Cestující

Passengers

Letecká katastrofa

Drama / Mysteriózní / Romantický / Thriller

USA / Kanada, 2008, 89 min

Pro mě ten film má teda hodně silné téma - nejen proto, že letadla nesnáším a jakékoliv info ohledně katastrof právě letadel, ve mě vyvolávají hrůzu. Duo Hathaway/Wilson bych viděla ráda i v osobním životě, páč to podle mě mezi nimi skvěle jiskřilo a dost mě to bavilo :) Vyústění, které nastane je hodně zajímavé, jelikož jsem věděla, že tam je něco pořád "špatně", sama jsem si vytvořila mnoho scénářů, ale tento mě tedy popravdě napadl až jako poslední. Mysteriózní romantický film - tak bych to nazvala...Je to hodně silné a závěr je prostě bravurní, jelikož ta beznaděj a ukázání té situace v letadle - tak tam i slzy ukáply....Pro mě hodně intenzivní zážitek, který jen tak z hlavy nedostanu a ráda se na to podívám ještě jednou.(27.9.2015)

• Thomick

Asi si za to můžu hlavně sám. Neviděl jsem trailer a po přečtení oficiálního textu distributora jsem holt očekával něco docela jinýho. Spíš výživnou konverzačku, na kterou ale Passengers neměli náběh ani jedinou sekundu; od počátku se řídili odlišnýma směrovkama. Střihli si nějakou tu romantiku (dejme tomu, klasika), veskrze průhledný thrillerový prvky a (neskutečně trapný) pokusy o hororový scény. Potom z toho snad ani nemohlo vzniknout nic jinýho než právě totální brak opírající se o havárku, která musela popírat veškerý fyzikální zákony. Tomuhle se Anne nikdy neměla upsat - však už jen samotná postava Claire je mizerně napsaná. Její reakce i otázky jsou ve většině případů mírně řečeno divný ...(19.4.2013)

Do půlky filmu jsem přemýšlel zda je to drama nebo thriler a nakonec to asi má být od všeho trochu /mimo hororu, který je u filmu uveden/. Jinak první hodinu se toho moc neděje, jenom se dobře dívá na Anne Hathaway, pak se děj přece jenom rozběhne a dočkáme se "překvapivého" závěru, který většina z nás nejspíš čekala. Takže nakonec u mě za 3 hvězdy, ale jenom o prsa.(22.7.2009)

• Holina

Tak to se nepovedlo. Nechal jsem se nalákat na Drama/Thriller/Horor a to jsem si dal. Kde je hlavní chba? Asi v obsazení. Anne Hathaway měla zůstat u princezen a čarodějek, do role prostě nesedí. To ale není jediné mínus. Na nějaké to mysteriózno si musíte počkat až do posledních minut, do té doby se na obrazovce prakticky nic neděje. Za zmínku nakonec stojí snad jen hudební podkres, který ovšem jaksi zavání také jistým kopírováním jednoho známého skladatele filmové hudby. Nuda, šeď, křeč(7.5.2009)

Kto videl trailer a je aspoň priemerne inteligentný, tak ho záver neprekvapí. Ja som síce trailer pred filmom nevidel, ale záver ma aj tak neprekvapil - a to preto, že som videl istý film jedného indického režiséra, ktorý bol pre Passengers asi poriadnou inšpiráciou....ale ten videl asi každý, takže neviem koho to malo prekvapiť:) Napriek tomu bolo posledných azda 15 minút veľmi fajn, dovtedy je to však iba priemerne nudná romanca s pár dobrými scénami.(18.12.2008)

• - Spoiler: Pokaždé, když je ve filmu ukázána šedá barva (papíry, obálka, svetr Anne Hathaway atd.), je ve scéně poodkryta pravda o nehodě. (HappySmile)

• - Když Claire (Anne Hathaway) poprvé navštíví Erika (Patrick Wilson), řekne jí, že pracuje v makléřské firmě Kahane-Drake. Kahane a Drake jsou výkonní producenti tohoto filmu. (HappySmile)