Krvavá pomsta

Missionary Man

Krvavá pomsta

Akční / Drama / Thriller / Western

USA, 2007, 92 min

Vynikající drsnej filmek připomínající "Zákon ulice" od Segala. Bezejmený hrdina se příjíždí pomstít, nemilosrdně a bez jakýkoliv emocí zlikviduje každýho kdo se mu připlete do cesty. Jeden z nejlepších filmů Lundgrena za poslední léta. Tadle role drsňáka mu padne jako ulitá a měl by u ní i nadále zůstat a vytvořit ještě více filmů tohoto typu.Zasloužený ***(9.2.2008)

Přiznám se, že jsem Dolphu Lundgrenovi, který však pro mě zůstane hlavně Ivanem Dragem, který mu slušel ze všech rolí nejvíce, poslední dobou přišel docela na chuť !! Missionary Man naprosto zhovadile českým distributorem překřtěný na Krvavou pomstu rozhodně patří k Lundgrenovým lepším filmovým počinům, když sám stvořil parádně béčkovou postavičku nekompromisního pijana tequily a tajemného mstitele s intelektuálskými brýlemi na čtení a Biblí v ruce, zřejmě se nechal inspirovat v tomto směru tragickým Stevenem Saegalem.. Ani Lundgrenův "mstitel", ani samotný příběh se s ničím moc nepáře, nebere se příliš vážně, bez všelijakých zdlouhavých kudrlinek a zápletek, či nepřehledných bitek a přestřelek se vypořádá se všemi neřády ve městě, aby nakonec stejně jako přijel, nakonec i beze slova zmizel na své motorce stejně jako kdysi Odpadlík Lorenza Lamase..;) Krvavá pomsta nenudí, milovníky akčních béček a Dolphieho určitě potěší, jen ten filtr staré zažloutlé fotky mi nesedl, zdál se mi zbytečný..(28.6.2013)

[6/10] Rutijné, ale záživné rozpovedanie dobrého príbehu, ktorého finish je presne taký aký má byť. Ako vždy veľmi dobrý Lundgren a aj zaujímavý záporák, ale zvyšok ma moc nezaujal. Ale po celý čas som sa veľmi slušne bavil, Krvavá Pomsta je dobrý film, z ktorého mi výraznejšie dojem kazí béčkovosť filmu, ktorú síce nieje veľmi cítiť, ale pri vizuály je to vidieť dosť. Nevýraznosť farieb by sa dalo odpustiť pri normálnych scénach, ani pri akčných to neprekáža ale zase ma ani moc neteší, ale pri nočných scénach je to odpudivé. Aj ked´ Krvavá Pomsta nieje taká krvavá, je dostatočne dobrá a hodná troch hviezd a šiestich bodov.(31.8.2012)

• otík

Dolph Lundgren se po delší době vrátil do posilovny a dal své chátrající tělo aspoň trochu dohromady - dobrá zpráva. Kromě potu tam vypotil i příběh o naprosto neznámém muži, který přijede do města, kde žijí také původní indiáni a rozhodne se v něm udělat pořádek s bandou zlých hochů, kteří město terorizují - špatná zpráva. Do děje přidal motorkáře jako cíl své krvavě brutální pomsty za cosi z minulosti - dobrá zpráva. Z posilovny se mu nepodařilo sehnat kloudného režiséra, tak si to zrežíroval sám - špatná zpráva. Těžko se mi o tomto filmu píše. Po milém překvapení z dobrého Přímého zásahu opět Lundgren spadl do nejtěžšího filmového bahna. Příběhu chybí šťáva, je vyprávěn příšerně pomalu, o hrdinovi nevíme takřka nic, i když bychom si to tak přáli (třeba kdo a jak mu prostřílel jizvami posetá záda), akce je hrozně málo a když je, tak ne nepřehledná, střílení je trapné, i když aspoň slušně krvavé. Na druhou stranu stylizace Lundgrena do anděla smrti mu sluší, po delší době má opravdu drsný zjev, i v tváři vypadá sice unaveně, ale pěkně drsňácky a vzbuzuje pocit, že by bylo lépe vyhnout se mu na sto honů. Bohužel totéž mohu doporučit s tímto filmem. Kdo není oddaným Dolphovým fanouškem, nemá šanci. Svým námětem film hodně připomíná The Rockovu Kráčející skálu (té nesahá ani po paty) a svým tempem Van Dammovo Inferno (tomu se rozhodně vyrovná). Snad jen pro úplnost, Dolphíka dabuje Aleš Jarý (Soukup to není, ale ujde to) a hudbu má na svědomí kdysi dříve áčkový, nyní těžce béčkový Elia Cmiral.(18.4.2008)

Takže něco jako takový nádech Westernu. Máme tu filtr v obraze, který se mi docela líbí. Drsnej Lundgren jak má být. Souboje a přestřelky mohly být lepší. Přijdou mi nedotažené do konce. I děj byl místy nezáživný. Druhá polovina filmu byla lepší, příjezd motorkářského gangu atd ... Závěrečná vyvraždovačka byla celkem bez napětí. I tak se film dal v klidu dodívat. Takže celkem dobrý průměr. Hodnotím 60% = ***(24.6.2012)

• - Kromě ztvárnění hlavní role Dolph Lungren film režíroval a je také autorem scénáře. (Terva)

• - Film sa premietal aj na filmovom festivale AFI v Dallase v roku 2008. (m.a.t.o.)