V levém rohu jsou Gorgonité. Příšerky odněkud z neznáma, ale prý jsou z Gorgonu, což asi nikdo neví kde je. V pravém rohu je Chip Hazard se svými vojáky. Bude to velká bitva, kdo asi zvítězí? Když to napíšu takto, tak si každý bude myslet, že jde o nějaký sci-fi akční film. Ano, o sci-fi akční film jde. Jenže je zabalený v rodinném balení a Gorgonité a Chip Hazard a jeho vojáci jsou hračky, kterým byl implantován armádní procesor, který z těchto hraček udělal super zabíjející hračky. Tento film je bezesporu originální a navíc nabízí i slušnou dávku humoru. Najdeme i slušné odkazy na některé slavné válečné filmy. Jen teda nevím, jestli je to vhodné pro děti. Přeci jen smrt v drtiči na odpadky je docela burální a to i když jde o hračku. Všechny hračky mi byli sympatické, ať už šlo o monstra nebo o normální vojáky. Navíc Chip Hazard je stylový voják, kterému hrozně dobře padne hlas Tommy Leeho Jonesa. Konec filmu (zhruba posledních 30 minut), byl dost akční a možná až moc. Z herců docela potěšil mladý Gregory Smith. Ovšem Kirsten Dunst se mi nelíbila jak ve Spider manovi, tak ani tady. A to myslím vzhledově a ani její výkon mně neoslovil. Každopádně, takhle nějak si představuju komedii!(25.7.2008)

Takova pohodova variace na valecny filmy, dokonce sem tu misty nejaky sceny poznaval, treba z Apokalypsy. Akorat mi prislo, ze vojaci jsou az moc velky drsnaci a prisery jsou az moc velky pochcanci, takze jsem ve vysledku fandil spis vojakum. Ale trikove jsou zvladnuty perfektne. Jinak herci jsou docela v pohode, zadny traparny se nekonaj, sem tam je nakej dobrej vtip a film v docela slusnym tempu odsejpa, taky diky paradni hudbe, takze jsme se celou dobu bavil.(6.4.2008)

Komedie, která rozhodně má něco do sebe. Určitě jí ocení více mladší diváci, těm starším bude připadat hodně naivní. Kirsten Dunstová předvádí jednu ze svých lepších hereckých kreací a režie Joe Danta mohla být nápaditější. Z daného potenciálu šlo vytřískat určitě víc, jak říkám mladší publikum bude pravděpodobně nadšeno. Mé hodnocení: 60%(12.2.2009)

Velká firma zabývající se výrobou všeho možného pro armádu koupí menší firmičku, která vyrábí hračky. Takže do nových hraček (Vojáci vs. Gorgonauti) jsou zabudovány nejmodernější vojenské čipy, schopné se učit a tyto hračky jsou rozdistribuovány po celé zemi. Jednu sadu dostane i Alan, který se stará o otcův obchod s hračkami. To ale ještě neví, že hračky, které mají velkou část svého vědomí jsou naprogramovány na vzájemný boj... Super zábavný snímek, kterému se ale leckdy budete smát víc vy, než vaše dětí (narážky na různé válečné filmy, ideologický proslov majora Čipa Hazarďáka, atd atd), perfektní hudba Jerryho Goldsmithe - celkově s tímto filmem nemůžete být zklamání..(24.3.2004)

Tenhle film jsem viděl asi v 10 letech, a ani po dalších 10 letech neopustil svoje kouzlo. Moc se mi líbil příběh a taky jak je film natočen, Joe Dante má pro tyhle dětský filmy cit a už to dokázal několikrát(viz. Gremlins). I když tohle ke Gremlinům nedosahuje tak jsem se bavil, jen co trochu překáželo byly občas někteří herci. Co se ale musí nejvíce pochválit jsou efekty. Ty byly výborné. Film i když pro dnešního diváka nic nenabídne, tak člověka co na tom vyrůstal tak se mu to líbit bude.(27.11.2010)

• - Jeden z tvůrců hraček má přezdívku Gizmo. Stejné jméno nesla i jedna z příšerek ve filmu Gremlins (1984), který rovněž režíroval Joe Dante. (Campbell)