poster

For All Mankind

Dokumentární / Historický

USA, 1989, 80 min

Režie:

Al Reinert

Hudba:

Brian Eno
 • Lavran
  *****

  Úchvatný dokument, který prostřednictvím kombinace autentických záběrů z letu na Měsíc a komentářů astronautů, kteří se misí Apollo v průběhu let zúčastnili, zdařile evokuje tajemné pocity, jaké se člověka při podobné cestě musí chtě nechtě zmocňovat. Jedinečný dotek numinózna, jenž je snad dostatečně výmluvný za celý film, je přítomen toliko v okamžiku, kdy jeden z astronautů líčí sen, který se mu zdál první noc na povrchu Měsíce: "I had one dream that was very vivid. In my dream, we were drivin' the Rover up to the north. And you didn't really feel like you were out there. It was untouched. The serenity of it... had a pristine purity about it. We crossed a hill. I felt, "Gosh, I've been here before." And there was a set of tracks out in front of us. So we asked Houston if we could follow the tracks, and they said yes. And we turned and follow the tracks. Within an hour or so we found this vehicle. It looked just like the Rover. The two people in it... they looked like me and John... had been there for thousands of years. It was not a nightmare-type situation... nothin' like that. Probably one of the most real experiences in my life."(30.10.2012)

 • Tygrys

  SUNDANCE FILM FESTIVAL 1989 - GRAND JURY PRIZE(5.1.2009)

 • Arachneuss
  ***

  Už vím, kde John Murphy nalezl inspiraci při skládání hudby pro Sunshine.(30.4.2011)

 • Foma
  *****

  Dechberoucí dokument, kde samozřejmě co záběr, to něco nevšedního, ale navíc ty komentáře kosmonautů. Ty tomu dodávaj další, zajímavě filosofickej rozměr.(15.2.2012)

 • T2

  Rozpočet $-miliónovTržby USA $770,132Tržby Celosvetovo $-(28.4.2009)

 • - Jedná se o jeden z nejoblíbenějších filmů režiséra Christophera Nolana. (Zdroj: ČSFD.cz)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace