Cestující

Passengers

Letecká katastrofa

Drama / Mysteriózní / Romantický / Thriller

USA / Kanada, 2008, 89 min

Mierne nudná dráma, ktorá je na prvý pohľad iná ako v skutočnosti. Atmosféra je zvláštna a film nás drží v nevedomosti až do konca. Anne Hathaway sa v tomto filme prekonáva, jej výkon sa mi páčil. Patrik Wilson bol divný a pripadal mi trochu neúprimný a nedôveryhodný. Romantická linka sa mi už toľko nepáčila, ale záver stojí zato. 60%(20.7.2009)

• Ant

Velké zklamání. Nečekala jsem nic světoborného, ale tohle bylo tak hloupé, až se tomu nedá věřit. Herci byli snaživí, Patricku Wilsonovi se jeho ztroskotaný pacient ještě věřit dá, ale s Hathaway už je to horší, ta na tyhle vážné role prostě není. Je třeba ale pochválit za konečnou scénu v letadle, která byla hodně silná. To ale celkový dojem stejně nevylepšilo. Slabší průměr.(25.12.2008)

Předvídatelné, ale s dobrou atmosférou a slušným obsazením!! Nic víc k tomu nemám, já jsem ještě takovej měkota, že konec, asi posledních 30 sekund, mě dokonale dojalo!! Jsem ten typ, co by raději chtěl aby vše končilo...rozuzlení hledej ve filmu, nápověda je víc než jasná, pokud si dočetl až jsem:)!! Jednou větou: Není jednoduché se smířit s něčím, co nedokážeš ovlivnit, snaž se ale pochopit, že nejde jen o tebe, z hlavy to nevymažeš, tak si to nech pro sebe!!(3.1.2009)

Filmy, kde člověk nečeká, co se na konci stane, jsou nejlepší. Kort když je to na psychologické úrovni a nutí vás to přemýšlet od začátku až do konce. Passengers jsou jeden z filmů, který mají hezký příběh, originální myšlenku, slušný soundtrack, sympatické obsazení a dost dobré zakončení a rozuzlení. Jednoduše jde o mysteriózní thriller o terapeutce, která se snaží pomoci pasažérům, kteří přežili letecké neštěstí. Cestující se ale postupně začínají ztrácet a hlavní hrdinka má pocit, že za to můžou aerolinky, které se snaží ututlat, co se vlastně na palubě letadla dělo. Nic ale není jak se zdá. - "Don't give up on me, stay with me."(21.7.2017)

Soundtrack Ed Shearmur: 1. The Wreckage [1:26] ,2. Group Therapy [2:20] ,3. House Call [1:08] ,4. What Do You Remember [2:46] ,5. Norman [3:09] ,6. At The Museum [2:54] ,7. Giving Eric The Key [1:31] ,8. Eric At Midnight [1:25] ,9. Arkin [1:45] ,10. Rooftop [1:35] ,11. Motorcycle Fix [3:21] ,12. Norman's House [3:59] ,13. Eric Remembers [3:58] ,14. Porch [2:36] ,15. Epiphany [3:13] ,16. At Peace [2:29] ,17. End Titles [4:26],(9.6.2011)

• - Spoiler: Pokaždé, když je ve filmu ukázána šedá barva (papíry, obálka, svetr Anne Hathaway atd.), je ve scéně poodkryta pravda o nehodě. (HappySmile)

• - Když Claire (Anne Hathaway) poprvé navštíví Erika (Patrick Wilson), řekne jí, že pracuje v makléřské firmě Kahane-Drake. Kahane a Drake jsou výkonní producenti tohoto filmu. (HappySmile)