Probuzení

Roger Vernon

Ralph Brunjes

Scénografie:

John Blackie

Dost emotivne...iba mi pripadalo mierne divne, ze chlapik s takym mladym vyzorom konci karieru..tipoval by som mu 25-30...ale to je iba kozmeticka "chybicka"(31.1.2009)

Výborná a emotívna životopisná dráma, ktorá zobrazuje neľahký život Waltera Gretzkeho, otca slávneho Waynea, ktorý sa zotavuje po mŕtvici. Práve to bol on, ktorý svojho syna už v mladom veku trénoval a podporoval a tak sa stal kľúčovou osobu pri vývoji dnes už hokejovej legendy.(20.11.2014)

Rodina, ktorá má svoj pôvod vo východných slovanských krajinách. Rodina hokejistu, ktorý je považovaný za najlepšieho v histórii a dominuje mnohým historickým štatistikám. Rodina, ktorá zažívala trápenia, najmä kvôli chorobe otca tejto rodiny. Veľmi silný a pritom skromný film o jednom zaujímavom príbehu rodinnej lásky a súdržnosti. Veľmi emotívne a vhodné pre rôzne generácie, s radosťou odporúčam. Podľa mňa jeden z najlepších kanadských filmov vôbec, ak nie vôbec najlepší.(11.9.2012)

Tak tento příběh by si zasloužil daleko lepší zpracování. Herecké výkony nejsou nijak slavné a nějaké emoční scény, u kterých by divák začal něco cítit také chyběly. Děj je slabý, občas se najdou i silné chvilky, ale je jich jen pár. Jelikož je Gretzsky legenda, tak by jeho příběh měl být zpracován daleko lépe a ne jen průměrně .. 5/10 = 59%(13.9.2013)

• Terva

Člověk se až ztrácí ve výčtu filmú, pojmenovaných "Probuzení". Tento je sportovní drama a moc mě to nešlo, byl jsem nekoncentrovaný a nepozorný. Možná proto tak slabé hodnocení.(4.11.2012)