daleko vděčnější než tenhle sice ne špatný, ale za obvyklou úrovní kvality práce studia značně zaostávající kraťas. Ale tak co, on i samotný Ratatouille byl takový...jiný.(28.3.2010)

Mini-animák od Pixaru, který mě svým jednoduchým příběhem potěšil, přitom je to tak vtipné, ale když slyším ty příběhy únosů a fakt, že se to všechno musí naučit, tak proč ne? :) --- 85 % ---(15.3.2008)

Hneď zo začiatku nám tento CGI animák pripomenie Spielbergové Blízke stretnutie tretieho druhu, o malú chvíľu začne mimozemská paseka, kde sa začínajúci UFOnec bude snažiť svetelným prenosom uniesť obyvateľa jedného domčeka niekde na opustenej pláni... na danej ploche nechýba troška vtipnej "vypätej" drámy, vtipných okamihov pri zaškoľovaní malého UFOna a jeho nešťastných šarapatkách, samozrejme že to všetko nakoniec skončí zlým koncom, veď ako ináč. /90%/ __Krátkometrážna rozprávka "Lifted" sa dá pozrieť na DVD disku rozprávky Ratatouille alebo na DVD Pixar: Kolekce krátkých filmů..(25.1.2009)

Kam se hrabou Blízká setkání třetího druhu...(8.3.2008)

Scénář: Gary Rydstrom .. Bezvadné. Každé povolání obnáší nutné zaškolení, i únos.(26.8.2007)

Příjemná pixarovská jednohubka před Ratatouille. Animace jednoduchá, ale plně dostačující a tady jde stejně především o nápad a jeho gradaci. A obojí je výtečné.(17.9.2007)

// Production Companies: Pixar Animation Studios //(30.1.2011)

nj,.. takhle to dopadá, když je instruktor slaboch :-) pak nemá být tolik nehod :-)(10.9.2009)

Sice postaveny na jednom napadu, nicmene napad to je perfektni a originalni a dava prostor pro par dobrejch vtipku.(25.12.2008)

Boží úvodní hudba a fajn nápad o mimozemšťanovi skládající zkoušku únosu pod přísným mentorem. Autoškola s mimozemšťany je povedená. 8/10.(17.12.2020)

Pozemský 5-ti minutový animovaný vtípek o mimozemském únosu. Viz: http://video.google.com/videoplay?docid=7724621272482837356#(22.7.2010)

Jednoduché gagy, jednoduchá animace a jednoduchý nápad protentokrát slavily zasloužený úspěch. Přečudlíkovaný pultík mě spolehlivě poslal do kolen.(1.10.2007)

Přiletí létající talíř, brilantně zaparkuje nad domem, vypálí světelný paprsek, zachytí jeden kus člověka a odfrčí provést pitvu pozemšťana do vzdálené galaxie. Tak si to všichni představujeme, aniž bychom rozkmitali jediný mozkový závit ke zjištění, kde se ty zelené potvory učí té strojové přesnosti. Odpovědí na nepoloženou otázku je tento zábavný instruktážní animák.(16.8.2016)

Pixar umí i lepší příběhy, ale rozhodně nemůžu říct, že by mě Lifted nepobavil, dokonce můžu říct, že sem se bavil víc než dost při zaučování emzáka v unášení lidí. Krom toho ta hra světel a stínů je fakt moc pěkná(9.1.2008)

Totální úlet....Takhle nahlas jsem v kině neřval smíchy hodně dlouho.(21.4.2009)

Fantastický hororový kraťas. Ta zelená potvůrka byla tááák rozkošná. Slast pro oko i uši.(14.2.2011)

Jeden nápad bez jakékoli další myšlenky. Nevím, obecně zidealizovaný Pixar jistě mohl něco přihodit. Ale jako dobrý.(3.4.2011)

Vždycky to nevyjde, aneb každej jsme na zkoušce nervózní...(8.6.2011)

<< předchozí 1 2 3 4 7 10 13