Cestující

Letecká katastrofa

Drama / Mysteriózní / Romantický / Thriller

USA / Kanada, 2008, 89 min

• J*A*S*M

No tak do hororového thrilleru má tohle hodně daleko, spíš bych to nazval konverzačním mysteriózním dramatem. Naprosto všechno se v Passengers drží v mezích průměru, nedostavují se výkyvy ani na jednu stranu. Což sice znamená, že málokdo bude po zhlédnutí nějak naštván, ale současně to snímek předurčuje k zapomnění. Vyloženě nepovedený je snad pouze digitální oheň při pádu letadla (ona celá ta scéna je divná). 5/10(17.12.2008)

Skvěle nenásilné, emocionálně nepřešponované, obyčejně hezky natočené, nedávající dívákovi až do samého konce šanci na poznání reality. Roztomile "telecí" A. Hathaway, které bohužel už tak nestíhá P.Wilson, ze jehož postavu a místy opravdu vláčné momenty ubírám pátou hvězdu. Zajímavá hudební kompozice E. Shearmura.(25.4.2011)

• Anderton

Niekedy si hollywoodske stars nečítajú scenáre. Ako inak si vysvetliť účasť hneď štyroch známych tvárí v tak neoriginálnom, prevarenom filme, akým Passengers bezpochyby sú. Pointa, použitá v minulosti už niekoľko krát, je v dnešných časom absolútne mimo mísu, pretože ju už nemôžete použiť bez toho, aby na to divák neprišiel oveľa skôr ako mal a tým pádom sa cítil trápne a podvedený. Celosvetové tržby sú veľavravné a ukazujú, že diváka dnes už nenachytáte úplne na všetko.(23.6.2012)

• Aljak

Dosť som si od toho sľuboval, ale žiadneho zázraku som sa nedočkal. Prvé dve tretiny skôr pripomínali akýsi podivný romantický film bez väčšieho zmyslu. Aspoň že posledná pol hodinka stála za to a nabralo to napokon dobrý spád, a aj dosť nečakaný a pri niektorých nových zisteniach Claire prišli aj jemné zimomriavky. Ale ako celkovo to nebolo nič prevratné, možno keby sa celý film vyvíjal v inej a mysterióznejšej logickejšej línii, mohlo z toho byť niečo oveľa vydarenejšie. Za týchto okolností to bol taký slabší priemer, dokonca ani Anne a Patrick to až tak nezachránili akoby sa dalo čakať.(21.9.2013)

• Rex Mundi

Tento film bol taký biedny, že som naň okamžite (s úľavou) zabudla a týždeň si nevedela spomenúť, čo som to sakra ešte neohodnotila? Ledva-ledva sa mi podarilo vybaviť si Anne Hathaway... Cestujúci sú slabučkí po všetkých stránkach, od scenára, cez réžiu, tempo, až po naservírovanie neoriginálnej pointy. Nemá to žiadnu silnú líniu a ani atmosféra, ktorá by to mohla zachrániť, nestojí za nič. Prisámbohu, pri poslednom Seagalovi som sa bavila viac. Tam bola aspoň sranda. A na rozdiel od niektorých užívateľov, mňa ani ten Patrick Wilson vôbec nedojal. Netrpím na fešákov bez charizmy.(3.7.2009)

• - Spoiler: Pokaždé, když je ve filmu ukázána šedá barva (papíry, obálka, svetr Anne Hathaway atd.), je ve scéně poodkryta pravda o nehodě. (HappySmile)

• - Když Claire (Anne Hathaway) poprvé navštíví Erika (Patrick Wilson), řekne jí, že pracuje v makléřské firmě Kahane-Drake. Kahane a Drake jsou výkonní producenti tohoto filmu. (HappySmile)