Reklama

Reklama

The Story of Dr. Wassell

Drama
USA, 1944, 140 min

Hudba:

Victor Young

Hrají:

Gary Cooper, Laraine Day, Signe Hasso, Dennis O'Keefe, Carol Thurston, Paul Kelly, Stanley Ridges, Philip Ahn, Barbara Britton, Cecil B. DeMille, (více)
(další profese)

Obsahy(1)

Doktor Wassell (Gary Cooper) je lékař z Arkansasu, který v minulosti pracoval v Číně a po japonské invazi do holandské Východní Indie (nyní jako lékař amerického námořnictva) pečuje o dvanáct amerických vojáků, kteří byli těžce zraněni při japonském bombardování několika křižníků. Wassell nedbá rad, aby své pacienty opustil, a dokáže se o ně postarat a zároveň je vést džunglí, dokud je nebude možné evakuovat lodí do Austrálie. Film je natočen podle skutečného příběhu Corydona McAlmonta Wassella (4. července 1884 – 12. května 1958). (HTB)

(více)

Recenze (3)

corpsy 

všechny recenze uživatele

Dráma, ktorá používa slovník, ako každý jeden vojnový snímok tej doby. Avšak s o niečo menším úspechom. Jeho problém je prepálená minutáž a niektoré zbytočnosti. Rozbehne sa to asi trištvrtehoďku ku koncu a zachraňuje to tým pádom u mňa jeho hodnotenie. Ten spomenutý záver je za 4. A ak ovládate matematiku, ľahko si vypočítate, za koľko stojí ten zvyšok. ()

Reklama

Galerie (15)

Reklama

Reklama