poster

Adoration

Krátkometrážní / Drama / Horor

Belgie / Francie, 1986, 16 min

Scénář:

Olivier Smolders
 • JardoLe
  **

  Ciernobiely hororovy kratas,ktory mozno ma snahu sokovat a vraj je to podla skutocnej udalosti,no na mna velmi slabe a nejake odrezane koncatiny alebo naznak kanibalizmu,kde viac-menej ani nie je nic nejako brutalne a priamo zobrazovane ma nedostalo na kolena,ale na tu dobu,rok 1986 celkom slusne,za snahu dve hviezdicky...:-)(10.3.2019)

 • ledzepfan
  ****

  Parádní estetická forma a nekompromisní výpovědní hodnota. Asi si ani nevzpomenu kdy naposledy jsem měl z pohledu na mrtolu ve filmu tak naturalistický pocit. Smolders ví jak to prodat aby to bylo prostě tělo(flákota bez života)- žádné kudrlinky, šoky, nebo stylizace prostě blablabla-Prásk-povečeřet-rozřezat-a nazdar....(22.11.2014)

 • boogieman
  ***

  Svojím spôsob ide takmer o variáciu niektorých filmov Kojiho Wakamatsuho experimentálneho obdobia druhej polovice 60 rokov. Ibaže to nie je až tak silné, aspoň pre mňa. Nie je to najhoršie, no ja dávam prednosť práve Wakamtsuovým dlhometrážnym filmom ako Violated Angels alebo Go, go second time virgin - myslím že atmosférou ide o veľmi podobné snímky. 3.5*.(30.1.2016)

 • Dellamorte
  *****

  Silný kraťas , ktorý sa začína ako poetická hračka s úchylákom , pomaly to mutuje skoror až do necro štádia , aby sa to v závere zvŕtlo v cannibalistickú porcovačku. Celé je to B & W a len za doprovodu znepokojujúceho ruchu zaprášeného kotúčového magnetofónu. Bez dialógov , bez farieb , bez hudby ,bez tretej osoby , bez exteriérov , ale úchylné a tučne pôsobivé !(7.12.2011)

 • Flipnic
  *****

  Říkal jsem si, proč je i krátkometrážní film zbytečně natahován první polovinou stopáže. Přesně to však mělo ale za následek to hrůzné psychické peklo, které následovalo hned to fyzické... Krutá volba tenhle flick, depresivní, deviantní, temná ... avšak pro příznivce těchto extrémních záležitostí klenot! ;-)(18.8.2013)

 • - Film je natočen podle případu vraždy, kterou spáchal v roce 1981 v Paříži japonský student Issei Sagawa, jenž ve svém bytě zastřelil svou spolužačku Renée Harteveltovou a poté několik dní pojídal různé části jejího těla. Při pokusu o zbavení se těla byl zadržen, díky práci právníků jeho bohatého otce byl zavřen do ústavu pro choromyslné a po čase převezen do Japonska, kde byl po sérii psychologických testů označen za příčetného a prouštěn. Ve své vlasti se na určitou dobu stal celebritou, poskytoval interview, hrál ve filmech a psal gastronomické recenze pro japonský časopis Spa. (ledzepfan)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace