Film vypráví příběh vdané dámy Mary Lasenby (Gloria Swanson), která se dostane vlivem osudu společně se svým sluhou a zbytkem posádky ztroskotané lodi na opuštěný ostrov. Postupem času se Mary a její sluha (Thomas Meighan) vzájemně sblíží a mají spolu milostný poměr. (Novalinda)

Rosana

Na svoji dobu napínavý a zajímavý film. Také jsem viděla na LFŠ 2014 s doprovodem Zrní. Kluci z Kladna dodali filmu nový rozměr, to je však neopakovatelné. ()

Martin741

Chvilu trva, kym sa tatonema groteska rozbehne, ale potom to uz jede. Gloria Swanson je proste genialna, definitivne ide u mna sakramentsky vysoko. Cast na ostrove je najlepsia, ale aj kulisy su velmi dobre : 80 % ()

corpsy

Nadčasovosť tejto sociálnej kritiky je jedným veľkým plus. Rozdiely medzi spoločenskými vrstvami tu boli, sú a aj budú. A vlastne ani samotná príroda to nedokáže zmeniť. A keď tak len na určitý čas. DeMille sa s týmto problémom popasoval skvelo a natočil drámu, ktorej to viac slušalo na neznámom ostrove, ako v drahých príbytkoch milionárov. ()

Hwaelos

Jak je zřejmě u DeMilla zvykem, je film trochu roztahaný, jinak se ale jedná o skvělou dobrodružnou robinsonádu s velkorysou výpravou. Stylově i vypravěčsky vytříbené (paralelní montáž, práce s mizanscénou), i herci velmi příjemně civilní. S doprovodem Zrní jeden z největších high-lightů letošní LFŠ. Jediné, co uniká mému chápání, je zařazení do sekce o osudových ženách v němém filmu. Postava Glorie Swanson se chovala všelijak, jen ne jako femme fatale. ()