Pastýř

• Česko Strážce hranice (více)
Trailer

Jednotka amerických zvláštních sil se rozhodla vydat se na dráhu zločinu a chystá se do Spojených států propašovat heroin v hodnotě 35 milionů dolarů. Do cesty se jí ale staví agent pohraniční stráže Jack Robideaux (Jean-Claude Van Damme), který dříve pracoval na newyorském oddělení vražd. Přestože po něm jdou sebevražední atentátníci, krutí sadisté i zrádní úředníci na obou stranách hranice, Jack s nimi nemá žádné slitování. Osamocen se pouští do nebezpečného boje s mocným kartelem. (Bontonfilm)

Trailer

Isherwood

Bezpohlavní videocéčko, které se umanutě snaží dokázat, že J.C. van Damme stále umí dobře bojovat, aby to následně vyvracelo ve chvílích, kdy na scénu nastoupí fantastický Scott Adkins. Zatímco dříve milovanému Belgičanovi už nepomůže ani rychlý střih a dobře postavená kamera, jeho zřejmě nejcharismatičtějšímu nástupci to naopak kope více než obstojně. Škoda, že JCvD nemá dostatek soudnosti, tudíž působí trapně nejenom když se snaží evokovat nejlepší roky, ale i při vzpomínce na mrtvou dceru, o závěrečném souboji, který chtěl být dream combat nového milénia, ani nemluvě. Nepoužitelné ani jako kulisa dobré zábavy s několika pivy a pro Isaaca Florentina po dvojce Undisputed opět smutný sešup dolů. ()

Enšpígl

Scéna, která na mě silně zapůsobila. Van Damme jede v autě, kousne do mrkve a pak dá kousknout králíčkovy, kterýho veze vedle sebe v kleci na sedačce, pak si zase kousne on, pak zase králíček až společně mrkev spapají. To bylo hrozně dojímavý, ten vztah mezi Van Dammem a jeho králíčkem, hrozně jsem jim tu lásku přál. Doufám, že až společně budou mít malý králíčky, budou to všichni karatisti a budou umět roznožku. ()

Adrian

Klon akcnych filmov postaveny na osobe "martial art" herca z dekady mid 80´s- 90´s tak po linii hlupeho scenara ako i osobe samotneho roznozkoveho Van "rabbit" Damme. Nastastie film obsahuje mlatickovu hot akviziciu noveho milenia v podobe atletickeho Scott Adkinsa. Jeho bojovy talent, mrstnost i akrobacia zial zas nie je po Bourne ultimatum zdaleka vyuzita (ovsem ajto malo co predvedie, oko fanusika potesi a svaly rozhybe) a ostava tak iba povzdych a prijemna spomienka na Undisputed II. A nielen kvoli Adkinsovi, ale i reziserovi Florentinovi, ktory tu radi v nasnimani ako i celkovom drajve nizsi riadiaci stupen. A co samotny Van Damme? Sposob jeho nastupu, toporne herecky prejav jednej polohy a vybrnbkavacia mexikanska hudba ma takmer usvedcila v tom, ze ide o pomrkavaci nadhlad a zaroven skromny predkrm pred jeho nastavajucim J.C.V.D. The SHepherd pozriet stylom fast forward s pozastavenim nad bojovym sekvenciami kde hraje Adkins a rychlo zabudnut. A tesenie na Undisputed III (znova Florentine a Adkins) prave vdaka reziserovi nahlodavaju po tomto filme pochybnosti. ()

Malarkey

To jsem teda čekal, že Jean Claude se vytasí s většíma kouskama, než je zrovna Pastýř, co se příběhu týče, co se bojů týče, co se akce týče. Od všeho trochu, ale dohromady velké nic. Všeho je strašně pomálu a vesměs nic z toho nestojí za zájem. Jediná věc, která mě tam ale zarazila byl Jean Claude a jeho zajíček, to bylo hodně bijící do voka. Zajíček v klícce, zajíček na přední sedačce v autě a v klícce, zajíček na policejní stanici..a bůhví kde se zajíček ještě podívá. V tomto filmu prostě zajíček hodně nacestuje a to přitom má být parádní akčňák s Van Dammem. Shrnu to. Byla to nuda, po dlouhý době jsem zase viděl slabotu, kde Belgický svaly hrály hlavní roli. Každopádně věřím, že další film bude opět stát za to. ()

Superpero

Těšil jsem se na to, až se Van Damme popere s Adkinsem, ale není moc o co stát. Je hafo lepších bitek po videopůjčovnách (ano i hafo mnohem horších). Jenže celej film je stejnak hrozná nuda. Dokonce jsem asi v půlce usnul. Adkins tam má minimum prostoru a Van Damme tam s kamennym ksichtem občas někoho kopne. A mafiáni tam pašujou drogy v obrněný karose. Ještě se mi líbila smrt jakéhosi důchodce, který se tam vzal jaksi odnikud a to že ho zloduši hodili do zelektrizovanýho bazénu. ()

• Vo filme je vidieť aj autobus Karosa B 731. (spidero11)
  • Jako bojový choreograf a koordinátor kaskadérů na filmu pracoval J.J. Perry. Bulharským koordinátorem kaskadérů byl Kaloian Vodenicharov, v závěrečných titulcích uvedený jako Kaloyan Vodenicharov. (Rominator)
  • Ve scéně, kdy bandita běží po schodech, vyskočí dříve, než jej Jack Robideaux (Jean-Claude Van Damme) střelí. (Chris Masters)