poster

Cestující

 • USA

  Passengers

 • Slovensko

  Letecká katastrofa

Drama / Mysteriózní / Romantický / Thriller

USA / Kanada, 2008, 89 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • kleopetra
  **

  První polovina filmu je vysloveně nudná. V půlce filmu mě napadla pointa. Říkala jsem si, to už tady bylo, tak snad to bude něco jinéhom, ale nemýlila jsem se. Bylo to opravdu tak.(26.12.2008)

 • dopitak
  ****

  Passengers je typický mysteriózní thriller (žánry horor a drama bych vymazal) podle šablony, kdy scénář slibuje v rozuzlení velké překvapení (Ti druzí), jemnou decentní dobře pasující hudbu jsme slyšeli už nejmíň tisíckrát (proto ale není špatná), s rutinní kamerou a dobře napsanou postavou "stoprocentně nejisté" terapeutky Claire (Anne Hathaway tím zahraným nízkým sebevědomím hodně připomíná svojí Andy Sachs z Devil wears Prada). Vypustil bych závěr s pádem letadla (ukončení mohlo přijít už ve scéně na člunu, kdy se Claire dozví pravdu) a některá drobná klišé. Z těchto dvou důvodů nedávám plný počet.____ Passengers je mým prvním filmem, jehož dialogům jsem rozuměl z více než 70%, možná snad z 90% (na alespoň anglické titulky se totiž stále čeká .-)(19.12.2008)

 • Botič
  **

  Bylo tu, není tu! Heršvec Anne Hathaway coby psycholožka? To mi posol bulvu. Velice špatný a těžko uvěřitelný vtip. Všudypřítomný chlad sálající z každého políčka filmu zapříčiní jediné a to zamrznutí divákova „srdečního svalu“. Z čehož plyne absolutní neschopnost cítit jakékoliv sympatie či antipatie k ústřednímu duu. Navíc je tahle Garcíova pohádka, ukuchtěná podle osvědčených receptů, snadno prokouknutelná. Naštěstí třetí hlavní postava - Vancouver je úžasný v kterékoliv roční době. PS: Už Vás někdy vyděsily letící noviny? ANO? Pak je to film určený Vám :o)(15.6.2010)

 • freddy
  ***

  Co napsat o filmu, který evidentně staví na závěrečné pointě, která zde je, alespoň tedy z mého pohledu, absolutně nečekaná, ale bohužel není originální? Tak předně působí velice sympaticky už jen nápad zabývat se myšlenkami a životy lidí, kteří přežili leteckou havárii a nyní se s tím musejí psychicky vyrovnat. Ale bohužel jako nápad je to zajímavé jen chvíli, po určitém časovém úseku jsem totiž začal přemýšlet, kam tvůrci vlastně s tímhle příběhem směřují, a začínal jsem se u toho přemýšlení nepříjemně nudit. Naštěstí čekání na závěrečnou pointu netrvá zase tak dlouho, a jak už jsem napsal, závěrečné vyústění je z mého pohledu nečekané a šokující, ale bohužel ho nelze považovat za originální, protože tohle už tu bylo. Ale nakonec pokud vezmu film jako celek, tak to sledování zase taková otrava nebyla, a i když Patrick Wilson mi už chvílemi připadal otravný, tak se to dalo skousnout a dojít v pohodě až k závěru filmu, aniž bych měl jakékoliv nutkání film během sledování přepnout či u něj usnout. A to se rozhodně počítá. Anne Hathaway byla v hlavní roli velice příjemná a myslím, že svůj herecký part zvládla na výbornou. Patrick Wilson nebyl nejhorší, zahrál svůj průměr a stačilo to. Takže výsledkem je zajímavé mysteriózní drama s trochou romantiky a nečekaným závěrem, a to stačí alespoň na ty tři průměrné hvězdičky, lepší hodnocení si tenhle film opravdu nezaslouží.(20.6.2010)

 • dezorz
  **

  V celku by ma zaujimala statistika, kolko filmov rocne pocituje potrebu napinat twistom, ktory obsah filmu prehodnoti naopak alebo aspon inaksie. Z tejto inakosti pouzitia zavereneho twistu ako keby sa stavala vsednost a cim trapnejsi scenar, tym potreba twistu narasta,(1.2.2009)

 • - Když Claire (Anne Hathaway) poprvé navštíví Erika (Patrick Wilson), řekne jí, že pracuje v makléřské firmě Kahane-Drake. Kahane a Drake jsou výkonní producenti tohoto filmu. (HappySmile)

 • - Spoiler: Pokaždé, když je ve filmu ukázána šedá barva (papíry, obálka, svetr Anne Hathaway atd.), je ve scéně poodkryta pravda o nehodě. (HappySmile)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace