Cestující

Letecká katastrofa

Drama / Mysteriózní / Romantický / Thriller

USA / Kanada, 2008, 89 min

• kleopetra

První polovina filmu je vysloveně nudná. V půlce filmu mě napadla pointa. Říkala jsem si, to už tady bylo, tak snad to bude něco jinéhom, ale nemýlila jsem se. Bylo to opravdu tak.(26.12.2008)

Passengers je typický mysteriózní thriller (žánry horor a drama bych vymazal) podle šablony, kdy scénář slibuje v rozuzlení velké překvapení (Ti druzí), jemnou decentní dobře pasující hudbu jsme slyšeli už nejmíň tisíckrát (proto ale není špatná), s rutinní kamerou a dobře napsanou postavou "stoprocentně nejisté" terapeutky Claire (Anne Hathaway tím zahraným nízkým sebevědomím hodně připomíná svojí Andy Sachs z Devil wears Prada). Vypustil bych závěr s pádem letadla (ukončení mohlo přijít už ve scéně na člunu, kdy se Claire dozví pravdu) a některá drobná klišé. Z těchto dvou důvodů nedávám plný počet.____ Passengers je mým prvním filmem, jehož dialogům jsem rozuměl z více než 70%, možná snad z 90% (na alespoň anglické titulky se totiž stále čeká .-)(19.12.2008)

• Botič

Bylo tu, není tu! Heršvec Anne Hathaway coby psycholožka? To mi posol bulvu. Velice špatný a těžko uvěřitelný vtip. Všudypřítomný chlad sálající z každého políčka filmu zapříčiní jediné a to zamrznutí divákova „srdečního svalu“. Z čehož plyne absolutní neschopnost cítit jakékoliv sympatie či antipatie k ústřednímu duu. Navíc je tahle Garcíova pohádka, ukuchtěná podle osvědčených receptů, snadno prokouknutelná. Naštěstí třetí hlavní postava - Vancouver je úžasný v kterékoliv roční době. PS: Už Vás někdy vyděsily letící noviny? ANO? Pak je to film určený Vám :o)(15.6.2010)

Co napsat o filmu, který evidentně staví na závěrečné pointě, která zde je, alespoň tedy z mého pohledu, absolutně nečekaná, ale bohužel není originální? Tak předně působí velice sympaticky už jen nápad zabývat se myšlenkami a životy lidí, kteří přežili leteckou havárii a nyní se s tím musejí psychicky vyrovnat. Ale bohužel jako nápad je to zajímavé jen chvíli, po určitém časovém úseku jsem totiž začal přemýšlet, kam tvůrci vlastně s tímhle příběhem směřují, a začínal jsem se u toho přemýšlení nepříjemně nudit. Naštěstí čekání na závěrečnou pointu netrvá zase tak dlouho, a jak už jsem napsal, závěrečné vyústění je z mého pohledu nečekané a šokující, ale bohužel ho nelze považovat za originální, protože tohle už tu bylo. Ale nakonec pokud vezmu film jako celek, tak to sledování zase taková otrava nebyla, a i když Patrick Wilson mi už chvílemi připadal otravný, tak se to dalo skousnout a dojít v pohodě až k závěru filmu, aniž bych měl jakékoliv nutkání film během sledování přepnout či u něj usnout. A to se rozhodně počítá. Anne Hathaway byla v hlavní roli velice příjemná a myslím, že svůj herecký part zvládla na výbornou. Patrick Wilson nebyl nejhorší, zahrál svůj průměr a stačilo to. Takže výsledkem je zajímavé mysteriózní drama s trochou romantiky a nečekaným závěrem, a to stačí alespoň na ty tři průměrné hvězdičky, lepší hodnocení si tenhle film opravdu nezaslouží.(20.6.2010)

• dezorz

V celku by ma zaujimala statistika, kolko filmov rocne pocituje potrebu napinat twistom, ktory obsah filmu prehodnoti naopak alebo aspon inaksie. Z tejto inakosti pouzitia zavereneho twistu ako keby sa stavala vsednost a cim trapnejsi scenar, tym potreba twistu narasta,(1.2.2009)

• - Když Claire (Anne Hathaway) poprvé navštíví Erika (Patrick Wilson), řekne jí, že pracuje v makléřské firmě Kahane-Drake. Kahane a Drake jsou výkonní producenti tohoto filmu. (HappySmile)

• - Spoiler: Pokaždé, když je ve filmu ukázána šedá barva (papíry, obálka, svetr Anne Hathaway atd.), je ve scéně poodkryta pravda o nehodě. (HappySmile)