Reklama

Reklama

Když se plachý účetní dostane mezi newyorskou smetánku, která se baví v erotickém klubu, netuší, co ho čeká. Žena, do níž se zamiloval, zmizí a s ní i 20 milionů dolarů…  „Máte dnes večer čas?“ Je to snadná otázka, ale když na ni Jonathan McQuarry odpoví, jeho život se navždy změní. Osamělý plachý účetní doposud žil jen pro svou práci, ale když ho jeho nový přítel, právník Wyatt, uvede do tajemného erotického klubu, Jonathan se ocitá ve světě newyorské smetánky, o jehož existenci doposud neměl tušení. A také potkává krásnou tajemnou cizinku, kterou považuje za ženu jeho snů. Jenže počáteční štěstí se mění v hrůzu, když se stane hlavním podezřelým při vyšetřování jejího zmizení a loupeže dvaceti milionů dolarů. V hlavních rolích amerického thrilleru režiséra Marcela Langeneggera hrají Hugh Jackman, Ewan McGregor a Michelle Williamsová. (oficiální text distributora)

(více)

Videa (2)

Trailer 2

Recenze (155)

genetique 

všechny recenze uživatele

S erotickými thrillermi je problém. Je totiž veľmi málo takých, ktorý túto krehkú látku spracovať tak, aby nevyzneli ako prvoplánové a gýčovité. Taký 'Eyes Wide Shut', či 'Basic Instinct' mali niečo, čo predpokladalo ich úspech, a to je veľkosť režiséra. Bohužiaľ Marcel Langenegger na seba vzal príliš veľké bremeno a tak to aj dopadlo. Ale nebyť tej erotickej zápletky a príliš sprostého záveru, tak by to bol lepší nadpriemer. Takto je to slabší podpriemer. 55%. ()

Kaka 

všechny recenze uživatele

Nápad s anonymním seznamem skvělý, atmosféra nočního velkoměsta s vysokými budovami bez záclon s okny až na zem a intimní hudbou fantastická, ovšem pravá láska zcela mimo a konec rovněž ne úplně přesvědčivý. Deception je přinejmenším prapodivný thriller, který je v několika věcech klišoidní a stokrát viděná story, ovšem vizuální háv a skvělý náboj ho strhávají z podprůměru do vod solidní koukatelnosti. Herci s tím však nemají zhola nic co dělat. Jejich mdlé výkon je nejlepší ponechat bez komentáře. ()

Reklama

Psema 

všechny recenze uživatele

What a stupidity, Mr. Langenegger! Uťápnutý Obi-Wan chodí s namachrovaným Wolverinem na tenis a do stripklubů a pomalu se zamotává do Rosomákovy sítě, z níž již brzy nepovede cesta ven. Výsledek ovšem vypadá jako slepec tří různých žánrů a Langenegger neví, jaký film by chtěl vlastně točit. Kamaráda do deště 3,druhou Sexbombu od vedle nebo snad hitchcockovský thriller? Kdo ví. Deception je rutinně odvyprávěný slepenec přefiltrovaných obrazů, které jsou při zapnutém mozku děravější než zděděný kastrol po babičce a překvapivě v nich nefunguje ani charisma ústřední dvojice a sexy křivky Michelle Williams. Nechápu, jak se do toho tak dobří herci mohli namočit (zřejmě kvůli tomu jointu na začátku a nekonečným souložím v první polovině filmu), ale je mi jich vlastně docela líto. Takovýhle škraloup v kariéře si nezasloužil ani jeden. ()

KarelR 

všechny recenze uživatele

Nudně stereotypní, předvídatelné a hlavně totálně o ničem. Je fajn, že Jackman s McGregorem pohulili a v první půlce nebyla nouze o nahé lepé děvy, ale co z toho, když si potom Langenegger začne hrát na osudový thriller, přičemž nemá žádná esa v rukávu a všechny zvraty jsou dvakrát hloupější, než jak si je pět minut dopředu představíte. A Rachael Taylor se jenom mihne na dvě vteřiny na chodbě? To už je moc i na mě... ()

Djkoma 

všechny recenze uživatele

Podivné 2* kvůli úctě k oběma hercům a s tajným přáním, získat mobilní telefon postavy Wyatta aspoň na pár dní. Ewan McGregor a Hugh Jackman působí jako záruka kvality a je to tak. Bohužel jen v herecké rovině, kde oba odvádějí dobré výkony. Režisér se drží stranou a je velmi obyčejný stejně jako scénář, který tu byl několikrát a je obměněn opravdu jen v několika detailech. Chvíli budete možná zmateni, ale brzy (ano, ještě před půlkou určitě!) vám dojde celá zápletka a myšlenka. Škoda nevyužitého potenciálu. S těmito herci šlo dělat velké věci... Oba by se měli poučit a už nikdy nevstupovat do podobných pochybných snímků. ()

Galerie (37)

Zajímavosti (5)

  • Oba pasy, ktoré vo filme kontroluje zamestnanec banky, majú rovnaké čísla, dátumy vydania a tiež dátumy narodenia oboch kontrolovaných osôb. (MikaelSVK)
  • Vo viacerých, časovo rozdielnych scénach v New Yorku sa objavuje stále ten istý žltý taxík s číslom 8B42. (MikaelSVK)
  • Pracovným označením filmu boli aj názvy The List či Untitled Hugh Jackman Project. (MikaelSVK)

Související novinky

Riddick žije... možná

Riddick žije... možná

11.03.2009

Taky vás to už unavuje? Pokaždé, když chtějí David Twohy anebo Vin Diesel na sebe upozornit, začnou roztrubovat obehrané „máme tu postavu rádi a přestože Černočerná tma a Kronika temna na sebe jen… (více)

Reklama

Reklama