Skins (TV seriál)

Drama / Komedie

Velká Británie, 2007–2013, 51 h 18 min (Minutáž: 44–60 min)

Kaya Scodelario, Jack O'Connell, Hannah Murray, Nicholas Hoult, Joe Dempsie, Mike Bailey, April Pearson, Will Merrick, Freya Mavor, Mitch Hewer, Larissa Wilson, Dev Patel, Luke Pasqualino, Klariza Clayton, Sofia Black-D'Elia, Lily Loveless, Kathryn Prescott, Lisa Backwell, Alexander Arnold, Megan Prescott, Ollie Barbieri, Sean Teale, Sam Jackson, Merveille Lukeba, Laya Lewis, Janet Montgomery, Ardal O'Hanlon, Hannah Britland, Jessica Sula, Mackenzie Crook, Daniel Kaluuya, Harry Enfield, Simon Day, Josie Lawrence, Olga Fedori, Rich Fulcher, James Buckley, Danny Dyer, Iddo Goldberg, Craig Roberts, Jenny Eclair, Maria Charles, Olivia Colman, Dakota Blue Richards, Aimee-Ffion Edwards, Hugo Speer, Matt King, Steve Toussaint, Matt Kane, Sebastian De Souza, Bill Bailey, Alistair McGowan, Clare Grogan, Chris Addison, Morwenna Banks, Fenella Fielding, Joe Prospero, Britne Oldford, Mariah Gale, Holly Earl, Adelayo Adedayo, Joe Cole, Ben Lloyd-Hughes, Jamie Brittain, Sarah Solemani, Olly Alexander, Liam Boyle, Lara Pulver, Peter Capaldi, Danny Szam, Elisa Lasowski, Perdita Avery, Alastair Mackenzie, Tim Key, Pauline Quirke, Chris Ashby, Sarah Lancashire, Tom Payne, Charles Early, Kevin Hudson, Charlotte Beaumont, Victoria Wicks, Stephen Walters, Jacqueline Tong, Esther Smith, Phil Cornwell, Antonia Clarke, Spencer Jones, Rupert Holliday-Evans, Kelly Brook, Brendan Patricks, Annette Badland, Giles Thomas, Sam Alexander, Amy Wren, Tom Meeten, Pooky Quesnel, Margaret John, Henry Garrett, Lucien Laviscount, Charlene McKenna, Danielle Jadelyn, Julien Vialon, Gordon Kennedy, Josh Green, Kwame Kwei-Armah, Jamie Michie, Jody Halse, Peter Silverleaf, Tanya Moodie, Jaye Griffiths, Tim Wallers, Alexa Morden, Matt McCooey, Daniel Ryan, Ryan Pope, Mark Heap, Red Madrell, Mark Monero, Isy Suttie, Josie Long, Toby Parkes, Akin Gazi, Hywel Morgan, Ayesha Antoine, Tanya Franks, Richard David-Caine, Duncan Duff, Juliet Cowan, Michael Nardone, Angus Harrison, Fiona Allen, Ingrid Lacey, Felicity Montagu, Robert Wilfort, Geoffrey Hughes, Stephen Critchlow, Tim Downie, Will Young, Troy Glasgow, Nina Wadia, Alice Lowe, Mark Stobbart, Manjinder Virk, Cavan Clerkin, Liza Tarbuck, Daniel Black, Beth-Zienna Williams, Siwan Morris, Richard Southgate, John Weldon, Eleanor Lawrence, Neil Morrissey, Charlie Creed-Miles, Robert Latham, Georgina Moffat, Danny Kirrane, Stephanie Houtman, Miriam Ahmed, Hannah Kumari, Pippa Frost, Sophie Simmonds, Bernadette Moor, Matthew Hayfield, Kevin Eldon, Maurice Roëves, Sia Berkeley, Sally Broom, Chris Kiely, Sean Pertwee, Sean Verey, Annie Hulley, John Thomson, Sara Crowe, Maureen Lipman, Sally Phillips, James Fleet, Atiha Sen Gupta, John Bishop, Ronni Ancona, Luke Norris, Joel Dommett, Domonic Attoh, Evelyn Madzima, Alan Westaway, Paul Kaye, Ryan Francis, Dudley Sutton, Mark Berry, Douglas Hodge, Peter Gunn, Emma Stansfield, Isaac Thomas, Calum Mason, Hannah McPake, John Sessions, Scarlett Sabet, Cambria Bailey-Jones, Charmanae Amber, Joann Condon, Jack Benyon, Lee Mengo, Dorian Lough, Jack De Carle, Jenny Jules, Jessica Hynes, Mike Grady, Jean Boht, Zack Sojae, Karl Theobald, Clementine Starling, James Burrows, Eve Barnes, Crispin Harris, Jacob Anderson, Toby Welch, Bryan Elsley, Juliet Cadzow, Mark Goldthorp, Dawn O´Porter, Georgia King, Caroline Paterson, Gareth Farr, Kayvan Novak, Jason Cook, Anand Desai-Barochia, Shameem Ahmad, Davood Ghadami, Ian Pink, Marcia Bennett, Angela Bettis, Jesse Hlubik, Ben Uttley, Daniel Ben Zenou, David Chadwick, Shervin Alenabi, Luke Barnes, Jonathan Guy Lewis, Kate Davies-Speak, James Burrows, Maxim Baldry, Antonio Aakeel, Dorothy Atkinson, Leila Hoffman, Syan Blake, Gerry Dee, Mark 'Bez' Berry, Kelly Fanson, James Boyland, Laurentiu Possa

Kdepak "teen seriál". Tohle je úžasně natočené, napsané a zahrané drama pro mladé, které je tíživě skutečné a kvalitativně převyšuje všechny spřízněné seriály o několik délek. Každá epizoda je skvost, i ve druhé sérii a člověk se až podivuje, jak to tvůrci dokáží. Přesto se jim to daří. Jeden z nejlepších seriálů vůbec.(12.4.2007)

First. generation---) 1. séria=100%. Závislosť vypestovaná-ide sa ďalej!-nekonečné zimomriavky na konci a musím priznať, že toto nedokázal žiaden seriál!!!//////2.séria=95% ...Nenapadáju ma slová, ktorými by sa dalo toto () opísať...Chcem viacej!Second. generation----)3. séria=(80-85%). Ešte som nikdy neprešiel počas sledovania takou fázou, že z povodného nasratého dojmu som si ani neuvedomil, že sa mi to naozaj páči. Takže som celkom štastný, že to prvú generáciu neprzní (a celu dosavadnú znáčku) a ide si to vo vlastnej ceste. Pilót vobec nezaujal a možem byť iba štastný, že som pokračoval ďalej, pretože už v druhej časti sa to neskutočne nakopne a pokračuje v klasickej Skins extáze. A potenciál vidím stále vysoký.4. séria (rozpozerané)(2.9.2013)

Obměňovat po určité době obsazení není vůbec špatná myšlenka a jistě by se díky ní dalo natočit mnoho sérií bez výraznějšího kvalitativního úpadku – s čímž tvůrci zřejmě počítali. S čím už ovšem pravděpodobně nepočítali, je fakt, že když si člověk na postavy za dvě sezóny zvykne, těžko se mu s nimi pak loučí. Takže to nakonec až tak dobrý nápad vlastně není. Ale to rozhodně není jediný důvod, proč šly Skins po dvou sériích do kopru. Scenáristé totiž s výhledem na větší dramatičnost začali postavy druhé (třetí a čtvrtá série) a třetí (pátá a šestá série) generace přepisovat ze dne na den, z epizody na epizodu. No a to seriálu láme vaz, protože nejenže jsou „hrdinové“ zmíněných generací povětšinou hrozně nesympatičtí, ale oni se i chovají absolutně nesmyslně. To také zapříčinilo, že zatímco první dvě série jsem zhltnul během týdne a rád si je kdykoli zopakuju, se zbylými čtyřmi jsem se trápil dobré čtyři měsíce a už je nikdy nechci vidět. Trochu závidím těm, kteří byli (ať už z vlastní vůle nebo souhrou šťastných náhod) všemu od druhé série výš ušetřeni a těm, kteří se na Skins teprve chystají podívat, rázně doporučuju udělat to samé. Nejoblíbenější postava: Chris (plus celá první generace). Nejneoblíbenější postava: Effy (plus prakticky celá druhá a třetí generace). // Znovu jsem se podíval na první dvě série a musím hvězdičku v hodnocení přidat, tohle je prostě dokonalost za plný počet a ani čtyři následující debilní sezóny na tom nic nezmění. Jenom škoda, že kdy vznikly.(4.6.2012)

Po první sérii hodnotím velmi kladně. Proč ne plný počet? Několik věcí mi tam vadilo, ale třeba to druhá a třetí série spraví. Život současného britského teenagera je...vskutku zajímavý a pokud se toto vážně děje a tyto charaktery určitě existují, tak nevidím pro naši planetu žádné pozitivní východisko. We´re screwed. Ok, nějaká naděje tu je. Pravdou je, že většina jednotlivých dílů, které se vždy zaměřují na jednoho z mnohapočetné party končí špatně nebo řekněme ne happy endem. Tzn. realita konečně dohnala i tvůrce seriálu, kteří si řekli, že překrucovat vztahy a jejich dopady není dobrý námět a vzali to pěkně zostra. Jen tak dál. Velmi realistické, smutné, zajímavé, nadějné a hlavně koukatelné. *Po druhé sezóně nechávám hodnocení na 4 hvězdách. Konec je příliš pochmurný. Realita taková sice může být, ale čekal bych něco pozitivnějšího, když jsou hlavní diváckou skupinou teenageři a ti z tohohle můžou chytit leda solidní depku.(2.2.2010)

Okamžitě je poznat, že jde o "ostrovní" produkci a ne americkou. Není to šílenost u které bych se popadal za břicho, ze všeho nejvíce je to drama ze života studentů, uvěřitelně reálné postavy. No, převážně jsou to zkrachovalci či nadržení vyhulenci, co žijou od jedné párty ke druhé. Vtipné scény tu samozřejmě také jsou, někdy více, jindy méně, ale takové přirozené, žádné tlačení na pilu (ale např. 6.díl první série je čistokrevná komedie). Za nejzajímavější považuji komplikované a skvěle ztvárněné postavy Cassie a Sida, ale všechny postavy jsou něčím zajímavé. Každý z dílů se soustředí většinou na jednu z hlavních postav. Za první sérii... 100% Jednoznačně seriál zařazuji mezi mou TOPku... Oh, wow, lovely. # edit 1/2014: Přesně po roční pauze si pouštím druhou sérii. A opět se od toho nemohu odtrhnout a sjíždím jeden díl za druhým nadšeněji než Paris Hilton svou lajnu koksu. Na dva zátahy dávám i kompletní třetí i čtvrtou sérii. Ve 3.sérii nastupuje na střední školu nová generace. Z původních postav se "vrací" zpět jen pár vedlejších (Pandora a Effy, která se stává středobodem třetí a čtvrté řady). 3.řada je občas až přehnaně ulítlá, ale skvěle zábavná. Čtvrtá série až moc moc depresivní a psycho. 2.série 100%, 3.série 95%, 4.série 80% Jo, a super písničkový soundtrack...(27.1.2013)

• - Ve 2. epizodě 1. série s názvem ''Tony and Maxxie'' má Sid (Mike Bailey) v mobilu u režimu zpráv chybně napsáno Effyino (Kaya Scodelario) jméno ''Effie'', poté nejednou ale správně ''Effy''. (GreatestFan)

• - Řadový dům, ve kterém bydlí Stonemovi, se ve skutečnosti nachází v Bristole v ulici Elvaston Road 13. (stepan_s)

• - V 8. epizodě 2. série s názvem ''Jal'' má Jal (Larissa Wilson) po svém návratu k bytu Chrise (Joe Dempsie)na zádech tašku. Ta ale pak zmizí a při záběru zevnitř se opět objevuje. (GreatestFan)