Prodloužený víkend (festivalový název)

Long Weekend

Thriller / Horor / Mysteriózní

Austrálie, 1978, 92 min

Colin Eggleston

Everett De Roche

Vincent Monton

Colin Eggleston

Po výbornom remaku som sa dopracoval aj k originálu a musím uznať že ten je ešte lepší. To tajomno remaku je tu podané jasnejšie v prospech uvedomenia si o čom vlastne LONG WEEKEND je. Tá konfrontácia mestského človeka a divokej austrálskej prírody je tu podaná jasnejšie a k depresívnosti prispieva hlavne nepríjemný zvukový doprovod gradujúci v extrémnych situáciách. Remake je inak presnou kópiou originálu. Výborný film, škoda že tak neznámy.(27.7.2009)

U tohoto filmu docela chápu rozdílna hodnocení a subjektivní pohledy, na každého působí jinak. Nikdy jsem nestanoval v opuštěné přírodě a po tomhle filmu ani nehodlám - takže za sebe můžu říct, že na mě strach z neznámých zvířátek schovaných v okolním lese fungoval dobře; byť by to byla nebo nebyla zásluha přímo filmu. Pro jiné to zas může být hrozná neodpodstatněná nuda.(11.7.2010)

Long Weekend je podľa mňa ukážkovým zástupcom natural horroru, s výstražnou ekologickou pointou, v rámci ktorej hlavné postavy nečelia atakom nejakého rozzúreného zvieracieho jedinca, ale prírode ako celku. Napätie a strach z neznámeho zla tu postupne eskalujú až do mrazivých rozmerov, počas samotných útokov zo strany zástupcov fauny či flóry sa však divák nedočká žiadnych explicitných násilností a celé to prebieha len vo forme akýchsi náznakov agresívneho počínania.(11.10.2018)

Sakra. Velmi zvláštní. Hodně oceňuji originální nápad, který je bravurně podán a ten odér sedmdesátých let. Měl jsem husí kůži. Párkrát jsem pod stanem spal, i na ostro pod širákem, teď se mi do toho asi moc nebude chtít. Připouštím, že výběr hlavních předatvitelů možná nebyl dokonalý, ale i přesto mi to do celé koncepce filmu tak nějak sedělo. 3,5*(30.8.2011)

Kdybych neznal remake z roku 2008, zřejmě bych hodnotil výše. Oba filmy jsou až na detaily téměř totožné. Matka Příroda se mstí dementnímu páru před rozvodem, který se chová proti všem pravidlům správného zálesáka. Jen v remakeu se mi více líbila příroda. O horror vůbec nejde, není se čeho bát. Spíše zneklidňující drama, co dopadne dobře k úlevě diváka. Ano, jiný konec si snad ani představit nelze...(21.11.2015)

• - Režisér Colin Eggleston namluvil hlas Marciina milence v telefonu. (Chatterer)

• - Natočeno za 4 a půl týdne. (Chatterer)

• - Posledních 20 minut filmu neuslyšíme žádný dialog. (Chatterer)