Komedie, která rozhodně má něco do sebe. Určitě jí ocení více mladší diváci, těm starším bude připadat hodně naivní. Kirsten Dunstová předvádí jednu ze svých lepších hereckých kreací a režie Joe Danta mohla být nápaditější. Z daného potenciálu šlo vytřískat určitě víc, jak říkám mladší publikum bude pravděpodobně nadšeno. Mé hodnocení: 60%(12.2.2009)

1998? Devatenáctsetdevadesát osm a Joe Dante opravdu zastydnul v 80s pubertě, hrozně mu vždy jako hlavnímu pohunkovi Stevena Spielberga fandím, ale Malí válečníci jsou konceptuálně tolik pozadu. Triky stále vypadají slušně ale celé to hračičkovství ve spojení s opravdu divným příběhem mi nedělalo dobře na libidle. Snad jsem z tohohle ještě nevyrostl... 50 %(15.7.2013)

Velká firma zabývající se výrobou všeho možného pro armádu koupí menší firmičku, která vyrábí hračky. Takže do nových hraček (Vojáci vs. Gorgonauti) jsou zabudovány nejmodernější vojenské čipy, schopné se učit a tyto hračky jsou rozdistribuovány po celé zemi. Jednu sadu dostane i Alan, který se stará o otcův obchod s hračkami. To ale ještě neví, že hračky, které mají velkou část svého vědomí jsou naprogramovány na vzájemný boj... Super zábavný snímek, kterému se ale leckdy budete smát víc vy, než vaše dětí (narážky na různé válečné filmy, ideologický proslov majora Čipa Hazarďáka, atd atd), perfektní hudba Jerryho Goldsmithe - celkově s tímto filmem nemůžete být zklamání..(24.3.2004)

Tenhle film jsem viděl asi v 10 letech, a ani po dalších 10 letech neopustil svoje kouzlo. Moc se mi líbil příběh a taky jak je film natočen, Joe Dante má pro tyhle dětský filmy cit a už to dokázal několikrát(viz. Gremlins). I když tohle ke Gremlinům nedosahuje tak jsem se bavil, jen co trochu překáželo byly občas někteří herci. Co se ale musí nejvíce pochválit jsou efekty. Ty byly výborné. Film i když pro dnešního diváka nic nenabídne, tak člověka co na tom vyrůstal tak se mu to líbit bude.(27.11.2010)

Mít hračku, která s vámi mluví, cítí a může všude chodit, je sen každého dítěte. A vojáček, střílející ostrýma, sen každého malého kluka. Jen se to nesmí moc zvrtnout. A tady se to sakra zvrtlo. Pro mě příjemná zábava i po letech. Ale pokud v sobě nemáte už žádný poslední kus dítěte, na své si asi nepřijdete...(12.1.2015)

• - Jeden z tvůrců hraček má přezdívku Gizmo. Stejné jméno nesla i jedna z příšerek ve filmu Gremlins (1984), který rovněž režíroval Joe Dante. (Campbell)