Pastýř

Pomstím tvoju smrť

Akční

USA, 2008, 95 min

• Xmilden

Je to potvrzeno. Hrůznosti typu Teror ve vlaku nebo Street Fighter už Van Damme opravdu netrápí naše chuťové buňky. Zde předkládá JCVD takovou tu svou jistotu, která mě mile překvapila hlavně choreografií soubojů, jenž je na mnohem lepší úrovni než v poslední době u Seagala. Navíc se myslím stává z Van Damma i stále lepší herec. 45%(20.12.2008)

• jojinecko

Keď mám porovnávať posledné produkcie Jeana- Clauda so seagalovkami posledného obdobia, tak tieto dve sorty majú veľa vecí spoločných: nudné, stupidné, bez nápadu, hlavný hrdina hovorí zásadne pár viet za film atď... jediný rozdiel vidím v tom, že „belgičan“ neváži toľko čo priemerný slon (alebo Seagal ak chcete). Inak je to tá istá bieda, tie isté recyklované shity, ktoré tu boli milión krát s veľmi nepatrnými obmenami...Všetko ako tak zachraňuje posledný súboj a ten králik, ktorý bol široko-ďaleko najsympatickejším stvorením z tohto nepodarku...(28.5.2008)

• -OverLord-

Devadesátý léta jsou už dávno pryč, o tom žádná, a tak děda Van Damme natočí už jen sem tam nějakej dobrej filmek. Tenhle ale patří bohužel k těm horším, protože tohle je "vandammovský" béčko jako vyšitý a v půlce jsem usnul. Má mnohem lepší filmy, kultovní pecky, na který nedám dopustit ani dnes. Já ho mám rád. Díky aspoň za skvělej duel se Scottem Adkinsem! Na to jsem čekal dlouho. A Florentine by měl radši místo tohodle chrlit jedno Undisputed za druhým, protože ty mu sakra jdou.(17.4.2012)

Je to dosť dobrý akčný film so Jean-Claude Van Dammom, ktorý patrí medzi jeho lepšie filmy. Má celkom dobrý príbeh o policajtovi, ktorý po smrti dcéry prichádza do malého mestečka pri hraniciach s Mexikom, aby sa tu pridal k pohraničníkom a dostáva sa do problémov s organizáciou zloženej z bývalých členov špeciálnych jednotiek, ktorá na americké územie pašuje drogy. So spracovaním som spokojný, síce ešte prvá polovica sa nesie v pomalšom tempe, ale aj tak je dej dostatočne zaujímavý, hlavná postava je podaná výborne po všetkých stránkach a aj tu sa nájde viacero výborných situácií. A v druhej už ide všetko tak, ako aj má, tu sa už stále niečo deje, takže pre potreby filmu úplne ideálne. Akcie je tu pomerne dosť a páči sa mi. Súboje síce mohli byť aj trochu dlhšie, ale všetky sú dynamicky natočené, plne prehľadné a s množstvom skvelých chvatov, o moc nezaostávajú ani prestrelky, ktoré vynikajú slušným množstvom zabitých a efektnými priestrelmi a pochváliť musím aj automobilovú naháňačku, ktorá je na pomery filmu až moc kvalitná. Tu sa aj ťažko vyberá to najlepšie, efektný úvod v bare, súboj vo väznici, časť s brokovnicou, v akcii sa je vždy na čo pozerať. Len ten finálny súboj svoj potenciál nevyužil, ale aj tak sa mi páči. Herecké obsadenie je výborné, Jean-Claude Van Damme je tu v skvelej forme, predvádza svoj najlepší akčný výkon za dlhé roky a aj jeho postava si ma získala, pár slušných vedľajších postáv a vydarení záporáci, samozrejme obzvlášť Scott Adkins, ktorý síce v akcii očakávane až tak moc priestoru nedostane, ale aj tak na tých jeho pár kopov je radosť pozerať. Réžia a technická stránka sú v rámci svojej kategórie skvelé, Isaac Florentine je v súčasnosti bezpochyby najschopnejší režisér videofilmov, pričom hlavne súboje zvláda bezkonkurenčne a tento film mu vyšiel tiež. Pastier je vydarené akčné béčko, ktoré dokazuje, že Van Damme má aj v posledných rokoch stále čo ponúknuť, jeden z jeho lepších filmov nielen poslednej doby, ale ani medzi klasikami by sa nestratil. Objektívna kvalita filmu- 63%, film sa páči mne na 77%.(21.7.2008)

"Federálové vás chtějí vrátit !! Nikdo ale neřekl, v jakým stavu !! Jestli zraněný, v bezvědomí nebo v igelitovým pytli.." ;)(19.9.2014)

• - Ve scéně, kdy bandita běží po schodech, vyskočí dříve, než jej Jack Robideaux (Jean-Claude Van Damme) střelí. (Chris Masters)