Paragraf 78

Paragraph 78

Paragraf 78

Akční / Sci-Fi / Thriller

Rusko, 2007, 125 min

Ruská kinematografie vskutku umí překvapit. Příběh je sice o speciální jednotce, ale šablonou krapet připomene snímek ´Věc´. Nejedná se o nepřežitou akci, ba naopak má děj svůj přirozený vývoj. A když tu akce je, choreograficky velmi zdařilá. Překvapí i lidská stránka vojáků. Jejich myšlenkové pochody jsou na citové úrovni a mají smysl. Ani o napětí není nouze a děj je místy dokonce odlehčen i mírným humorem. Scénář je zpracovaný dobře. Na žádnou postavu se nezapomnělo. Nic naplat, jedná se o snímek který ukazuje, že i Rusové umí natočit film na Hollywoodské úrovni.(13.1.2018)

Rusové už dokázali, že akční sci-fi umí točit. Vždyť třeba taková Noční hlídka byla neskutečná pecka. Na Paragraf 78 jsem byl proto hodně zvědavej a docela netěšenej. Ale vyděsilo mě zdejší hodnocení (46%? wtf). Přesto jsem se nenechal odradit a šel do toho. Začátek se odehrává ve velkým stylu a je paráda ho sledovat. Dokonce ani ve druhé půli jsem se nenudil, i když je pravda, že počáteční tempo vyprchalo a následovala akční bitkařská řežba. A nutno říct, že ty bitky byly vcelku dobře natočené a byly ve vysokým tempu, i když třeba ta, když se při tom rvaní ještě snažili zastřelit a úhybali kulkám, byla opravdu scifárna. Ale když mají Amíci tolik efektních filmů bez logiky, tak proč by nemohli takové filmy mít i Rusáci. Já se bavil a zdejší hodnocení mi nezabrání tomu dát 65%.(25.4.2011)

• shantim

naprostá blbost, která baví jen první třetinu, kdy na něco čekáte. pak už se ale neděje nic zajímavého, všechno už předem čekáte a jen se nudíte. nechápu, proč toho udělali dva díly? kdyby vyrobili jednoapůlhodinový biják, dalo by se to trochu zachránit. ale nestalo se tak.(1.9.2008)

10 mil. dolarov rozpoctu je, s vynimkou US, vsade na svete rozpocet pre blockbuster. Je pozoruhodne ako rychlo sa k tejto sume dopracovali rusi. este v 2000 celorocny prijem z kas kin bol cca 20 mil. dolarov, najdrahsi film stal max. milion a najzarobkovejsi 2 mil. v 2004 az 3 filmy stali cca 5 mil. (jeden z nich nocna hliadka). a zaciatkom 2007 su tu uz tri filmy s cca 10. mil. rozpoctom. wolfhound, paragraf 78 a sluga gosudarev. bohuzial, na rozdiel od nocnej hliadky ci tureckeho gambitu, t.j. prvych ruskych blockbusterov, tentoraz znova a znov aide o nudne a klisovite kopirovanie americkeho brata. paragraf 78 je akcny thriller. nudny akcny thriller.(4.3.2007)

Rozpočet $-miliónovTržby Celosvetovo $5,484,185(23.7.2010)