Reklama

Reklama

Film vypráví příběh vdané dámy Mary Lasenby (Gloria Swanson), která se dostane vlivem osudu společně se svým sluhou a zbytkem posádky ztroskotané lodi na opuštěný ostrov. Postupem času se Mary a její sluha (Thomas Meighan) vzájemně sblíží a mají spolu milostný poměr. (Novalinda)

Recenze (4)

Rosana 

všechny recenze uživatele

Na svoji dobu napínavý a zajímavý film. Také jsem viděla na LFŠ 2014 s doprovodem Zrní. Kluci z Kladna dodali filmu nový rozměr, to je však neopakovatelné. ()

Martin741 

všechny recenze uživatele

Chvilu trva, kym sa tatonema groteska rozbehne, ale potom to uz jede. Gloria Swanson je proste genialna, definitivne ide u mna sakramentsky vysoko. Cast na ostrove je najlepsia, ale aj kulisy su velmi dobre : 80 % ()

Reklama

corpsy 

všechny recenze uživatele

Nadčasovosť tejto sociálnej kritiky je jedným veľkým plus. Rozdiely medzi spoločenskými vrstvami tu boli, sú a aj budú. A vlastne ani samotná príroda to nedokáže zmeniť. A keď tak len na určitý čas. DeMille sa s týmto problémom popasoval skvelo a natočil drámu, ktorej to viac slušalo na neznámom ostrove, ako v drahých príbytkoch milionárov. ()

Hwaelos 

všechny recenze uživatele

Jak je zřejmě u DeMilla zvykem, je film trochu roztahaný, jinak se ale jedná o skvělou dobrodružnou robinsonádu s velkorysou výpravou. Stylově i vypravěčsky vytříbené (paralelní montáž, práce s mizanscénou), i herci velmi příjemně civilní. S doprovodem Zrní jeden z největších high-lightů letošní LFŠ. Jediné, co uniká mému chápání, je zařazení do sekce o osudových ženách v němém filmu. Postava Glorie Swanson se chovala všelijak, jen ne jako femme fatale. ()

Galerie (2)

Zajímavosti (2)

Reklama

Reklama