poster

Pohřben zaživa (TV film)

 • USA

  Buried Alive

 • slovenský

  Pochovaní zaživa

Horor / Thriller

USA, 1990, 93 min

Režie:

Frank Darabont

Kamera:

Jacques Haitkin
(další profese)
 • laik_60
  odpad!

  prečo len tolko filmov ma rovnakyy naazov ??? :( tento americky stupidny "pohřben zaživa" je druhym filmom kde daavam "odpad" je uurceny ypre nasu eplakovu komunitu v betonovych kralikarnach a bezdomovcov .. to nemalo nic ani prbeh tuctovy dej scenar herecke vykony pod psa ... a "excelenty zaver" ... brrrrr ... e e(27.6.2013)

 • Karamanlis
  ***

  Celovečerná režijná prvotina Franka Darabonta. Na to, že ide o hororovo ladený thriller, natočený pre televíziu, to celkom ujde a filmu nemožno odoprieť zopár zaujímavých momentov, aj keď nápad s prebudením sa v rakve nebol nijak novátorský - s touto myšlienkou sa už desať rokov pred Darabontom pohrával napríklad Lucio Fulci.(27.5.2010)

 • Diamant
  odpad!

  Pomsta nikdy nie je správnym riešením! Keď hlavný hrdina Clint uväznil vinníkov v pivnici, mal ideálnu príležitosť ich odovzdať spravodlivosti. Okrem toho vo filme narážame aj na logické problémy. Keď žena svojmu mužovi leje jed do pohára, bolo to stvárnené tak, že skôr si to mohol všimnúť ako nevšimnúť. Šerif príde vyšetrovať nečakanú smrť a nevšimne si na zemi prázdnu nádobku od jedu? Keď šerif stretne v závere filmu pri hrobe Clinta, nespozná ho? Veď sa kamarátili, chodili spolu na ryby! A ak ho spozná, prečo mu to nepovie, prečo ho nezoberie do väzby?(12.7.2010)

 • Flipnic
  ***

  Překvapivě dobré!! Nespokojená manželka se spojí se svým milencem a otráví jejího manžela... Ne však tak úplně, ten se díky "štěstí v neštěstí" vyhrabe až z hrobu, aby při návratu do sladkého domova zjistil, že jeho místo obsadil už někdo jiný, jeho firma je prodaná a manželka se chystá odstěhovat ... Původní plán odstřelit manželku brokovnicí se mění na do detailu vykonstruovanou pomstu, která si nakonec svým strašlivým dopadem nezadá s utrpením hlavního hrdiny filmu... Scéna, kdy se hrdina dostává z rakve v hrobu je opravdu nezapomenutelná a fakt mi z ní bylo hodně "ouzko", naprosto geniální a sugestivní provedení!!! Bohužel pomsta se pak trochu táhne a je až příliš zdlouhavá, postrádá nějakou větší gradaci ... Proto ty 3*, ale na TV film jde o opravdu suprovou záležitost!!(27.2.2010)

 • Faustka
  ****

  Poměrně vydařený thriller s televizní produkce. Začátek celkem běžný, domluva milenců na odstranění nepohodlného manžílka, což vypadá tak tuctově, jenže... plán se nezdaří a náhle nastává dost zásadní problém "nedokonané vraždy", která roztáčí soukolí osudu zcela opačným směrem. Takže známé přísloví "kdo jinému jámu kopá..." se sem hodí, jako prdel na hrnec. Jen bych ještě víc rozvedla postavu Clinta(T. Matheson), jehož herecký projev byl odzbrojující a způsob pomsty propracovaný až do té nejtitěrnější skuliny, proto zákeřné krysy nemohly skončit jinde, než na takovém místě, které si vysloužily... v díře.(30.7.2009)

 • - John Carpenter v komentáři k filmu Upíři (1998) říká, že byl Frankem Darabontem požádán, jestli by se neujal role řidiče náklaďáku. John odmítl s vysvětlením, že by hrál jedině postavu, která někoho zabije, nebo postavu, která bude v posteli s krásnou ženou. (facojurka)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace