Kiss in the Tunnel, The

Krátkometrážní / Komedie / Romantický

Velká Británie, 1899, 1 min

(Ne)obyčajná tunelová romanca s inovatívnym spracovaním. Film sa skladá z troch záberov, pričom hneď v prvom sa za vytrvalého sneženia pripomenie slávny nájazd vlaku na plátno, aby ho mohol vylepšiť vjazdom druhého vlaku do tunela, ale tentokrát aj spoločne s kameramanom. Presne tak, kamera je v pohybe. Citeľná je práca s navodením atmosféry, pred tunelom totiž vytrvalo sneží a vo vlaku sa schyľuje na kontroverziu vyplývajúcu už zo samotného názvu. Tretí a posledný záber už len uzatvára dejovú linku výjazdom z tunela. Kamera znovu v pohybe.(13.9.2015)

• MM_Ramone

Takže začína to asi nejak takto: Jede, jede mašinka, kouří se jí z komínka. Jede, jede do dáli, veze... zamilovanú dvojicu. Uhladený pán v slušivom cilindry sa nesmelo odváži, počas jazdy vlaku v tunely, dať svojej vyvolenej bosk na ústa. Na svoju dobu odvážna, skoro až provokatívna, scéna. No a potom zasa jede, jede mašinka a vychádza nám z tunela... Taký je „The Kiss in the Tunnel“ z roku 1899. **(18.7.2012)

Už tehdy se ukázala první známka filmařiny. Vlak jede po kolejích a natočí v pohybu protijedoucí vlak. Kamera na kolejích se používá dodnes....(23.11.2008)

Samotný polibek nic extra a vzhledem k tomu, že se narozdíl od Edisonova The Kiss nejedná o detail, ale o celek, nemůžu ani příliš posoudit fešnost obou aktérů, nicméně uvozovací záběr, kdy proti nám vyjede vlak a my jedeme po druhé koleji, je krásný...(2.10.2008)

Ó, filmový bozk! To sa mohlo v tých časoch?! :-)(29.5.2016)

Nesmrtelný evergreen. Vy snad děláte v tunelech něco jiného? (FNŘ 2010)(8.8.2010)

Báseň na kolejích.(31.8.2015)

Zajímavé propojení tehdejšího fenoménu phantom rides s prostřihem na záběr uvnitř jednoho z "vášnivějších" vágonů.(31.3.2013)

Je až působivé jak v takových začátcích vypadají záběry pohybující se kamery(30.12.2010)

Ale, ale, ono to malo aj nejaký dej s tromi scénkami a aj romantika v tom bola. Žeby jeden z prvých romantických filmov? Vyzerá to tak, nebolo to zlé, naopak celkom zaujímavé, ešte by ma zaujímalo, čím si akože svietili v tej tme v tuneli, lebo nie všetko je tu dotiahnuté, ale je to ozaj dosť fajn.(21.10.2012)

G. A. Smith si jako jeden z prvních uvědomil možnosti využití střihu k vyprávění příběhu. Po záběru z exteriéru (vlak vjíždí do tunelu) následuje scéna odehrávající se v kupé a krátký film je zakončen opět záběrem vlaku vyjíždějícího z tunelu. Děj není na svou dobu vtipný ani originální, nicméně z hlediska technického vysoce inovativní.(4.5.2009)

Více než samotný polibek v tunelu zaujme začátek a konec filmu, tedy vjezd do tunelu a výjezd z něj, tedy pohled jako z kabiny řidiče. Revoluční je také střih mezi interiérem a exteriérem. Zmínil bych ještě kvalitně dochovaný obraz, který u filmů takového stáří není samozřejmostí.(10.6.2014)

No, Meliésovy filmy se v té době pohybovaly už někde jinde, ale zase, může být něco erotičtějšího než vjezd vlaku do tunelu?(28.10.2012)

příběh neohromí, ale berme v potaz stáří či spíše mládí filmu, jako u většiny filmů jde o inovaci a experiment(25.1.2010)

je to trochu komický, ale zároveň takový hezký, že jo. a k tomu ta kamera na kolejích. cajk.(9.1.2009)

Pusinka v tunelu:nic co by mě natolik zaujalo abych dala více jak 3 ale zase ne tak špatné abych dala méně jak 3(11.8.2012)