Skins (TV seriál)

Drama / Komedie

Velká Británie, 2007–2013, 51 h 18 min (Minutáž: 44–60 min)

Kaya Scodelario, Jack O'Connell, Hannah Murray, Nicholas Hoult, Joe Dempsie, Mike Bailey, April Pearson, Will Merrick, Freya Mavor, Mitch Hewer, Larissa Wilson, Dev Patel, Luke Pasqualino, Klariza Clayton, Sofia Black-D'Elia, Lily Loveless, Kathryn Prescott, Lisa Backwell, Alexander Arnold, Megan Prescott, Ollie Barbieri, Sean Teale, Sam Jackson, Merveille Lukeba, Laya Lewis, Janet Montgomery, Ardal O'Hanlon, Hannah Britland, Jessica Sula, Mackenzie Crook, Daniel Kaluuya, Harry Enfield, Simon Day, Josie Lawrence, Olga Fedori, Rich Fulcher, James Buckley, Danny Dyer, Iddo Goldberg, Craig Roberts, Jenny Eclair, Maria Charles, Olivia Colman, Dakota Blue Richards, Aimee-Ffion Edwards, Hugo Speer, Matt King, Steve Toussaint, Matt Kane, Sebastian De Souza, Bill Bailey, Alistair McGowan, Clare Grogan, Chris Addison, Morwenna Banks, Fenella Fielding, Joe Prospero, Britne Oldford, Mariah Gale, Holly Earl, Adelayo Adedayo, Joe Cole, Ben Lloyd-Hughes, Jamie Brittain, Sarah Solemani, Olly Alexander, Liam Boyle, Lara Pulver, Peter Capaldi, Danny Szam, Elisa Lasowski, Perdita Avery, Alastair Mackenzie, Tim Key, Pauline Quirke, Chris Ashby, Sarah Lancashire, Tom Payne, Charles Early, Kevin Hudson, Charlotte Beaumont, Victoria Wicks, Stephen Walters, Jacqueline Tong, Esther Smith, Phil Cornwell, Antonia Clarke, Spencer Jones, Rupert Holliday-Evans, Kelly Brook, Brendan Patricks, Annette Badland, Giles Thomas, Sam Alexander, Amy Wren, Tom Meeten, Pooky Quesnel, Margaret John, Henry Garrett, Lucien Laviscount, Charlene McKenna, Danielle Jadelyn, Julien Vialon, Gordon Kennedy, Josh Green, Kwame Kwei-Armah, Jamie Michie, Jody Halse, Peter Silverleaf, Tanya Moodie, Jaye Griffiths, Tim Wallers, Alexa Morden, Matt McCooey, Daniel Ryan, Ryan Pope, Mark Heap, Red Madrell, Mark Monero, Isy Suttie, Josie Long, Toby Parkes, Akin Gazi, Hywel Morgan, Ayesha Antoine, Tanya Franks, Richard David-Caine, Duncan Duff, Juliet Cowan, Michael Nardone, Angus Harrison, Fiona Allen, Ingrid Lacey, Felicity Montagu, Robert Wilfort, Geoffrey Hughes, Stephen Critchlow, Tim Downie, Will Young, Troy Glasgow, Nina Wadia, Alice Lowe, Mark Stobbart, Manjinder Virk, Cavan Clerkin, Liza Tarbuck, Daniel Black, Beth-Zienna Williams, Siwan Morris, Richard Southgate, John Weldon, Eleanor Lawrence, Neil Morrissey, Charlie Creed-Miles, Robert Latham, Georgina Moffat, Danny Kirrane, Stephanie Houtman, Miriam Ahmed, Hannah Kumari, Pippa Frost, Sophie Simmonds, Bernadette Moor, Matthew Hayfield, Kevin Eldon, Maurice Roëves, Sia Berkeley, Sally Broom, Chris Kiely, Sean Pertwee, Sean Verey, Annie Hulley, John Thomson, Sara Crowe, Maureen Lipman, Sally Phillips, James Fleet, Atiha Sen Gupta, John Bishop, Ronni Ancona, Luke Norris, Joel Dommett, Domonic Attoh, Evelyn Madzima, Alan Westaway, Paul Kaye, Ryan Francis, Dudley Sutton, Mark Berry, Douglas Hodge, Peter Gunn, Emma Stansfield, Isaac Thomas, Calum Mason, Hannah McPake, John Sessions, Scarlett Sabet, Cambria Bailey-Jones, Charmanae Amber, Joann Condon, Jack Benyon, Lee Mengo, Dorian Lough, Jack De Carle, Jenny Jules, Jessica Hynes, Mike Grady, Jean Boht, Zack Sojae, Karl Theobald, Clementine Starling, James Burrows, Eve Barnes, Crispin Harris, Jacob Anderson, Toby Welch, Bryan Elsley, Juliet Cadzow, Mark Goldthorp, Dawn O´Porter, Georgia King, Caroline Paterson, Gareth Farr, Kayvan Novak, Jason Cook, Anand Desai-Barochia, Shameem Ahmad, Davood Ghadami, Ian Pink, Marcia Bennett, Angela Bettis, Jesse Hlubik, Ben Uttley, Daniel Ben Zenou, David Chadwick, Shervin Alenabi, Luke Barnes, Jonathan Guy Lewis, Kate Davies-Speak, James Burrows, Maxim Baldry, Antonio Aakeel, Dorothy Atkinson, Leila Hoffman, Syan Blake, Gerry Dee, Mark 'Bez' Berry, Kelly Fanson, James Boyland, Laurentiu Possa, Eloise Joseph

|| Scenár: Bryan Elsely, Jamie Brittain, Libby Sample | Hudba: Fat Segal | Produkcia: Chris Cligh, Matt Stevens | Distribúcia: E4 | Štúdio: Company Pictures. Storm Dog Films || Teen séria po britsku. Hriešnosť na silu, dnes už dokola omielané. Na jedno videnie možno príjemné, no pre mňa nedostatočne pútavé na to, aby som čakal ďaľšiu epizódu.(11.5.2013)

Viděl jsem teda jen první sérii, ale nějak mě nenalákala, abych se podíval na další. Nějak navím, proč bych měl. Ten jejich život mi nepřijde o moc záživnější než životy lidí kolem mě a rozhodně bych takové lidi za své kamarády ani nechtěl. Snad jen kouzelnou Cassie, což je taková upgradovaná verze Izzi z Grey's Anathomy o anorektismus. Nechci říct, že bych seriál nesnášel... pár dílů se mi moc líbilo, ale u některých jsem se zase velmi nudil. Mít je všechny v oblibě, určitě bych už teď viděl všechny řady.(28.4.2010)

První série. Geniální záležitost. Už dlouho jsem nebyl tak emocionálně rozložen na molekuly jako u poslední epizody. Nemám slov. Jsem rád, že jsem to nezalomil po prvním díle, to bych se byl připravil o spoustu krásných zážitků. Dramatické scény fungují absolutně dokonale. Těch humorných je sice výrazně méně, ale když na ně došlo, tak jsem se smál hodně nahlas. Herci byli/jsou absolutní sympaťáci. Koho jsem si oblíbil nejvíce? Mikea Baileyho neboli Sida. Nečekal jsem, že se někdy objeví seriál o mladých lidech, který je tak nehorázně upřímný a zároveň pro mě silně návykový. Jdu shánět druhou sérii a věřím, že to bude ještě lepší. I když... dá se vylepšit první série?________Druhá série. Platí prakticky totéž, co o první sérii. Nezbývá mi než před tvůrci smeknout. Byly to báječné chvíle trávit čas s bristolskými hrdiny. Především musím vyzdvihnout herce, kteří hráli naprosto uvěřitelně a byli vůbec neotřelí. Občas to byla pěkná depka, občas jsem se zasmál pěkně nahlas. Koncept jeden díl = jeden hrdina mi naprosto vyhovoval, protože to byla skvělá možnost poznat jednotlivé aktéry mnohem podrobněji. Ovšem jsem přesvědčen, že závěr první série byl mnohem lepší a víc se mi strefil do mé melancholické povahy. Nějaká vada na kráse? Ano, jediný Maxxie se musel o svou kapitolu dělit._______P.S.: Vzhledem k tomu, že v dalších sériích je již jiné herecké obsazení, které mě naprosto nezajímá, tak toto pětihvězdičkové ocenění platí pouze za první a druhou sérii.(8.4.2011)

Pořádný kopanec do všech srabáckých teen seriálů (noční můra Brandona Walshe, chcete-li). Něco tak nekorektního a emocemi napěchovaného jsem na televizní obrazovce dlouho neviděl. Tohle platí o prvních dvou řadách, ty následující vypadají jako nepříliš zdařilý spin-off, proto s nimi ani nehodlám ztrácet čas. 9/10(19.1.2011)

V prve rade jde o serial. O britsky serial (nutno zduraznit). V te druhe rade jde o takrka dokonalou sondu do zivota starsich teenageru (cca. 17let) z maleho predmesti, kde se na prvni pohled nic nedeje, ale na ten druhy je to sakra rychla jizda plna zvratu, zmen, zivotnich vzestupu i strmych padu. Kazdy dil je venovan jednomu clenu party vzdy podrobneji (8), nicmene se s tim kazdym prolinaji situace i osudy ostatnich. Kazdy resi jine, sve problemy (kazdy pochazi z "jine vrstvy", je tu zastoupen jak hulic, "don juan", homosexual, otloukanek, muslim, tak cernoska, anorekticka ci zamilovana stabajzna) a je neuveritelne, v kolika situacich se sami vidite a chapete... Neni to komedialni serial, mist k zasmani je pomalu (ale zase pak stoji za to), je to spise psychologicke drama... Druha serie je dokonce jeste lepsi nez ta prvni. A to nejlepsi nakonec: naprosto, ale naprosto dokonaly vyber hudby.(3.11.2008)

• - V 7. epizodě 2. série s názvem ''Effy'' je v učebně výtvarné výchovy obraz koně, který je černobílý. Později v detailním záběru je ale barevný. (GreatestFan)

• - Scéna sexu Emily (Kathryn Prescott) a JJe (Ollie Barbieri) se setkal s ostrou kritikou od lesbické komunity. (GreatestFan)

• - Název pochází z balícího papírku na cigarety, kterému se anglicky říká ''Skin''. (GreatestFan)