Únos

USA, 2006, 5 min

Gary Rydstrom

Maxwell Brace

Steve Bloom

Nejvtipnější Pixar-kraťas. Mimozemská "autoškola" je do geniálnosti dovedená situační groteska, která plně využívá všech svých možností - fyzické gagy, mimika, hudba, zvukové efekty a samozřejmě vzhled animace jsou bez přehánění perfektní a jen máloco dokáže tolikrát rozesmát během necelých pěti minut. Prostě genální nápad maximálně využitý. No a ten závěr - nevypínat před koncem!(19.8.2008)

YouTube/// Obsazení 8/10 Děj 8/10 Hudba 8/10 Efekty 8/10/// +tak tohle tu ještě nebylo -až tolik se u toho asi nenasmějete/// Tak to je mazec, to je fakt hustý. Určitě nebude smíchy padat po zemi. Z takových forků jaké tady uvidíte jste myslím už vyrostli, ale jako sci-fi je to brutální, tohle jsem fakt v žádném scífku neviděl. Kam se na tohle hrabe autoškola. Potěší to./// Celkem 80%///(10.12.2008)

Hneď zo začiatku nám tento CGI animák pripomenie Spielbergové Blízke stretnutie tretieho druhu, o malú chvíľu začne mimozemská paseka, kde sa začínajúci UFOnec bude snažiť svetelným prenosom uniesť obyvateľa jedného domčeka niekde na opustenej pláni... na danej ploche nechýba troška vtipnej "vypätej" drámy, vtipných okamihov pri zaškoľovaní malého UFOna a jeho nešťastných šarapatkách, samozrejme že to všetko nakoniec skončí zlým koncom, veď ako ináč. /90%/ __Krátkometrážna rozprávka "Lifted" sa dá pozrieť na DVD disku rozprávky Ratatouille alebo na DVD Pixar: Kolekce krátkých filmů..(25.1.2009)

Tak tohle byl masakr. Už vím, jaké mají mimozemšťané závěrečné zkoušky:-) Skvělý bonus k filmu Ratatouille. Zhlédl jsem to dvakrát. Toho pozemšťana mě bylo líto, jak se ho mladý mimozemšťan snažil unést. Ještě že to nakonec vyřešil jeho zkoušející. Tento kraťas je důkazem toho, že i beze slov jde natočit zábavné dílko. Dávám 100%(20.3.2010)

Žádný učený z nebe nespadl - sice tenhle z nebe spadl, je totiž ufoun, ale i unášení lidí je věc, kterou je potřeba nejdříve natrénovat pod dohledem starších a zkušenějších ... Stejně jako téměř u ostatních krátkých i delších animovaných filmů z dílny Pixaru se nedá jinak, než zatleskat. Originální téma, nádherná animace, vtipně doplněný hudební doprovod - co si víc přát? Možná aby filmeček byl o chloupeček delší...(13.5.2013)

• - Když unášený muž v pokoji spadne na zem, stojí vedle něj postavička "muzikanta" z pixarovského minifilmu Tin Toy. (T-enter)

• - V tomto krátkometrážnom filme môžeme počuť skladbu "Pump It" od skupiny The Black Eyed Peas i pieseň "The Final Countdown" od kapely Europe. (ludovit14)

• - Na přístrojové desce kosmické lodi je přesně 2 000 tlačítek. (HappySmile)