Krvavá pomsta

Krvavá pomsta

Akční / Drama / Thriller / Western

USA, 2007, 92 min

• DanRichter

náhodou ke mě přišel i tento snímek, a ač pro mě filmy s Lundgrenem skončily u "Pohyblivého terče" (další filmy už považuju za psychický masochismus:D), tak jsem si řekl, že tedy udělám výjimku a zkusím dát šanci tomuto dílku v režii samotného Dolpha :) .. naivní (a pochopitelně přitažený) příběh o jednom tajemném cizinci přijíždějícím na svém "oři" do jednoho malého městečka, kde jak už to tak bývá, se děje něco špatného, a náš cizinec to hodlá rázně zastavit (přišlo mě že příběh je inspirovaný westernem "Bledý jezdecí") .. jde o akční film, a tak akce je zde to nejhlavnější .. je jí celkem dost, ale i tak jsem z toho cítil zklamání, protože mě ta akce přišla taková "seagalovská" - většina akcí je tak "sestřihaná", že prakticky nejde nic vidět (zejména ty souboje), sem tam nějaká ta střelba, nějaký ten výbuch, nějaký ten mrtvý, samosebou žádné škrábnutí u Dolpha, naopak všichni kolem se stále válí :) .. dle mě nic, co by udělalo díru do světa, resp. do hlavy fanouška béčkových akčňáků :) .. doporučit to lze fandům Lundgrena (pokud stále ještě nějací jsou naživu:D) a čtenářům Bible :) ! P.S.: jj, kdeže jsou ty časy "Já jsem Specnaz!" :)(25.2.2012)

Takhle drsný už Lundgren dlouho nebyl. Žadný flashbacky, žádný velký kecy o minulosti, máme tady hrdinu beze jména a dozvíme se o něm tak akorát, že je velkej, blonďatej, na motorce, má armádní výcvik a věčně sebou tahá Bibli (prostě My family is my friends and my faith. Oh... and my bike.). Tak přijede na pohřeb svýho kámoše do indiánské rezervace, kterou ale šikanuje místní parta gaunerů. Chtějí si prosadit casino a jsou to oni kdo stojí za smrtí starýho indiána. Takže teď se jim to vymstí. Jednoduchý příběh, nic složitýho ale od pořádnýho akčního filmu nečekám. Je to slušně natočený a s relativním minimem trapných momentů, se slušnou závěrečnou čističkou (když se do toho připlete ještě banda motorkářů). Jak jsem napsal Dolph si tady vypiloval hodně drsnej charakter a zase jednou natočil nekompromisní film. Navíc bych podle jedný scény s ručníkem řekl, že se docela slušně naposiloval a oproti jeho posledním filmům je to znát. Sekne mu to i v brýlích na čtení (v tu chvíli možná i uvěřité, že má Lundgren vážně IQ 160) a zvlášť když předčítá písmo svaté místním indiánským prckům:) A taky odvrátí jeden pedofilní románek ve svůj neprospěch. Jinak to ale moc odlehčený není. Kromě toho závěrečnýho srovnání si projde pár menších střetů a jednou si na to stylově vezme i víko od popelnice. Takže vypněte mozky a čekejte klasický, jednoduchý akční film. Pokud máte takové rádi, tenhle doporučuji.(31.1.2008)

• Boss321

Další béčkový akčňák, u kterého vypnete a užíváte si předem jasný děj bez nějakého konstruktivního scénáře a s absencí alespoň průměrného herectví. Jenomže já už jsem takovou dobu neviděl béčkový akční snímek, že jsem se bavil celkem dobře a myslím, že dvě hvězdičky jsou i celkem zasloužené. Navíc s Dolphem Lundgrenem bych se opravdu do křížku dostat nechtěl :)................(16.9.2008)

Švédsky borec Dolph Lundgren je stará známa persóna v oblasti béčkových akčných filmov. Urastený, svalnatý blonďák s drsným pohľadom a tvrdou ranou. Chlapík s ktorým sa neslobodno dostať do konfliktu. Tak sa predviedol i v snímku "Krvavá pomsta", ktorý v roku 2007 sám zrežíroval. Stvárnil v ňom postavu osamelého, tichého motorkára, čo prichádza do malého indianskeho mesta pomstiť smrť svojho kamaráta. Musím uznať, že Lundgren v tomto filme pôsobí hodne drsne. ***(19.4.2017)

Je to celkom dobrý akčný film s Dolphom Lundgrenom, ktorý patrí medzi jeho priemerné filmy. Má dosť dobrý príbeh o bývalom vojakovi, v súčasnosti tulákovi na motorke, ktorý príde na pohreb svojho indiánskeho priateľa, no zistí, že to nebola nehoda, ako to pôvodne vyzeralo, ale vražda, do ktorej je zapletený miestny vplyvný muž, ktorý má pod kontrolou celé mesto. A tak motorkár nejaký čas ostane, aby pomohol rodine svojho priateľa. Spracovanie nie je najhoršie, ale sľubný potenciál moc nevyužilo. Film síce ani na chvíľu nenudí, ale väčšina sa nesie v pomalšom tempe, nič výraznejšie zaujímavé sa nedeje a príbeh sa ani výraznejšie neposúva. Prakticky celá prvá hodina je stále na tej istej úrovni, až potom sa to už viac rozbehne, ale aj tak do ideálu má aj potom pomerne ďaleko. Akcie je tu veľmi málo a je skôr iba priemerná, ale pri tejto tématike sa na ňu pozerá dobre. Za väčšinu filmu sa nájde iba niekoľko doslova pársekundových súbojov, v ktorých Lundgren v rýchlosti zneškodní menšiu skupinu protivníkov, pričom mu snáď na každého stačí len jeden úder a navyše nikomu ani nejde o život, sú to len také bezvýznamné potyčky. Až v poslednej tretine sa príchodom motorkárskeho gangu akčnosť filmu o niečo zväčší, začne sa už aj zabíjať a v poslednej akčnej desaťminútovke sa nájde niekoľko slušných momentov a likvidácií, či už brokovnicou, alebo zaujímavý spôsob obesenia. A toto je určite najlepšia časť filmu. Herecké obsadenie je na tom dobre, Dolph Lundgren je stále v slušnej forme a tu si zvolil aj zaujímavú postavu, prirodzený drsniak, ktorý pomáha tam, kde treba a za celý film nenájde jediného protivníka, ktorý by mu aspoň trochu spôsobil problémy. Okrem neho poteší aj príjemná indiánska rodina, celkom slušní záporáci, obzvlášť šéf motorkárskeho gangu a ani vedľajšie postavy nesklamú. Réžia je skôr sklamaním, cítiť z nej snahu, ale často pôsobí až úplne nováčikovsky, čo ma teda pri Lundgrenovi, ktorý má v tomto žánri už dlhoročné skúsenosti prekvapuje a navyše sa mi moc nepáči ani použitý filter, ale aspoň technická stránka je pre tento film dostatočná. Škoda, Krvavá pomsta mala rozhodne potenciál byť výborným akčným béčkom, príbeh, aj obsadenie na čele s Lundgrenom tomu položili slušný základ, ale na to by potrebovala schopnejšieho režiséra, vylepšiť scenár a hlavne výrazne zvýšiť akčnosť filmu. Ale aj tak som celkom spokojný, je to príjemne pozerateľný akčný film pre fanúšikov filmov v štýle Kráčajúcej skaly. Objektívna kvalita filmu- 54%, film sa páči mne na 62%.(22.4.2008)

• - Film sa premietal aj na filmovom festivale AFI v Dallase v roku 2008. (m.a.t.o.)

• - Kromě ztvárnění hlavní role Dolph Lungren film režíroval a je také autorem scénáře. (Terva)