Pastýř

Pomstím tvoju smrť

Akční

USA, 2008, 95 min

• Beky

Obrovské zklamání!!! Po Undisputed 2 bych čekal přinejmenším podobný výkon, místo toho přichází opět strmí pád mezi filmový balast videocéčkové kvality z třetí cenové!! Že film obsahuje tři kvalitní pohledy neznamená, že zapomenu na hnusné ukrajinské prostředí, pardon mexické...na střílecí akce, kde kulky po vystřelení netrefí ani Karosu, na bitky, které mají možná potenciál, ale výsledek je žalostný, na králíka co se sám zavře do skříně, na...to už asi stačí!! Největší chyba je opět v tom, že béčko nesmí příliš využívat venkovního prostředí, pak to všechno vypadá škaredě, šedě, protože se využívá béčkových rekvizit jako jsou třeba auta zapůjčená z mexickýho technickýho muzea, dálniční honička je z části natočena někde na letišti a to nemluvě o papundeklových kulisách hranic, na který by měli i v Hošticích, protože můžou uvolnit až třicet tisíc korun!!! A kam se poděly bitky?? Van Damm+Adkins...za 1) Van Damme pořád na to má...ale Adkins je o třídu pohyblivější, zdatnější a z jeho tukové boule by vymlatil duši!!...za 2) Adkins má před sebou možná zajímavou kariéru, Van Damme už měl zajímavou kariéru!!! Florentine mě zklamal na celé čáře!!...20%!! Jednou větou: Pro mě první zklamání roku 2008, naprosto NEVYUŽITÝ...všechno!! ani nemůžu ocenit souboje...dneska jsem přísnej !!(26.2.2008)

Jean-Claude u sebe nosí králíka, v sobě pak tragickou ztrátu a do sebe by rád dostal svůj cheeseburger. Jo, a občas někoho zastřelí nebo seřeže. A když na to přijde, uhání za autobusem, který je sakra podobný tuzemské Karose. Celkově působí docela svěže a být v polovině 90. let, zřejmě by se za tenhle kousek vyjímal na titulce Cinemy. Ovšem roku 2008 byl jen výplní videopůjčoven. Neříkám, že chytl druhý dech, ale určitě to není úplná hloupost á la Seagal. Děj je podprůměrný, scénář psaný v poklusu na koleni. Tvůrci vlastně ani neví, co chtějí vyprávět, sází za sebou náhodně scény, tam pohřeb policajtů, tam dva pouliční kriminálníci, tam opilá šéfová v baru. Celé je to zabalené jako boj proti drogovému kartelu, nicméně když je jeho součástí slušný rváč Scott Adkins, můžeme dát nějaký ten bodík navíc. Ve výsledku se Jean-Claude zase jednou mstí, tuhle disciplínu už má dokonale zmáknutou z předešlých filmových zastavení, navrch se hýbat pořád umí, takže po téhle stránce je to kupodivu dobré. Jako béčková kulisa při lecjaké činnosti fajn. Hodnocení lehce přepálené, vím.(13.6.2017)

AŽ DO SMRTI a ZÁSTUPCA VELITEĽA boli príliš veľkým prekvapením, aby to tak pokračovalo aj ďalej. Napriek tomu je Pomstím tvoju smrť solídnym béčkom. Akurát, že je tu neskutočne nevyužitý poteniál (predovšetkým Scotta Adkinsa). Van Damme robí to, na čo stačí a prestrelky sú celkom v pohode, ale finálna bitka je natočená trochu trápne cez smiešne spomalené zábery (stále som presvedčený, že JCVD dokáže minimálne na kameru pôsobiť nebezpečnejšie). Scenár je zaujímavý tým, že ide o pohraničnú stráž, ale inak zabudnutý v deväťdesiatych rokoch. Na to, že to natočil Isaac Florentine (NEPORAZITEĽNÝ 2 a 3), sklamanie. Na úrovni PREBUDENEJ SMRTI. Nebyť filmov, ktoré som spomenul na začiatku, dal by som tri...____Na druhé pozretie sa mi to páčilo viac, dokonca som ocenil aj Adkinsove krátke výstupy... Šupnem tam tri...(28.4.2013)

Já osobně mám herce Jean-Claude Van Damma velice rád a patří mězi mé oblíbené herce, protože Krvavý sport a nebo Kickboxer jsou filmy mého dětství a už od dětství mně filmy s ním bavili, takže je zcela pochopitelné, že na každý jeho nový film se těším. Obzvláště, když minulý rok mně velice nadchl snímek Až do smrti . The Shepherd: Border Patrol je mírným zklamáním, protože během prvních 60 minut není téměř žádná akce a od režiséra Isaaca Florentina , který má na kontě docela slušné akčnárny bych čekal něco mnohem adrenalinovějšího. Ale po hodině je akce vynahrazena závěrem filmu, kde je dokonce i znamenitý souboj mezi Van Dammem a borcem Scottem Adkinsonem. U soubojů bych se měl určitě pozastavit, protože jsou naprosto svkěle natočeny, jsou drsný a jejich choreografie je excelentní. Jean-Claude Van Damme v tomto filmu podává standartní výkon a ukazuje, že má na to, aby všem ukázal své výborné bojové umění. Pokud se Van Damme kouká na své filmy, tak může být na sebe pyšný jako krok urazil od jeho Teroru ve vlaku, až k tomuto snímku a já osobně věřím, že jednou se mu podaří takový comeback ze kterého většina bude vedle, ale možná jsem jen naivní. Každopádně bych to tomuto belgickému herci přál!!!(24.2.2008)

• -OverLord-

Devadesátý léta jsou už dávno pryč, o tom žádná, a tak děda Van Damme natočí už jen sem tam nějakej dobrej filmek. Tenhle ale patří bohužel k těm horším, protože tohle je "vandammovský" béčko jako vyšitý a v půlce jsem usnul. Má mnohem lepší filmy, kultovní pecky, na který nedám dopustit ani dnes. Já ho mám rád. Díky aspoň za skvělej duel se Scottem Adkinsem! Na to jsem čekal dlouho. A Florentine by měl radši místo tohodle chrlit jedno Undisputed za druhým, protože ty mu sakra jdou.(17.4.2012)

• - Ve scéně, kdy bandita běží po schodech, vyskočí dříve, než jej Jack Robideaux (Jean-Claude Van Damme) střelí. (Chris Masters)