Skins (TV seriál)

Drama / Komedie

Velká Británie, 2007 - 2013, 51 h 18 min (Minutáž: 46x45 min)

Kaya Scodelario, Jack O'Connell, Hannah Murray, Nicholas Hoult, Joe Dempsie, Mike Bailey, April Pearson, Will Merrick, Freya Mavor, Mitch Hewer, Larissa Wilson, Dev Patel, Luke Pasqualino, Klariza Clayton, Sofia Black-D'Elia, Lily Loveless, Kathryn Prescott, Lisa Backwell, Alexander Arnold, Megan Prescott, Ollie Barbieri, Sean Teale, Sam Jackson, Merveille Lukeba, Laya Lewis, Janet Montgomery, Ardal O'Hanlon, Hannah Britland, Jessica Sula, Mackenzie Crook, Daniel Kaluuya, Harry Enfield, Simon Day, Josie Lawrence, Olga Fedori, Rich Fulcher, James Buckley, Danny Dyer, Iddo Goldberg, Craig Roberts, Jenny Eclair, Maria Charles, Olivia Colman, Dakota Blue Richards, Aimee-Ffion Edwards, Hugo Speer, Matt King, Steve Toussaint, Matt Kane, Sebastian De Souza, Bill Bailey, Alistair McGowan, Clare Grogan, Chris Addison, Morwenna Banks, Fenella Fielding, Joe Prospero, Britne Oldford, Mariah Gale, Holly Earl, Adelayo Adedayo, Joe Cole, Ben Lloyd-Hughes, Jamie Brittain, Sarah Solemani, Olly Alexander, Liam Boyle, Lara Pulver, Peter Capaldi, Danny Szam, Elisa Lasowski, Perdita Avery, Alastair Mackenzie, Tim Key, Pauline Quirke, Chris Ashby, Sarah Lancashire, Tom Payne, Charles Early, Kevin Hudson, Charlotte Beaumont, Victoria Wicks, Stephen Walters, Jacqueline Tong, Esther Smith, Phil Cornwell, Antonia Clarke, Spencer Jones, Rupert Holliday-Evans, Kelly Brook, Brendan Patricks, Annette Badland, Giles Thomas, Sam Alexander, Amy Wren, Tom Meeten, Pooky Quesnel, Margaret John, Henry Garrett, Lucien Laviscount, Charlene McKenna, Danielle Jadelyn, Julien Vialon, Gordon Kennedy, Josh Green, Kwame Kwei-Armah, Jamie Michie, Jody Halse, Peter Silverleaf, Tanya Moodie, Jaye Griffiths, Tim Wallers, Alexa Morden, Matt McCooey, Daniel Ryan, Ryan Pope, Mark Heap, Red Madrell, Mark Monero, Isy Suttie, Josie Long, Toby Parkes, Akin Gazi, Hywel Morgan, Ayesha Antoine, Tanya Franks, Richard David-Caine, Duncan Duff, Juliet Cowan, Michael Nardone, Angus Harrison, Fiona Allen, Ingrid Lacey, Felicity Montagu, Robert Wilfort, Geoffrey Hughes, Stephen Critchlow, Tim Downie, Will Young, Troy Glasgow, Nina Wadia, Alice Lowe, Mark Stobbart, Manjinder Virk, Cavan Clerkin, Liza Tarbuck, Daniel Black, Beth-Zienna Williams, Siwan Morris, Richard Southgate, John Weldon, Eleanor Lawrence, Neil Morrissey, Charlie Creed-Miles, Robert Latham, Georgina Moffat, Danny Kirrane, Stephanie Houtman, Miriam Ahmed, Hannah Kumari, Pippa Frost, Sophie Simmonds, Bernadette Moor, Matthew Hayfield, Kevin Eldon, Maurice Roëves, Sia Berkeley, Sally Broom, Chris Kiely, Sean Pertwee, Sean Verey, Annie Hulley, John Thomson, Sara Crowe, Maureen Lipman, Sally Phillips, James Fleet, Atiha Sen Gupta, John Bishop, Ronni Ancona, Luke Norris, Joel Dommett, Domonic Attoh, Evelyn Madzima, Alan Westaway, Paul Kaye, Ryan Francis, Dudley Sutton, Mark Berry, Douglas Hodge, Peter Gunn, Emma Stansfield, Isaac Thomas, Calum Mason, Hannah McPake, John Sessions, Scarlett Sabet, Cambria Bailey-Jones, Charmanae Amber, Joann Condon, Jack Benyon, Lee Mengo, Dorian Lough, Jack De Carle, Dave Hill, Jenny Jules, Jessica Hynes, Mike Grady, Jean Boht, Zack Sojae, Karl Theobald, Clementine Starling, James Burrows, Eve Barnes, Crispin Harris, Jacob Anderson, Toby Welch, Bryan Elsley, Juliet Cadzow, Mark Goldthorp, Dawn O´Porter, Georgia King, Caroline Paterson, Gareth Farr, Kayvan Novak, Jason Cook, Anand Desai-Barochia, Shameem Ahmad, Davood Ghadami, Ian Pink, Marcia Bennett, Angela Bettis, Jesse Hlubik, Ben Uttley, Daniel Ben Zenou, David Chadwick, Shervin Alenabi, Luke Barnes, Jonathan Guy Lewis, Kate Davies-Speak, James Burrows, Maxim Baldry, Antonio Aakeel, Dorothy Atkinson

I quite like it. Vtipný mi přijde, že herci vypadaj pořád jako 14 děti, přesto spolu bydlej, cestujou, vydělávaj si sami, žijou bez rodiny... Scénář ale bezvadný, spousta zvratů, který dokonce dávaj smysl, vtípky, drogy, rozumný debaty téměř - někdy i filosofickej crap zodpovědně nezodpovědnejch... Na to, že je hlavních charakterů tolik, divák zvládá sledovat osudy všech. A sympatie pro určitý role se mění jak na houpačce, well done. (If they dont like it, fuck'em) / 1. série - střeštěná, ulítlá, prochlastaná, prohulená, prosouložená, prostě šílenství / 2. série - lehce dospělejší / 3. série - Trochu mě zaskočily téměř kompletně nové tváře, až mě to málem donutilo přestat koukat, ale tak po 4 dílech jsem si Skins zase začla užívat. / 4. série - Jak už je asi zvykem Skins, 2. část příběhů party je o něco serioznější a vážnější a zase někdo umře :-// Don't like. Perfektní postava - Panda. / 5. a 6. série mě asi chytla za srdíčko nejvíc, tihle labilové mě hodně bavili, perfektní mi přišla příšerná Franky a farm boy Alo, plus samozřejmě nechyběla další smrt. A já jsem teď smutná, páč nemám na co koukat.(8.4.2012)

Tak tenhle seriál je pro mě vážně hodně rozpoluplnej. První díl mě vůbec neoslovil a vypnula jsem ho hned po několika minutách. Jenže zanedlouho, když nebylo do čeho "píchnout", dala jsem mu druhou šanci a vyplatilo se. Došlo sice k okamžikům, kdy jsem si říkala, že na tohle tedy už koukat vážně nebudu, třeb ruskej díl byla vážně blbost a 10. díl o utajený kalbě - hovadina. Všechna ta přehnanost a souhra nešťastnejch náhod?? No ale, ať to jen neHanim, přecijen hodnotím ****. Perfektní vývoj postav, nejvíc mě bavila přeměna germánsky vypadajícího Tonyho a psycho anorektička Cassie je vážně výborná, k tomu všemu skvělá hudba a mě štve, že už nejsou další díly s těmito nesympatickými herci :) Na další série totiž nejsem zvědavá, i když stát se může všechno...(23.1.2011)

V prve rade jde o serial. O britsky serial (nutno zduraznit). V te druhe rade jde o takrka dokonalou sondu do zivota starsich teenageru (cca. 17let) z maleho predmesti, kde se na prvni pohled nic nedeje, ale na ten druhy je to sakra rychla jizda plna zvratu, zmen, zivotnich vzestupu i strmych padu. Kazdy dil je venovan jednomu clenu party vzdy podrobneji (8), nicmene se s tim kazdym prolinaji situace i osudy ostatnich. Kazdy resi jine, sve problemy (kazdy pochazi z "jine vrstvy", je tu zastoupen jak hulic, "don juan", homosexual, otloukanek, muslim, tak cernoska, anorekticka ci zamilovana stabajzna) a je neuveritelne, v kolika situacich se sami vidite a chapete... Neni to komedialni serial, mist k zasmani je pomalu (ale zase pak stoji za to), je to spise psychologicke drama... Druha serie je dokonce jeste lepsi nez ta prvni. A to nejlepsi nakonec: naprosto, ale naprosto dokonaly vyber hudby.(3.11.2008)

Zatím jsem vyděl jen 1. generaci (1. a 2. serie) a stydim se, že jsem tak pozadu. Skins jsou uplně něco jinýho než to, co jsem doposud viděl. Je to na jednu stranu úžasná a někdy dost zvrácená komedie ale na stranu druhou jsem měl u nějakých dílů strašně divnej a stísněnej pocit. A hlavních postav mi bylo někdy fakt líto. Například v 1. serii jsem si myslel, že Chrisův díl bude nejzábavnější, když hrál toho zhulence ale opak byl pravdou. Byl to jeden z nejsmutnějších dílů. Vlastně všechno co se točilo kolem Chrise bylo takoví depresivní. Což se v seriálech taky moc neděje. Strašně se těšim na 2. generaci a to kvůli Effy. Je to úžasná postava a mrzelo mě, že tam byla jen ve svých dílech a moc se neprojevovala. Teď se to snad změní. Nejoblíbenější postavy v první generaci: Cassie a Chris. A na závěr bych chtěl říct asi jenom Chrisovo oblíbený FUCK IT! UPDATE: 2. generace nebyla tak dobrá, jako ta první, ale pořád to jsou hodně nadprůměrné série. Jediný věci co mě vadily na 3. a 4. sérii byli písničky. Bylo jich tam až moc. A ten konec. Totálně podělanej konec, ze kterýho jsme se nedozvěděli vlastně vůbec nic o lidech z 2. generace. Jenom o Pandoře a Thomasovi. Effy, Cook, a o těch další nepodstatnejch lidech z party jsme se toho moc nedozvěděli. Zdálo se mi, že 2. generace byla zakončená najcky a tak nějak narychlo. Asi to dělalo i těch 8 dílů místo 10. Je to škoda. Ale zase plus, že jsem fakt nečekal kdo zemře. Typoval jsem všechny ostatní, jenom tuto osobu ne. To je zase plus. Oblíbené postavy: Effy, Cook Nejvíc neoblíbená postava za obě generace: Pandora! ječená kráva, která mě srala už od první chvíle co se tam objevila. 3. GENERACE stojí vážně za hovno. Nesympatický herci+ typickej americkej příběh alá podivnýn je ten dobrej a oblíbená holka ( nejlíp blondýna ) je ta nejvíc zlá a nečekaně ten podivýn zvítězí nad oblíbencem a vlastně jí zničí život. Jako co to kurva je? Tohle si Skins nezasloužili. Je mi jedno, že by se to postupem časem víc zamotalo a bylo by to třeba lepší ale po 5 dílech se na to už nemůžu koukat. Ty postavy jsou vážně špatný a hlavně strašně nesympatický. UPDATE: tak mám za sebou posledních 6 dílů Skins a musím říct, že jsem celkem rád, že to skončilo. Tvůrci už prostě nevědí co s postavama a jde to vidět. Fire je prostě divný drama s Kayou. Tohle už prostě nebyla Effy a dost to nudilo. Ale potěšilo mě, že se tam objevili alespoň nějaké postavy ze série. Takže tak 70%. No a pak přišla na řadu Cassie.. Takovou nudu jsem vážně nečekal. Totálně posraná část, která vůbec nebavila a vůbec se neměla natočit. Akorát ztráta času. 40%. Rise byl úžasnej thriller s Cookem v hlavní roli. Taky to se skins nemá nic společnýho, ale je to úžasný krimi. Rozhodně nejlepší část. 85%. Bohužel jsem ale musel hodnocení snížit, protože když si to tak vezmu, tak to rozhodně není na plný počet. První a druhá série možná, ale třetí generace je odpad a 7. série je tak na 3 a půl hvězdy. Jak jsem se na tu poslední sérii těšil a oni to takhle poserou. Ještě dlouho to budu vstřebávat.(2.1.2013)

"Sometimes I think I was born backwards..Like, you know, come out of my mum the wrong way. The people I should love, I hate, and the people I hate...." Nechápu, jak jeden seriál může být tak geniální a zároveň tak špatný. Výjimečně není řeč o ubývající kvalitě, ale o hlavních postavách, po dvou sériích totiž pokaždé nastoupí nová parta. První a druhá série mě moc neoslovily, nadchla mě jedině postava Effy, takže jsem sledovala pouze její příběh a těšila se na třetí řadu, kdy nastoupí jako ústřední postava. Zajímavě působila i Cassie s tou svou poruchou příjmu potravy, ale nakonec se její příběh zvrátil v tu samou zápletku jako u ostatních postav ala "spal jsi s Michelle, tak já budu na oplátku spát s každým, kdo se mi postaví do cesty", což, přiznejme si, nemá daleko k americkým teen seriálům a prostě je to naprosto nezajímavé. Většina postav je na zabití a opravdu bavit mě to začalo až s příchodem "druhé generace", kde jsem si Effy zamilovala asi tak jako žádnou fiktivní postavu předtím ( ano, a to že nosí martensky a roztrhané věci jako já tomu trochu napomohlo:)) ) a konečně se začala zajímat i o ostatní, přestože příběh je stále trochu šablonovitý a opakující se po první generaci, já se těch sprostých slov, nepřátelství, lásky a drog nemohla nabažit! (myslím v seriálu samozřejmě). Sedmá série? Ta se nestala! Čtyři hvězdičky jen a jen za třetí a čtvrtou sérii, jinak si to zaslouží tak dvě.(18.11.2012)

• - Spoiler: Nemoc, na kterou zemřel Chris Miles (Joe Dempsie), bylo subarachnoidální krvácení. (stepan_s)

• - Postava Mattyho (Sebastian de Souza) je shodou okolností jediná hlavní postava, která nemá "vlastní" epizodu. (GreatestFan)

• - V 7. epizodě 2. série s názvem ''Effy'' je v učebně výtvarné výchovy obraz koně, který je černobílý. Později v detailním záběru je ale barevný. (GreatestFan)