Tendenční a k závěru zbytečně melodramatické. Dalším z kulturních morů současné Ameriky jsou - vedle teleshoppingu a prefabrikovaných moralit - tyhle nevtipné satiry. Hysterické ďobání do americké politiky a médií jsme viděli už stokrát, a z 95% to stálo za ho*no. Takový Michael Moore má sice IQ kredence, ale aspoň je s ním sranda.(3.6.2004)

Film je sice satira a nadsázka, ale v dnešní době politické korektnosti stojí za vidění. V době uvedení to nebyl žádný velký hit, ale tvůrcům se z jejich dílka podařilo vytvořit nadčasový filmový skvost. Položme si otázku, co by se stalo, kdyby nějaká země použila vojenskou sílu a odmítla převzít na svém území uprchlíky... Vedlo by to k rozkolu našeho politického a právního systému v Evropě?(27.6.2015)

• Eigis

Takhle blbí nemůžou být ani v Americe. Snaha o ironii, satiru a humor je zde vedena do takového extrému, že dosahuje pravého opaku. Vše je tak okaté, že to přestává být vtipné. Pokud někdo hledá kvalitní politickou satiru, doporučuj spíše Dr. Divnolásku aneb Jak jsem se naučil nedělat si starosti a mít rád bombu nebo Jistě, pane ministře a Jistě, pane premiére. To jsou pravé klenoty žánru a ne tato kravina, která je podle mě spíše ztrátou času.(5.9.2011)

Zatímco v první válce se utrhl Jih,tady se trhá Sever.Na to,že to je pouze televizní produkce,je to natočené docela svižně a dobře.Pokud jde o slibovanou satiru,tak tady se s tím tvůrci moc nepárali a nenechali na nikom niť suchou (strašně se mi líbily ty situace,kdy o všem rozhodoval vysílací čas hispánské telenovely).Dobrá zábava a James Earl Jones opět nezklamal.(6.5.2011)

Tak tady je úhledně a nepromokavě zabalená morální žumpa Ameriky. Bohužel ne té původní, moje babička tvrdila, že Amerika je smetištěm Evropy. Zánr sci-fi, ale v podtextu jakoby imrvére probíhající občanská válka už několik let, neustále balancující na špičce nože. Ach jo, jak ráda bych snímek pojala vesele, satiricky a vtipně, což byl zřejmě prvotní úmysl pana Danteho, kdyby....Kdyby jaksi znepokojivě za tím vším humorem a nadhledem nezvonil varovně zvoneček: jak velmi se to blíží obyčejné skutečnosti.(8.1.2016)