Cestující

Passengers

Letecká katastrofa

Drama / Mysteriózní / Romantický / Thriller

USA / Kanada, 2008, 89 min

Anči to v Prade či v Smartovi išlo rozhodne lepšie od ruky a v týchto Pasažieroch som jej neuveril ani nos medzi očami. Čakalo sa od nej, že potiahne celý film a miesto toho sa tam motala ako Maďar v kukurici. Triky jedno zúfalstvo a námet prevarený až hrôza. Celý filmový štáb vedený scenáristom by mal naskákať naspäť na stromy a zamyslieť sa, kadiaľ vedie cesta k svetlým zajtrajškom. Dva litre a sedem deci.(23.12.2008)

• lennyd

Po jakékoliv katastrofě mají kromě záchranných složek práci i psychologové, kteří musí pomoci přeživším pomoci vyrovnat se s následky havárie. Jedním z takových psychologů je i Claire (Anne Hathaway), která dostává na starost skupinku přeživších po jedné z největších leteckých havárií posledních let. Jenže když cestující začínají vypovídat o podivném výbuchu, který aerolinky popírají, a navíc se jednotliví cestující začínají ztrácet, musí Claire vypátrat, co za tím vším stojí... Filmy tohoto typu mám hrozně rád, takže jsem s napětím (a očekáváním) čekal, jak se tvůrci s tímto námětem poperou. Bohužel má očekávání se vůbec nenaplnila - i když minimálně do polovičky filmu to vypadalo docela slibně. Jenže pak se do děje začala montovat romantická linie (to ještě nebylo to nejhorší), ale ten závěr, ten tomu nasadil korunu - to opravdu každý mysteriózní film musí skončit nachlup stejně? Vždyť je to furt kolem dokola - buď jsou za vším mimozemšťané, a nebo ... (viz. tento film). Jediným kladem tak zůstala krásná tvářička Anne Hathaway (i když psycholožku bych jí nevěřil ani za mák). Dvě hvězdy za slibný začátek a za AH ...(30.3.2011)

• Ai.ma

Do půlky to ještě jde. Ano, je to nehorázná nuda, ale těch 40% tomu ještě dát jde. To co se ale děje potom musel vymyslet nějaký retardovaný vorvaň, jinak si to nedokážu vysvětlit. Ano, závěrečný twist, alias na čem to stojí a padá, je, když pominu to, že naprosto vykradený z asi pěti filmů, který jej už vykradli z dalších filmů, tak, ale tak, ale tak kurevsky imbecilní, nelogický a dementní, až se vám z toho bude chtít plakat. A aby vás Rofrigo donutil plakat, přihodí po twistu ještě dalších deset minut totálních sraček, při kterých vám bude klepat na čelo a říkat: tak takhle to bylo víš, a proto tam byla tato postava, a proto dělala tato postava toto, atd... jinými slovy, mezi řádky: Ty jsi ale idiot, že jsi se na to díval že? Ana Hatwahajajů je v roli terapeutky uvěřitelná asi jako moje přítomnost na koncertě Oasis, do toho si připočtěte kupu sympatických herců, kteří bohužel hrají jedny z nejdementněji napsaných postav a naprosto otravný, příšerný a snad z patnáct let starého filmu vyhrabaný soundtrack, který vás bude po celou dobu srát. Sakra, já mám takovou chuť napsat pointu...kdyby jste ji znali, hned by jste mi dali za pravdu. Ale však se na to podívejte, volové. Jediné, co tu tak trochu fungovalo, byl jakýsi náznak romantického filmu v druhé třetině filmu. To vás ale nemusí moc zajímat, protože v tu dobu už budete zřejmě spát, nebo blít. Jednu hvězdičku za nevímco! PS: pokud se chcete dostat na místo, kde je vrak havarovaného letadla, stačí přeskočit plot. PS2: pokud pojedete na motorce jak chcete rychle bez helmy, nebudou vám vlát vlasy ani nebudete přivírat oči. PS3: Pokud se v letadle vedla vás vyskytuje 2x2 metry velká díra, nemusíte se ani držet sedačky, ani se vám nerozcuchají vlasy. PS4: Osobně si myslím, že Ana Hatwahajajů je výsledek lesbického sexu Liv tyler a Audrey Tatou.(29.12.2008)

Filmy, kde člověk nečeká, co se na konci stane, jsou nejlepší. Kort když je to na psychologické úrovni a nutí vás to přemýšlet od začátku až do konce. Passengers jsou jeden z filmů, který mají hezký příběh, originální myšlenku, slušný soundtrack, sympatické obsazení a dost dobré zakončení a rozuzlení. Jednoduše jde o mysteriózní thriller o terapeutce, která se snaží pomoci pasažérům, kteří přežili letecké neštěstí. Cestující se ale postupně začínají ztrácet a hlavní hrdinka má pocit, že za to můžou aerolinky, které se snaží ututlat, co se vlastně na palubě letadla dělo. Nic ale není jak se zdá. - "Don't give up on me, stay with me."(21.7.2017)

Prumernej, vcelku utahanej snimek s absenci vyraznejsich momentu. Vyjimkou je snad konec, kterej nebyl zrovna originalni, avsak docela pusobivy. Anne Hathaway je nadherna, avsak prumerna herecka, ktera by se neujala ani v Liptakovskem divadle. Filmu chybela jiskra, dejovy zvraty, proste neco co by to ozivilo. Takhle to pripomina dlouhou nudli, kterou nemuzete dostat ven, ovsem na jejim konci vas ceka prekvapeni :-D(5.1.2009)

• - Spoiler: Pokaždé, když je ve filmu ukázána šedá barva (papíry, obálka, svetr Anne Hathaway atd.), je ve scéně poodkryta pravda o nehodě. (HappySmile)

• - Když Claire (Anne Hathaway) poprvé navštíví Erika (Patrick Wilson), řekne jí, že pracuje v makléřské firmě Kahane-Drake. Kahane a Drake jsou výkonní producenti tohoto filmu. (HappySmile)