Krvavá pomsta

Missionary Man

Krvavá pomsta

Akční / Drama / Thriller / Western

USA, 2007, 92 min

Takhle drsný už Lundgren dlouho nebyl. Žadný flashbacky, žádný velký kecy o minulosti, máme tady hrdinu beze jména a dozvíme se o něm tak akorát, že je velkej, blonďatej, na motorce, má armádní výcvik a věčně sebou tahá Bibli (prostě My family is my friends and my faith. Oh... and my bike.). Tak přijede na pohřeb svýho kámoše do indiánské rezervace, kterou ale šikanuje místní parta gaunerů. Chtějí si prosadit casino a jsou to oni kdo stojí za smrtí starýho indiána. Takže teď se jim to vymstí. Jednoduchý příběh, nic složitýho ale od pořádnýho akčního filmu nečekám. Je to slušně natočený a s relativním minimem trapných momentů, se slušnou závěrečnou čističkou (když se do toho připlete ještě banda motorkářů). Jak jsem napsal Dolph si tady vypiloval hodně drsnej charakter a zase jednou natočil nekompromisní film. Navíc bych podle jedný scény s ručníkem řekl, že se docela slušně naposiloval a oproti jeho posledním filmům je to znát. Sekne mu to i v brýlích na čtení (v tu chvíli možná i uvěřité, že má Lundgren vážně IQ 160) a zvlášť když předčítá písmo svaté místním indiánským prckům:) A taky odvrátí jeden pedofilní románek ve svůj neprospěch. Jinak to ale moc odlehčený není. Kromě toho závěrečnýho srovnání si projde pár menších střetů a jednou si na to stylově vezme i víko od popelnice. Takže vypněte mozky a čekejte klasický, jednoduchý akční film. Pokud máte takové rádi, tenhle doporučuji.(31.1.2008)

• korbitch22

Dost možná nejhoší Lundgrenův film vůbec.Důkaz toho, že egoimus je nebezpečná věc a pokud ste tupý, vyčpělý a netalentovaný herec akčních béček, nerežírujte film, nepište k němu scénář a proboha se neobsazujte do hlavní role.Prakticky nedokoukatelné a tím se nemůže pyšnit ani Steven Seagal, z jehož trapné nadváhy a teplýho copánku si aspoň můžete dělat prdel.0%.(30.12.2015)

• sedm.1

Když jsem u Inkvizitora pěl ódy na to, že když si svůj film Dolph sám zrežíruje, tak to nemůže dopadnout špatně, že jen on sám ví, co přesně potřebuje a jak toho využít, ještě jsem netušil, jak moc se pletu, neboť hned ve svém dalším režijním počinu zavedl sám sebe do takových sraček a především ze sebe udělal takovýho nezáživnýho mažňáka, že se mi tomu nechtělo ani věřit. Krvavá pomsta je jednoduše špatný film po všech stránkách. Je doslova neštěstí pozorovat hodinu a půl bijce, který si jen tak na motorce přijede do nějaké zaplivané díry sjednat zákon a pořádek, nasadí si směšný brejličky, přečte nějaký úryvek z bible a pak všechny pitomoučce a naivně pomlátí. Bohužel, veškeré akční scény jsou natočeny ale tak, aby se u nich Dolfík asi moc nezadýchal, zkrátka něčí ruka, záběr na jeho nabroušený ksicht, něčí noha, záběr na padouchův zkřivený ksicht a pád k zemi, hotovo, odchod na kávu. Hrůza hrůzoucí. Akční hrdinové minulého století zkrátka asi už na full contact souboje skutečně nestačí, rezignovali na ukázku svých předností a umění a raději se jednoduše schovávají za toto primitivní a hloupé zpracování akce, kde není nic vidět, vypadá to úplně na hovno, ale to je jedno, hlavně že se tam vůbec něco míhá a je jim přitom především vidět do jejich kdysi profláklejších, ovšem neúprostným časem zdecimovaných, ksichtů. Směšné a smutné zároveň. Co se týče zápletky a dialogů, opět je to celé na úrovni odpadu a opět jsem jen zvedal oči vsloup, co vše dokážou přítomní aktéři vypustit z úst a nestydět se za to, ba naopak, nechat si za to i zaplatit. Navíc vesměs všichni přítomní herci jsou fakt dost nesympatičtí a záporáci k tomu nudní a hloupí. Mě se zkrátka v tomto případě neohrozitelný, nemilosrdný a nekompromisní Dolph ani malinko nezamlouval, jeho drsnost mi přišla hodně vyměklá, naivní a nudná, ostatně stejně jako celý tento jeho pitomoučký snímeček.(25.5.2012)

[6/10] Rutijné, ale záživné rozpovedanie dobrého príbehu, ktorého finish je presne taký aký má byť. Ako vždy veľmi dobrý Lundgren a aj zaujímavý záporák, ale zvyšok ma moc nezaujal. Ale po celý čas som sa veľmi slušne bavil, Krvavá Pomsta je dobrý film, z ktorého mi výraznejšie dojem kazí béčkovosť filmu, ktorú síce nieje veľmi cítiť, ale pri vizuály je to vidieť dosť. Nevýraznosť farieb by sa dalo odpustiť pri normálnych scénach, ani pri akčných to neprekáža ale zase ma ani moc neteší, ale pri nočných scénach je to odpudivé. Aj ked´ Krvavá Pomsta nieje taká krvavá, je dostatočne dobrá a hodná troch hviezd a šiestich bodov.(31.8.2012)

• bruceman7

Variace na Walking Tall v podání Lundgrena, to vše na motivy seagalovek. Nebejt ne moc příjemného natáčecího materiálu (snad filtru, jak píšou ostatní, já se v tom moc nevyznám), klišoidního pánbíčkaření a neobjasněných spojitostí příběhu (vlastně se o Dolphovi a jeho mrtvém kámošovi nic nedozvíme, stejně tak nic o spojitosti mezi Dolphem a gangem motorkářů), dal bych průměr. Každopádně, co je to za stupidnídní kecy v textu distributora? Takže někde střídmě pod průměrem. 4/10(25.8.2012)

• - Kromě ztvárnění hlavní role Dolph Lungren film režíroval a je také autorem scénáře. (Terva)

• - Film sa premietal aj na filmovom festivale AFI v Dallase v roku 2008. (m.a.t.o.)