• corpsy
  *****

  Dá sa povedať, že odlišnejšia verzia ako remake z roku 1956. Úvodná historická časť je len akýmsi odrazom ku novodobej ( v rámci vzniku filmu ) dráme o hodnotách života a rodiny. Ako celok to dáva zmysel, je spektakulárne natočený - aj ´´moderné´´ scény obsahujú kvalitnú výpravu a epičnosť - a má to náležitú gradáciu. Vo svojej dobe jeden z najdrahších ( po pravde najdrahší ) a najúspešnejších nemých hitov.(27.10.2010)

 • Ilicka
  ****

  Bezprostředně po projekci mám dojem, že v tom filmu je naprosto všechno a že v polovině druhého příběhu na sebe vrší tolik emocionálních oblouků (z nichž každý by vystačil na jedno slušné dobové melodrama), jako by zkoušel, kolik mravoučných exempel ještě divák unese. Na rok výroby 1923 má film nesmírně rychlý spád a jako blockbuster by se neztratil ani dnes, protože z něj kouká poctivá práce (kulisy v životní velikosti, stovky a tisíce lidských a zvířecích komparsistů) a kreativita při trikových sekvencích (Rudé moře!!!). Hlavní linie "The Story" by sice fungovala samostatně, ale biblický prolog jí dodává váhu - a odkazuje ke kazatelské tradici, kdy výklad z písma byl pro úplné pochopení doplněný živým příkladem.(7.11.2013)

 • Chrustyn
  **

  Věřím tomu, že ve své době to muselo být něco úžasného ale dnes už opravdu nemá tato němá podívaná co nabídnout. Na druhou stranu se filmu nedají upřít některé i na dnešní dobu poměrně působivé momenty jako třeba davové scény. Škoda, že druhá část odehrávající se v přítomnosti (neboli před 86 lety) už není tak zajímavá. Jsem docela zvědav na novější verzi.(12.2.2009)

 • NinadeL
  *****

  Významové paralelismy jsou tu sice extrémně tvrdé, ale jinak je Cecilův biblický spektákl prvotřídní zážitek. Handschieglova metoda taky nebyla nikdy plýtván na látky, které by si výjimečnou pozornost (a tím pádem i barvy) nezasloužily. Takže miluji prolog ze života Mojžíše a vyloženě se bavím během jeho zrcadlení v moderním San Franciscu. Bohužel Nita Naldi si mé srdce nezískala, ale její kariéru budu v druhém plánu sledovat i nadále. Leč tleskáme kopii z George Eastman House.(2.12.2013)

 • d-fens
  ***

  Odmysliac si nostalgickú úctu, ktorú pociťujem pri sledovaní starých nemých filmov, ostane mi priemerný veľkofilm s dobrou výpravou a kulisami, no už slabšie zahratou postavou Mojžiša. Vo filme chýba celé Mojžišovo detstvo a dospievanie, zachytené v remakeu celou prvou polovicou, a doplnený je príbeh zo súčasnosti, apelujúci na význam a dôležitosť Desatora aj v modernom svete, a poukazujúci na nadčasovosť večných Právd Desatora. Oproti modernej verzii som si cenil vsuvky s priamymi citátmi zo starozákonného Exodu.(14.1.2007)

 • - Film mal rozpočet jeden milión amerických dolárov, čo bolo na svoju dobu naozaj dosť. (Zdroj: aktuality.sk) (Raccoon.city)

 • - O více jak 30 let později vznikl k filmu remake. Výjimečný je fakt, že režii obstaral opět Cecil B. DeMille. (Indy_Brabino)

 • - Väčšina havárií vozov v úvode bola skutočná a neplánovaná. (Michal74)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace