• Xmilden

Docela slabota, líbila se mi hlavně 3. povídka a špatná nebyla ani poslední. První polovina málem utrpení. Landis dodal docela zajímavý nápad. Spielberg se předvedl ve své poloze, která sice hezky vypadá, nicméně není ani za mák záživná. Vše zachraňuje Dante svou variací na malého Damiána. Konec povídky ovšem opět divný. V poslední povídce dostane významný prostor John Lithgow a nezklame, stejně jako napínavá zápletka. Suma sumárum, dvě koukatelné a dvě zívačky. Takže slabších 50% asi tak odpovídá.(1.11.2011)

• Gilmour93

Prolog je jen dlouhá předehra k Aykroydově lacinému bububu, ale v samém konci filmu si najde své opodstatnění. Segment 1: Lekce rasové snášenlivosti jak od Džamily Stehlíkové a že by ji někteří tady potřebovali.. Dobrý nápad, neexistující vyvrcholení, což lze logicky přičíst tragické nehodě během natáčení. Segment 2: Moc zubních protéz, moc dětiček, moc Spielbergovy sentimentality - Abe Simpson by se v tomhle domově pro seniory cítil nesvůj. První počin Stevena, kdy se musel obejít bez Johna Williamse, jinak dobrou myšlenku ruší herecké výkony, jenž bych připsal nadužívání cannabisové masti na klouby. Segment 3: Danteho peklo infantilní nudy, kde stojí za povšimnutí snad jen tvářička Kathleen Quinlan. Někteří herci si zjevně půjčili cannabisovou mast od kolegů z předchozí povídky. Segment 4: Na křídle je mužik! Mr.Panika J.Lithgow vypěstoval povadlou růži mezi trním - řeknu vám, nechtěl bych s ním cestovat v jednom letadle.. Suma sumárum, k seriálu mě to ani v nejmenším nepřilákalo..(16.8.2012)

V 80´ rokoch bolo za horor považované všetko, čo sa i minimálne oprelo o myšlienku, ktorá sa nestretla s realitou. Uznávam, že sú poviedky poučné, hádam aj úsmevné, no definitívne NIE hororové. Už som si však zvykol, že ľudia robia z komára somára. Pre deti ideálne (!), pre fanúšika žánru vyhľadávajúceho razantné vsuvky v podobe temnej atmosféry či gore, absolútne zbytočná skúsenosť.(21.3.2018)

Príťažlivý osemdesiatkový poviedkový horor, ktorý má na svedomí kvalitné režisérske zoskupenstvo. Prvá a tretia epizóda sú ok, druhá o čarodejníkovi zo starobinca ma nezaujala a akoby sem ani nepatrila, no a štvrtý príbeh z lietadla je zo všetkých jednoznačne najlepší a najhororovejší. Potešila ma aj síce malá, no zlovestná rola Dana Aykroyda v prológu a závere...(11.9.2011)

Chcete se bát ? A máte fantazii ? Tak vstupte do nové dimenze, kde nic není nemožné - do "zóny soumraku", a sledujte čtyři tajuplné příběhy od slavných režisérů. Ocenění : Academy of Science Fiction, Fantasy & Horror Films - Saturn ´84 (USA): - Cena pro nejlepšího herce (John Lithgow). - Nominace na cenu za nejlepší horor a pro nejlepšího herce (Scatman Crothers). Fantasporto ´84 (Portugalsko): Nominace na cenu za nejlepší film. Scénář : John Landis, Melissa Mathison, Richard Matheson, Jerome Bixby a George Clayton Johnson. Povídkový film, složený z několika fantastických povídek, jejichž režiséry jsou John Landis, Steven Spielberg, Joe Dante a George Miller. V každé z povídek zažívají jejich hrdinové neskutečné, podivné a někdy až hrůzyplné příběhy...(2.6.2011)

• - Ve filmu si zahrál malou roli i producent Frank Marshall. (Chatterer)

• - Jedná se o první film režírovaný Spielbergem od filmu Savage (1973), ke kterému hudbu nesložil John Williams. (GreatestFan)

• - Když Anthony používá své schopnosti, zazní hudební doprovod z arkádové videohry Tempest (1983). (Chatterer)