Angelo bol ako malý chlapec zneužívaný kňazom. Zanechalo to na ňom trvalé následky. Rozpadá sa mu v poradí už tretie manželstvo, máva stavy úzkosti a zúrivosti. Zanevrel na cirkev a vôbec nenavštevuje kostol. Keď oznámi vyššiemu kňazovi, čo sa mu v detstve stalo, ten ho uistil, že otec Geoghan už neslúži omše a nikomu neublíži. Angelo sa z televízie dozvie, že otca Geoghana zatkli za sexuálne obťažovanie maloletých. Rozhodne sa zájsť za právnikom Mitchellom, ktorý kňaza žaluje. Pomaly sa zvyšuje počet jeho obetí. Cirkev ponúkne obetiam finančné odškodné, ale Mitchell to rázne odmieta. Zničenie nevinnosti dieťaťa nemôžu nahradiť žiadne peniaze. Právnik ďalej spolupracuje s obeťami a hľadá nové. Nájde rodinu, kde kňaz zneužíval všetkých sedem detí. Ich mama napísala list kardinálovi, ale ten nič neurobil, dokonca si Geoghana zastal. Cirkev stráca svoju dôveryhodnosť. Koľko obetí otca Geoghana sa ešte objaví, aby bol konečne potrestaný? (oficiální text distributora)

Madison

Samoúčelná propaganda využitá na znemožnenie cirkvi s prihliadnutím na analýzu vytrhnutých faktov, ktorá je potrebná jedine na uspokojenie diváka bažiacom po každom cirkevnom priestupku. Emócie prakticky žiadne, dĺžka na zbláznenie a herci strašní. Lacná televízna žbrnda. ()

sepp

Jedna hvezdicka za namet, vse ostatni je naprosto katastrofalni. Pretrpel jsem vice jak dvouhodinovou stopaz kvuli komentarum zde na CSFD, abych si dokazal udelat uceleny obrazek. A opravdu, nesmysly tykajici se cirkve, otresna TV vyprava, vskutku debilni scenar a v drtive vetsine toporni ci prehravajici herci. Hruza. ()

Makky

Nie je veľa filmov s podobnou tématikou. Som ale prekvapený, že sa taký televízny sračkár ako je Dan Curtis pustil do niečoho podobného. Určite nemá veľa ľudí odvahu zobraziť skutočné udalosti homosexuality a pedofílie v cirkvi. Je to svinstvo... V podstate tento film podľa svojich možností nie je ani zle natočený, ale ten televízny smrad je tu stále cítiť. Nelogické správanie postáv a dĺžka sú najväčšie problémy tohto filmu. Postupom času som už mal medzi postavami chaos a nevedel som sa ani zorientovať. Herecké obsadenie je naopak celkom obstojné, hlavne účasť Ellen Burstyn ma prekvapila. Ale tak či tak, ako celok vo mne tento film nič nezanechal ()

Skip

Že se to opravdu stalo, to dnes už všichni víme. Jestli to bylo tak jako ve filmu, nebo spíš kolik se toho se skutečnými událostmi shoduje, to je otázka. Ostatně jako vždy, když se něco točí podle skutečné události. Na mě film dost zapůsobil. Herecky dobře zvládnuté a že to sem tam od režiséra nějak zaskřípalo, to mi ani moc nevadilo. ()

kinderman

Zneužívání dětí je odporné. Nevím, zda zneužívání dětí církevními autoritami (a mnohaleté ututlávání těchto skutečností jejich nadřízenými) je odporné dvojnásob, ale film se podle skutečných událostí podařilo natočit solidní- ve výpovědi i hereckých výkonech. ()

Juto

Vynikajúca snaha spraviť takýto kontroverzný film. Tragédia, ktorú títo bezcitní muži spáchali na nevinných deťoch, zostane navždy v spomienkach obete. Je viac než pravdepodobné, že títo príšerní kňazi boli ako deti týraní. Teraz cítia, že je na nich, aby v praxi pokračovali. 6/10 ()

poet

Priemerná americká zlátanina, ktorá sa snaží zaujať silnou témou zneužívania detí americkými kňazmi. ()

agassi68

Boj za spravodllivosť musí pokračovať na všetkých frontoch, cirkev nevynímajúc. Denne sa o tom presviedčame v médiách. A zneužívanie detí ľuďmi, ktorým ony veria je viac než hnusné. Ešte hnusnejšie je pokrytectvo a ututlávanie už prevaleného škandálu a snaha si všetkých a všetko kúpiť. A kde je morálka? ()

Fredericus

Toto má 54 % a Le domaine perdu jenom 45 %?? -- Až na pár světlých okamžiků je to dost černobílé a primitivně hrající na city. A nejtrapnější - pokud tedy nepředpokládám, že měl D. Curtis nějaké umělecké ambice - jsou všechny ty omyly v církevních reáliích. ()