Král Velichovek (TV film)

• angličtina

The King Of Velichovky

(festivalový název)

Dokumentární

Česko, 2002, 52 min

Jan Šikl

Jan Šikl

Jan Daňhel

Komentáře uživatelů k TV filmu (2)

Smutný pohled na život českého statkáře, který žil na česko-německých hranicích, což mu zákonitě po válce přineslo problémy, zvlášť, když jeho tři dcery spojily své životy s německými občany a oficíry.(6.11.2016)

• Volodimir2

Pevne verím, že tento dokument nemal za úlohu vyzdvihovať spôsob života rodiny Seisserových, či už priamo pod prehýbajúcimi sa stolmi na gazdovstve, respektíve v rodinách jeho dcér v dobe vojny. Myslím, že pána Seissera nemusíme ľutovať, veď dcéra Lili sa tajne vrátila do Československa a vyniesla do Nemecka rodinné šperky, ktoré stihli zakopať vo Velichovkách. Aj tak si myslím, že dokument je veľmi nezodpovedne a hlavne účelovo spracovaný bez náhľadu na historický obraz tej doby. Veď, keď nám človek nerobí nič zle to neznamená, že nám na druhej strane robí dobre. Takže záverom účelovo propagandistický film, kde by nebolo zle vsunúť aj strety Čechov s Nemcami predovšetkým v Sudetách. Ani vtedy nemôžem vysoko hodnotiť tento film, keď ho berieme, ako kolektívne zbližovanie sa medzi národmi. Všetko ale má svoje hranice.(26.1.2018)