poster

Mia (studentský film)

Krátkometrážní / Psychologický / Experimentální

Česko, 2006, 19 min

Režie:

Tomasz Wiński

Kamera:

Darko Štulič

Střih:

Jana Vlčková
(další profese)
 • Deimos
  **

  TV/// Obsazení 7/10 Děj 4/10 Hudba 2/10 Efekty 8/10/// +dobrá práce s kamerou, zajímavá myšlenka schizofrenie, herci, anglické titulky -téměř bez hudby, zdlouhavé/// Jestli je to myšleno jako schýza, tak je to fakt dobrý. Skoro bych řekl plánovaný navzdory oficiálnímu textu. A pokuď to plánovaný nebylo, tak je to ještě lepší. Jenže může to být taky nezajímavé a nepochopené/// Celkem 50%///(21.9.2007)

 • Matty
  ***

  Ambiciózní psychologické drama na prostoru osmnácti minut? Film, který nemá být pochopen? Technicky nejvyspělejší z Noci filmových nadějí? Herecky zajímavě obsazený? V nějakém ohledu přelomový? Ano, ano, ano, ano, ne.(20.3.2007)

 • swamp
  ****

  Působivé, mrazivé.. Zajímavé obsazení v kombinaci s velmi kvalitní kamerou (na FAMU opravdu profesionální). Jedná se snad o téma schizofrenie? Myslím, že tento film odkrývá budoucnost českého minimalistického filmu.(7.5.2007)

 • Skip
  ***

  Režisér má nejspíš rád Davida Lynche. Ne že by se tento film dal s Lynchem nějak porovnávat, ale jisté paralely by tu byly. Nechci a nebudu nikoho obviňovat z napodobování. Ostatně mít vzory je dobrá věc. A třeba jsem úplně vedle a Tomasz Lynche vůbec nemusí. Každopádně je tenhle film docela zdařilý a kdyby se to třeba víc propracovalo a třeba pak i víc natáhlo, mohlo by z toho být velmi dobré psychologické drama...třeba...třeba taky ne. Jestli ale chce režisér točit tak, jak je napsáno v obsahu (pokud je to pravda), pak je to cesta do pekel a ne k divákovi. No uvidíme, jestli uvidíme.(2.4.2009)

 • Machrovic
  **

  Režie, námět a scénář: Tomasz Winski Hrají: Anna Forstová, Krystina Hlaváčková, Milan Tomáš(2.3.2007)

 • - Při natáčení jedné ze scén na ulici musela představitelka Miina alterega Kristýna Hlaváčková pobíhat mezi lidmi na náměstí I.P. Pavlova a "poletovat" na tramvajových kolejích v tmavých šatech. Štáb byl po celou dobu ukryt. Scéna se do filmu nakonec nedostala. (ynot)

 • - Režisér Tomasz Winski trpěl depresemi. Představitelka hlavní role Anna Forstová epileptickými záchvaty. (ynot)