Cestující

Passengers

Letecká katastrofa

Drama / Mysteriózní / Romantický / Thriller

USA / Kanada, 2008, 89 min

Velkým kladem je herecké obsazení tohoto snímku. Bohužel ani Patrick Wilson a Anne Hathaway nejsou odpovědni za práci režiséra, střihače a hlavně produkce, která neměla asi tak docela jasno jakým směrem se ubírat. Velká škoda, že ve filmu převažuje romantická linie a chybí větší napětí. Každopádně ale závěrečné rozuzlení je zajímavé i když, přiznám se, nebylo pro mě nečekané...(8.10.2010)

Je pravda ze film ma vela hluchych miest a zo zaciatku mi prislo ze scenar nevie ktorym smerom sa ma uberat. Prva polovica ma moc nebavila, druha polovica bola ovela lepsia da sa povedat ze ma celkom bavila. Ocakavany zaver a pointa filmu ma vobec neprekvapili. Myslim ze tri hviezdicky si tato mysteriozna romanticka drama zasluzi. Anna Hathaway bola vyborna.(18.9.2009)

Prožil jsem příjemný čas při sledování tohoto filmu, ale není to nic, co bych měl nutnost pustit si znova. Máme tady super herce, včele s krásnou Annou, perfektní soundtrack, a typickou thrillerovou/mysteriózní atmosféru, která je ovšem opravdu na úrovni. Příběh graduje, a konec je absolutně nečekaný. Znova si to nejspíš nepustím, přesto si ale myslím, že 70% si to zaslouží. Uživatel Ai.ma je typický příklad uživatele, který do komentáře napíše neskutečnou sračku, která nemá se skutečností nic společného, a to jen proto, aby si obhájil své hodnocení. A můj vzkaz? Pokud nerozumíš ani takovému filmu, kde se člověk na konci dozví absolutně všechno, měl by jsi zvážit, zda-li by pro tebe nebyly lepší no-brain komedie, kde není třeba nad ničím přemýšlet.(30.5.2011)

• Radiq

Nene, horor to teda určitě nebyl. To už byste mohli nazvat hororem třeba Město andělů nebo Ducha. Jde vidět, že nic moc nového už nikdo neumí vymyslet. Jo, přibližně v půlce filmu mi došlo, jak to skončí. To už bych rači uklouzl na škváře a rozedřel si kolena a ruce, než abych se na to kouknul znovu.(22.3.2009)

Pravda, chvilinku jsem uvažoval že tomu nastřelím pět, abych trošičku dorovnal hodnocení. Protože jsem hodný maminčin hoša, proto. Pak jsem si však uvědomil, jak bych klesl v zašedlých bulvách místních hlídačů originality, tedy těch, kteří od filmu čekají šokující, inovativní a nikdy neviděný závěr a rozuzlení, pro jehož podchycení si musíte doma po zdech naškrábat přinejmenším pár set kvadratických rovnic. Film nám trošku sráží aseptická Hathaway, u níž člověk vážně musí dumat, kde a jestli vůbec zanechal tesař díru. A ten vyjevenec Wilson, který - aby si získal přízeň alespoň části publika se senzitivnímu bradavkami (chlapce z toho nevyjímám) - ukázal hned na začátku kanďoura. Opičí se po Kájínkovi, kluk snaživá. Odvárek Těch druhých, ovšem shlédnutelný bez větších jizev na okoralých zbytcích duše.(14.9.2012)

• - Když Claire (Anne Hathaway) poprvé navštíví Erika (Patrick Wilson), řekne jí, že pracuje v makléřské firmě Kahane-Drake. Kahane a Drake jsou výkonní producenti tohoto filmu. (HappySmile)

• - Spoiler: Pokaždé, když je ve filmu ukázána šedá barva (papíry, obálka, svetr Anne Hathaway atd.), je ve scéně poodkryta pravda o nehodě. (HappySmile)