Únos

USA, 2006, 5 min

Gary Rydstrom

Maxwell Brace

Steve Bloom

To, co prožíval ten Marťánek, jsme asi sami taky - a nejspíš nejen jednou - zažili. Jaké měl štěstí, že měl nejen přísného, ale i milujícího a laskavého (otce?) učitele/zkoušejícího. Na druhou stranu - v závěru - možná, že příliš tolerance škodí :-) Krásná animace (ale Pixar to jinak neumí) a notná dávka vtipu a humoru.(3.1.2011)

:o)), jojo, mladej se má ještě co učit, není se ale čemu divit, páč 2000 čudlíků je krapet moc i na obyčejnou elektrárnu (domnívám se :o) ). Ale neodpustím si menší kritiku, že by podle mě měly bejt krátkometráky o pointě, kterou sem zde jaksi nezaznamenal a nebo ano, ale slaboučkou...Rozhodně ale Pixaři patří mezi ty nejlepší ve svém oboru...(2.6.2010)

Naozaj asi najslabší kraťas, ktorý ma vôbec nenavnadil. Týmpádom som sa aj zľakol, že film nebude mať potrebné grády. Ide o to, že čím lepší kraťas, tým lepší film. A ani tu som sa nemýlil. Ratatouille bol geniálnou náhradou za týchto pár minút skoro nevypointovaného záveru. Nebyť zapípania budíka, idem ešte nižšie. 65%.(10.10.2007)

Úžasný a zábavný kraťas s nenúteným humorom. Jeden z mála krátkometrážnych snímkov, u ktorých by som si veľmi prial či už pokračovanie, alebo normálne dlhý snímok. Postavičky síce len tri a síce jedna z nich stále spí a ostatné dve vôbec nerozprávajú, ale o tom viac tejto snímke gratulovať, že je tak zábavná. Animácia na rok 2006 krásna. Postavy sú zábavné už tým ako vyzerajú. Nápad si rovnako tak zaslúži uznanie. Koniec pobavil známym výkrikom, ktorý sa objavuje tak často v mnohých filmoch. Je pre mňa zaujímavé, že som sa o tomto krátkometrážnom animáku dozvedel až o 14 rokov od jeho vzniku. Skvelé.(27.3.2020)

Přiletí létající talíř, brilantně zaparkuje nad domem, vypálí světelný paprsek, zachytí jeden kus člověka a odfrčí provést pitvu pozemšťana do vzdálené galaxie. Tak si to všichni představujeme, aniž bychom rozkmitali jediný mozkový závit ke zjištění, kde se ty zelené potvory učí té strojové přesnosti. Odpovědí na nepoloženou otázku je tento zábavný instruktážní animák.(16.8.2016)

• - Když unášený muž v pokoji spadne na zem, stojí vedle něj postavička "muzikanta" z pixarovského minifilmu Tin Toy. (T-enter)

• - V tomto krátkometrážnom filme môžeme počuť skladbu "Pump It" od skupiny The Black Eyed Peas i pieseň "The Final Countdown" od kapely Europe. (ludovit14)

• - Zvuk, který se ozve v kosmické lodi pokaždé, když tělo spícího muže do něčeho narazí, můžete také slyšet v operačním systému Apple OS X. Je to výstražný zvuk s názvem "Hero". (HappySmile)