poster

Pohřben zaživa (TV film)

 • anglický

  Buried Alive

 • slovenský

  Pochovaní zaživa

Horor / Thriller

USA, 1990, 93 min

 • laik_60
  odpad!

  prečo len tolko filmov ma rovnakyy naazov ??? :( tento americky stupidny "pohřben zaživa" je druhym filmom kde daavam "odpad" je uurceny ypre nasu eplakovu komunitu v betonovych kralikarnach a bezdomovcov .. to nemalo nic ani prbeh tuctovy dej scenar herecke vykony pod psa ... a "excelenty zaver" ... brrrrr ... e e(27.6.2013)

 • folklorman
  ***

  Clint Goodman (Tim Matheson) je normální spokojený člověk vlastnící firmu, která realizuje dřevostavby. Clint zbožňuje práci se dřevem a je to jedna z jeho radostí. Díky manuální zručnosti si postavil dům, vyrobil nábytek, podlahy, schody, obklady atd. Svoji manželku Joannu Goodmanovou (J. J. Leigh) poznal ve velkém městě. Clint ovšem nechtěl žít městský život a přesvědčil Joannu, aby se přestěhovali do vesnice, kde Clint vyrůstal a měl přátele. Znuděná Joanna si nikdy nezvykla na mimo městský život a pomalu začala Clinta nenávidět. Nový Joannin milenec Cortland (William Atherton) jí poradí způsob na odstranění manžela a shrábnutí peněz za prodej firmy. Jako nástroj zvolil jed z jedné ryby, jenž způsobí infarkt. Joanna se dlouho rozhoduje a nakonec zamíchá jed Clintovi do pití. V Clintnovém nápoji neskončil veškerý jed a proto přežil, unikl ze svého hrobu a začal plánovat pomstu Joanně a jejímu milenci. Buried Alive natočil talentovaný režisér Frank Darabont. Navzdory televiznímu zpracování dokázal do filmu vecpat nejeden zajímavý nápad a po technické stránce vyzdvihnout film z průměrných vod. Herecké obsazení bylo výborně zvoleno. Potěšila mě i přítomnost Hoyta Axtona. Celkově je to (lehce) nadprůměrný film, jehož jediný problém vidím v malém rozpočtu.(26.1.2011)

 • SOLOM.
  ***

  Přestože jde asi o nejslabší režisérovo dílo, tak jde taktéž o nadprůměrný film postavený na dobře promyšleném scénáři a tajemné atmosféře. Děj rychle odsýpá a pocit nudy se téměř nedostavuje. Je zde totiž vsunuto několik komických prvků a hlášek, které jsou v dnešní době již nesmrtelné. Některé z nich si totiž Darabont vypůjčit ze známých filmů a seriálů, ale kdo by si nevzpomněl na nesmrtelnou větu: ,,Miláčku (zlato) jsem doma‘‘. Máme možnost sledovat proměnu v chování hlavního hrdiny, kdy se z milujícího manžela stane bezcitný muž, který chce pomstít svou ‘‘smrt‘‘. Přiznejme si, koho by nepoznamenalo procitnutí v rakvi a zjištění, že vás žena chtěla zabít kvůli penězům a milenci.Tento film se tak může stát pěknou inspirací pro vdané ženy, které by se chtěli efektivně zbavit svého manžílka. Stejně tak je to varování pro muže, protože probudit se ve vlastním hrobě asi nechce nikdo.(12.11.2009)

 • Rocky62
  ***

  Tenhle film je rozdělen na 2 části, v první se můžeme těšit na pohodový dramatický thriller, v té druhé na místy hrůzunahánějící horor, ve kterém lze velmi dobře pozorovat, jak se člověk může změnit, když nemyslí na nic jiného než na nelítostnou pomstu, 3* je pro tento film málo a 4* zase moc, takže dávám těch 3/5*(27.9.2009)

 • Diamant
  odpad!

  Pomsta nikdy nie je správnym riešením! Keď hlavný hrdina Clint uväznil vinníkov v pivnici, mal ideálnu príležitosť ich odovzdať spravodlivosti. Okrem toho vo filme narážame aj na logické problémy. Keď žena svojmu mužovi leje jed do pohára, bolo to stvárnené tak, že skôr si to mohol všimnúť ako nevšimnúť. Šerif príde vyšetrovať nečakanú smrť a nevšimne si na zemi prázdnu nádobku od jedu? Keď šerif stretne v závere filmu pri hrobe Clinta, nespozná ho? Veď sa kamarátili, chodili spolu na ryby! A ak ho spozná, prečo mu to nepovie, prečo ho nezoberie do väzby?(12.7.2010)

 • - John Carpenter v komentáři k filmu Upíři (1998) říká, že byl Frankem Darabontem požádán, jestli by se neujal role řidiče náklaďáku. John odmítl s vysvětlením, že by hrál jedině postavu, která někoho zabije, nebo postavu, která bude v posteli s krásnou ženou. (facojurka)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace