Hellboy Animated: Sword of Storms (TV film)

Animovaný / Akční / Dobrodružný / Fantasy

USA, 2006, 73 min

Já nikdy nepřišel tomuhle pekelnému hromotlukovi na chuť. Ani filmovému ani animovanému. Hold červený rarach se samurajským mečem měl štěstí, že asijská mytologie a hlavně představivost tamním tvůrců nabízí obrovskou škálu nejrůznějších monster, démonů a jiných hybridních stvoření. Díky tomu jsem u toho i vydržel, protože příběh jako takový mne moc neokouzlil. Naštěstí je tu spousta soubojů, které zas tak hrozné nejsou, ale na víc než průměr to bohužel nevidím. 50%(11.1.2014)

Tak tady není co říct. Kdo zná komiks (já jsem drtivou většinu četl) bude podle mě potěšen. Je tu menší náraz na povídku Hlavy (Hellboy: Pravá ruka zkázy) a místy připomíná povídku Makoma (Hellboy: Pražský upír a jiné povídky). Podle mě si s tím dali tvůrci dost práce. Film se jim povedl a s klidem můžu říct, že i Mike Mignola (autor Hellboye) by byl potěšen. Za sebe můžu říct, že se mi film hodně líbil. Povedená animace zpracování všech postav (Abe Sapien, Liz Sherman, Hellboy). Děj byl taky smysluplný, takže si myslím, že tu není co víc řešit. 85%.(10.8.2012)

Výborná animovaná holomajzna. Pánové a dámy z Úřadu pro vyšetřování paranormálních jevů se tentokrát vydávají do Japonska pátrat po záhadně zmizelém profesorovi a jejich pátrání lemováno jest dlouhou řadou démonů, nemrtvých a draků, jejíchž osud je zpečetěn ve chvíli, kdy si troufnou na naši partičku vyšetřovatelů. Vyšetřovatelé to ovšem taky nemají snadné a musí použít všechny své schopnosti k zahnání bujícího zla. Pro znalce comicsů Mikea Mignoly bude jistě potěšujícím zjištěním přítomnost epizodky inspirované výborným kraťasem Hlavy. A výtvarná stránka filmu se snaží držet atmosféry Mignolových kreseb.(21.10.2008)

Námět tohoto animáku není úplně špatný, je vlastně vhodný právě pro takto udělaný film. Na hraný „feature movie“ by ale potřeboval veliký zásah zkušených scénáristů, protože ve stávajícím tvaru je hodně skečovitý, nepropracovaný a nedospělý. Defakto je to jen sled akcí navlečených na jakýsi příběh a postavy také nemají moc prostoru budit sympatie. Nosné nápady tu ale jsou. Co je ale vysloveně špatné je zpracování. Kresba postav mi přijde vysloveně šeredná a ne hodná fenoménu filmového Hellboye.(25.9.2012)

Prvni ze serie animovanych Hellboyu. Autorem pribehu je primo Mignola a hlasove obsazeni je totozne s hranym del Torovym filmem (G.d.T. animak mimochodem stejne jako Mignola spoluprodukoval). Stylove je to vernejsi komiksu nez film, tzn Hellboy skoro celou dobu nekam jde a cestou fyzicky likviduje nemrtve a jine potvory, co se mu stavi do cesty. V pozadi je samozrejme nebezpeci zniceni sveta a svou cast pribehu dostane i Abe Sapiens, Liz Sherman a dalsi clenove B.P.R.D. Znalci si vsimnou kratke povidky Heads, ktera je do deje celkem nenasilne zakomponovana.(1.7.2007)

• - Čtveřice Ron Perlman, Doug Jones, Salma Blair a John Hurt, která si ve filmové sérii Hellboy zahrála hlavní postavy, zde nadabovala své postavy. (Innuendo1987)

• - Na tvorbě filmu se podíleli také autor filmového zpracování Guillermo del Toro a autor komiksové podoby příběhu a Mike Mignola. (Innuendo1987)