Krvavá pomsta

Krvavá pomsta

Akční / Drama / Thriller / Western

USA, 2007, 92 min

• Acrobat

V zufalo posobiacom americkom mestecku , kde nefunguju ziadne pravidla ako ich poznate zo sveta okolo seba sa podla Pisma zjavi biely anjel pomsty. Ako ju vymysli a zosnova je jasne uz z reziserskeho postu a cely tradicny cas ste svedkom hluposti v spomalovani, dialogu, herectva, deja, pribehu a postav. Netusim co vedie take tupe bytosti ako Dolpha k toceniu sebaprezentacnych odpadov a jedinym plusom pre umoreneho divaka je to, ze Dolph nevisi nahy niekde zo stropu alebo ho mlatia. Deravejsi scenar z americkeho zapadakova by jeden hladal a filmova katastrofa v sepiovom odtieni je tocena nepochopenym sposobom. (Videne 13.10.2020, Dajto archiv)(13.10.2020)

• Wacoslav1

Dolpha mam rad ale tohle mi moc nesedlo pulku filmu se nic moc nedeje semtam bitka prumerne natocena jinak Lundgren predcita z bible filozofuje a az na konci to trochu rozjede ale zadnou velkou krvavou pomstu z vyjimkou jednoho pekne rozstriknutyho mozku neuvidite a kdyby pro vas byla trochu zahadou postava kterou Dolph hraje tak ti kteri to nevideli a nechteji znat pointu at dal nectou prichazi SPOILER Lundgren je mrtvej ano presne tak je to duch co se msti ze zahrobi a pochopite to na konci kdyz pred zaverecnymy titulky na motorce mizi za horizontem a uz se nevynori ovsem budete li se divat pozorne tak z ruznych narazek a odkazu vam to dojde uz tak zhruba v pulce filmu jako mne takze o nejaky pointe se moc mluvit neda sorry Dolphino ale tenhle kousek si uplne nezkorigoval no nevadi nikdo neni dokonalej(29.9.2012)

Švédsky borec Dolph Lundgren je stará známa persóna v oblasti béčkových akčných filmov. Urastený, svalnatý blonďák s drsným pohľadom a tvrdou ranou. Chlapík s ktorým sa neslobodno dostať do konfliktu. Tak sa predviedol i v snímku "Krvavá pomsta", ktorý v roku 2007 sám zrežíroval. Stvárnil v ňom postavu osamelého, tichého motorkára, čo prichádza do malého indianskeho mesta pomstiť smrť svojho kamaráta. Musím uznať, že Lundgren v tomto filme pôsobí hodne drsne. ***(19.4.2017)

• rublik05

Hodně retro pojatý akčňák, s opravdu mimořádně špatnou kamerou a střihem. Na herecké výkony se tu zrovna moc nehraje, jde spíš o prvoplánové nízkorozpočtové béčko, které nikterak nezaujme. Děj je vcelku obyčejný, bez nějakých zvratů či napětí. Dolph Lundgren už působí značně unaveně, film vůbec netáhne, spíš v něm udává takové pomalé tempo. Nicméně i tak si střihne pár dobrých soubojů, které stojí za to. Celkově se film rozjede až v druhé půlce, ovšem pořád tak lehce na půl plynu. Kromě Lundgrena zde nemáme prakticky žádného výrazného herce, což je veliká škoda. Protože i těch 92 minut bylo na mě moc a docela intenzivně jsem se nudil. 1/10.(9.5.2020)

• otík

Dolph Lundgren se po delší době vrátil do posilovny a dal své chátrající tělo aspoň trochu dohromady - dobrá zpráva. Kromě potu tam vypotil i příběh o naprosto neznámém muži, který přijede do města, kde žijí také původní indiáni a rozhodne se v něm udělat pořádek s bandou zlých hochů, kteří město terorizují - špatná zpráva. Do děje přidal motorkáře jako cíl své krvavě brutální pomsty za cosi z minulosti - dobrá zpráva. Z posilovny se mu nepodařilo sehnat kloudného režiséra, tak si to zrežíroval sám - špatná zpráva. Těžko se mi o tomto filmu píše. Po milém překvapení z dobrého Přímého zásahu opět Lundgren spadl do nejtěžšího filmového bahna. Příběhu chybí šťáva, je vyprávěn příšerně pomalu, o hrdinovi nevíme takřka nic, i když bychom si to tak přáli (třeba kdo a jak mu prostřílel jizvami posetá záda), akce je hrozně málo a když je, tak ne nepřehledná, střílení je trapné, i když aspoň slušně krvavé. Na druhou stranu stylizace Lundgrena do anděla smrti mu sluší, po delší době má opravdu drsný zjev, i v tváři vypadá sice unaveně, ale pěkně drsňácky a vzbuzuje pocit, že by bylo lépe vyhnout se mu na sto honů. Bohužel totéž mohu doporučit s tímto filmem. Kdo není oddaným Dolphovým fanouškem, nemá šanci. Svým námětem film hodně připomíná The Rockovu Kráčející skálu (té nesahá ani po paty) a svým tempem Van Dammovo Inferno (tomu se rozhodně vyrovná). Snad jen pro úplnost, Dolphíka dabuje Aleš Jarý (Soukup to není, ale ujde to) a hudbu má na svědomí kdysi dříve áčkový, nyní těžce béčkový Elia Cmiral.(18.4.2008)

• - Kromě ztvárnění hlavní role Dolph Lungren film režíroval a je také autorem scénáře. (Terva)

• - Film sa premietal aj na filmovom festivale AFI v Dallase v roku 2008. (m.a.t.o.)