Komentáře uživatelů k TV filmu (2)

  • Mariin
    ***

    Polišenský celkem dobře vystihl dobu komunistického teroru začátku 50. let, ale reálie moravského venkovského prostředí zcela ignoroval. Je vidět, že o zdejším katolicismu neví zhola nic. Jakkoliv je Polišenský Prostějovák, a tedy Moravan, celé to mělo výrazně "český" či "pražský" rukopis, což je v naší tvorbě velmi časté (a celkem pochopitelné). Chyběl tu náznak skutečnosti, že případ Babice zasáhl nějak do života takřka všech rodin v širokém okolí Moravských Budějovic (atmosféra strachu ve školách, na pracovišti, všude). Nebyla tu zmínka o dalších vlnách obětí: v r. 1951 -53, z nichž byli tři kněží (P. Janu Bulovi bylo 31 let) a další. Po shlédnutí Polišenského filmu In nomine patris jsem hodnotil Polišenského vysoko (až příliš jsem si od něho sliboval), nyní však po shlédnutí Gambitu se zřejmě ustálím v názoru, že se nejedná o nadprůměrného tvůrce. Ale jinak velmi silné 3 hvězdičky. Na české poměry ještě slušný film...(6.2.2009)

  • Kakho-oto
    ****

    Slušný TV film o tragické době temných 50. let. Případ Babice se stal předlohou jednoho dílu ze seriálu Třicet případů majora Zemana. Samozřejmě ten díl patří k těm nejvíce překrouceným v rámci známého normalizačního seriálu. I proto je dobře, že byl příběh Babice natočen po revoluci 1989 a to alespoň v podobě Tv filmu Gambit.(21.2.2009)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace