Reklama

Reklama

North West Mounted Police

  • USA The Scarlet Riders (pracovní název) (více)
Akční / Drama / Dobrodružný / Romantický / Western
USA, 1940, 126 min

Scénář:

Jesse Lasky Jr. (původní scénář), Alan Le May (původní scénář)

Hudba:

Victor Young

Hrají:

Gary Cooper, Madeleine Carroll, Paulette Goddard, Preston Foster, Robert Preston, George Bancroft, Lynne Overman, Akim Tamiroff, Walter Hampden (více)
(další profese)

Obsahy(1)

Texaský ranger Dusty Rivers (Gary Cooper) pronásleduje zločince Corbeaua (George Bancroft) až na území Kanady. Aby jej dopadl, je nucen spolupracovat s policistou Jimem (Preston Foster) z Královské kanadské jízdní policie (RCMP), a brzy se stanou rivaly v souboji o srdce krásné April. Zloduch Corbeau mezitím vyvolá velké povstání utlačovaných indiánsko-běloškých míšenců tzv. mesticů, jejichž cílem se stáva nepočetná RCMP. (Carter21)

(více)

Recenze (12)

fragre 

všechny recenze uživatele

Pěkná barevná a barvitá podivaná zasazená do doby Severozápadní rebelie lidu Métis (1884/85), vedené prorokem Louisem Rielem. Zde samozřejmě jsou historické reálie notně zmasakrovány, protože slouží jen jako barvitá scenérie dobrodružnému a romantickému příběhu. Snímek je trochu rasistický. Métis jsou zde vykresleni jako jedinci u nichž míšená krev zapříčiňuje, že vášně a pudy převažují nad rozumem a disciplínou. I dvě hlavní ženské figury jsou tak traktovány: divoška, které z (nádherně modrých)očí sálá sex, kontra árijská blondýna, která vždy dostojí své povinnosti. Technicolor přidává tomuto filmu kouzlo navíc, červéné kabátce se zde skvostně vyjímají na čackých postavách jízdních policistů. ()

majo25 

všechny recenze uživatele

Dobrodružnejšia štúdiovka z ďalekých končín severnej Kanady, ktorej veľmi pristane (asi neskoršie) okolorovanie. Vynikajú Kabáty krvavočervenej farby alias Kanadská jazdná polícia, ktorá je pateticky ospevované od začiatku do konca. Čo už, divák musí mať na pamäti, že film je viac ako 7 desaťročí starý. Škoda, že dramatický ráz filmu je korigovanými viacerými humornými excesmi. Cooper dostáva tiež priveľa vtipálkovského priestoru. Ale to až tak nemení na dojme, že sa jedná o poctivú filmárčinu. Pre zaujímavosť - Kanada sa od britskej kráľovnej plne odčlenila až v 20. - 30. rokoch 20. storočia; jej jazdná polícia pretrvala do dnešních dní. ()

Reklama

Carter21 

všechny recenze uživatele

Gary Cooper jako Texaský Ranger jenž se přidává ke Kanadské Jízdní Policii (NORTHWEST MOUNTED POLICE) při svém pronásledování zločince jenž uprchl do Kanadských teritorii. Tím se ocitá uprostřed velkého povstání místních Indiánsko-bělošských míšenců tzv. METISŮ v roce 1885. Cílem Métisů je založit vlastní stát na Kanadském středozápadě a v uskutečnění tohoto cíle jim brání pouze nepočetná Northwest Mounted Police. ()

Mol 

všechny recenze uživatele

Gary Cooper zahrál na jedničku. Vtipnej, drsnej a když něco zkurví tak se tváří jako školáček. Film navíc obsahuje jeden z nejhnusnějších pádů koně jakej jsem kdy viděl. To jsem si fakt sám pro sebe nahlas řekl: "ty pičo". Super byly hlavně scenérie (Kanada, lesy a tak) a technicolor, mno a ještě jednou vyzvedávám Coopera "dys men is lajka dajnmajt". ()

Dale 

všechny recenze uživatele

Na DeMilla to je málo výpravné a až moc komediálne. Nemuselo by to byť na škodu, ale keď prebieha vážna prestrelka s množstvom mŕtvych a vzápätí si dve vedľajšie postavy odstreľujú čiapky a opasky z nohavíc, neviete, čo si o tom myslieť. Aj Cooperova postava pôsobí viac komediálne než ako neohrozený pištolník. Viac než chytaniu zločinca a strieľaniu sa venuje baleniu Carrollovej. Aj čo sa týka miešancov, ich hlavní vodcovia sú v tieni Akima Tamiroffa, ktorý má opäť raz postavu, ktorej úloha je pobaviť. Celé to je vlastne o jednom milostnom trojuholníku a jednom páre a v pozadí toho je nejaký konflikt miešancov a červenokabátnikov. Po Union Pacific je toto pre mňa sklamanie. ()

Galerie (31)

Zajímavosti (4)

  • Zbraně Gatling byly opravdu použity během povstání ve Fish Creeku, Cutknife Hillu a Batoche, na kterém je příběh velmi volně založen. (Mol)
  • Ač se příběh odehráva v Kanadě, natáčelo se v horách jihozápadní Kalifornie. (Carter21)

Reklama

Reklama