Hafan hasičem

Firehouse Dog

Akční / Komedie / Rodinný

USA, 2007, 107 min

• Big Bear

Klasická americká rodinná záležitost s hrajícím zvířátkem... Takovýchto filmů najdete všude spousty, tady je to však zejména pro kluky okořeněno tou hasičskou stanicí a výjezdy k požárům. Hasiči a popeláři jsou pro každého malého kluka ty nejlepší hrdinové, to nejlepší povolání... Nevím jestli to byl od tvůrců kalkul, ale tady se jim ten zvířecí příběh a chlapi v uniformách s kvílejícím hasičským autem celkem slušně podařilo dát dohromady. A ty požáry nakonec ani nevypadaly až tak moc amatérsky... za což dávám palec nahoru. Koukatelné je to i pro dospělé, ale film doporučuji spíše dětem tak do 10 let... Dva dýchací přístroje. * *(7.2.2014)

Rozpočet $-miliónovTržby USA $13,932,383Tržby Celosvetovo $17,299,151Tržby za predaj DVD v USA $17,193,671 //počet predaných kusov 979,004(24.4.2009)

• MM_Ramone

Tento druh filmu sa hodí tak akurát na skoré víkendové ráno, keď sa na telku pozerajú najmä malé deti. Tie sa netrápia s logikou, odpustia scénaristom aj hercom mnoho chýb. Stačím im ku dobrej zabáve, že tam behá nejaký vypelichaný foxteriér. Ja som to však zhliadol v sobotu, hlavnom vysielacom čase, na jednej z našich súkromných, komerčných televízií. V momente by som za to vyrazil programového riaditeľa. Je to nízkorozpočtová rodinná komédia o hrdinskom psovi, ktorý sa stal rešpektovaným členom mestského hasičského zboru. To má byť kino trhák na sobotný večer? V TV Markíza si myslia, že ano. *(15.8.2010)

• genetique

Od začiatku je jasné, že rodinný vložka filmu je príliš infantilná a primitívne ladená nato, aby slávila úspech a nemala ďaleko od toho, aby som ju poslal do čisto odpadových vôd. Našťastie prišlo očistenie v podobe zvieracích kúskov, pár podarených hasičských hlášok a milého chlpáča, ktorý zachráni pár ľudí, hasičskú stanicu a film od čistého odpadu. 45%.(4.5.2009)

Ten psí smeták je děsnej. Psy mám moc ráda (kromně těch přerostlých krys nebo smetáků) ale tenhle byl fakt ošklivej. No mimo ošklivého smetáka (který mimochodem nebyl vůbec k "nakousnutí") tam byl i obstojný ba dokonce dobrý Josh Hutcherson... film stál za houby a z vlastní vůle už se na něj nikdy nepodívám.(7.4.2013)

• - Psi, kteří jsou k vidění na obrázcích mezi titulkami na konci filmu, jsou vítězové soutěže, kterou pořádala stránka www.dogster.com. Soutěžící měli za úkol vyfotit svého psa a přiložit esej vysvětlující, proč zrovna jejich mazlíček je hrdina. (HappySmile)