Únos

USA, 2006, 5 min

Gary Rydstrom

Maxwell Brace

Steve Bloom

Tak tohle byl masakr. Už vím, jaké mají mimozemšťané závěrečné zkoušky:-) Skvělý bonus k filmu Ratatouille. Zhlédl jsem to dvakrát. Toho pozemšťana mě bylo líto, jak se ho mladý mimozemšťan snažil unést. Ještě že to nakonec vyřešil jeho zkoušející. Tento kraťas je důkazem toho, že i beze slov jde natočit zábavné dílko. Dávám 100%(20.3.2010)

Abduction School. Už od dob, kdy na Homera nestačil jen jeden paprsek, dobře víme, že kvalitně provedený mimozemský únos vyžaduje jistý stupeň znalostí a zkušeností. Ne nadarmo se říká, že žádný učený z nebe nespadl.. Na čtyři stelly to vytáhne úvodní atmosféra osmdesátkových kontaktních sci-fi a probuzení budíkem. I když po tom nešetrném zacházení s objektem je zázrak, že k němu vůbec došlo..(16.4.2021)

Hneď zo začiatku nám tento CGI animák pripomenie Spielbergové Blízke stretnutie tretieho druhu, o malú chvíľu začne mimozemská paseka, kde sa začínajúci UFOnec bude snažiť svetelným prenosom uniesť obyvateľa jedného domčeka niekde na opustenej pláni... na danej ploche nechýba troška vtipnej "vypätej" drámy, vtipných okamihov pri zaškoľovaní malého UFOna a jeho nešťastných šarapatkách, samozrejme že to všetko nakoniec skončí zlým koncom, veď ako ináč. /90%/ __Krátkometrážna rozprávka "Lifted" sa dá pozrieť na DVD disku rozprávky Ratatouille alebo na DVD Pixar: Kolekce krátkých filmů..(25.1.2009)

Nejvtipnější Pixar-kraťas. Mimozemská "autoškola" je do geniálnosti dovedená situační groteska, která plně využívá všech svých možností - fyzické gagy, mimika, hudba, zvukové efekty a samozřejmě vzhled animace jsou bez přehánění perfektní a jen máloco dokáže tolikrát rozesmát během necelých pěti minut. Prostě genální nápad maximálně využitý. No a ten závěr - nevypínat před koncem!(19.8.2008)

:o)), jojo, mladej se má ještě co učit, není se ale čemu divit, páč 2000 čudlíků je krapet moc i na obyčejnou elektrárnu (domnívám se :o) ). Ale neodpustím si menší kritiku, že by podle mě měly bejt krátkometráky o pointě, kterou sem zde jaksi nezaznamenal a nebo ano, ale slaboučkou...Rozhodně ale Pixaři patří mezi ty nejlepší ve svém oboru...(2.6.2010)

• - Zvuk, který se ozve v kosmické lodi pokaždé, když tělo spícího muže do něčeho narazí, můžete také slyšet v operačním systému Apple OS X. Je to výstražný zvuk s názvem "Hero". (HappySmile)

• - Když unášený muž v pokoji spadne na zem, stojí vedle něj postavička "muzikanta" z pixarovského minifilmu Tin Toy. (T-enter)

• - V tomto krátkometrážnom filme môžeme počuť skladbu "Pump It" od skupiny The Black Eyed Peas i pieseň "The Final Countdown" od kapely Europe. (ludovit14)