poster

Zápisník smrti: Poslední jméno

 • Japonsko

  Desu nôto: The last name

 • Japonsko

  DEATH NOTE ~デスノート~

 • USA

  Death Note: The Last Name

Dobrodružný / Krimi / Drama / Mysteriózní

Japonsko / USA, 2006, 141 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • ainny
  ****

  Už při sledování první části se ve mně probudila teta Kateřina a druhá část mi dala za pravdu. Prostě mi celou dobu znělo v hlavě, že "cesta do pekel je dlážděná dobrými úmysly" a závěr mě dorazil příslovím "čiň čertu dobře, peklem se ti odmění". Jinak se mi ale Poslední jméno líbilo skoro stejně jako začátek příběhu, takže nemám proč hodnocení snižovat.(18.3.2012)

 • Jirka_Šč
  ****

  ... takto ... oba filmy dohromady ... to dává smysl. Docela kompaktní. Na bezcitnost jsem si zvykl (ale celé dva filmy nedokázal - na rozdíl od jiných - obdivovat Lighta). Maximální hodnocení nedávám, neboť to není můj šálek kávy. ■ Po přečtení komentářů na ČSFD začínám mít pocit, že jsem udělal dobře, když jsem sledoval dva filmy a ne anime seriál, který evidentně končí roztahaněji a časově trochu jinak. ■ Drobný SPOILER: Je mi velmi sympatická, už v seriálu Bloody Monday viděná (a na ČSFD neuvedená), Nana Katase (třetí Kira) - nicméně mi vadí, že i zde se její postava vybarví negativně. Prosím, není něco, kde hraje kladnou postavu a neumře? Konec SPOILERU.(31.8.2013)

 • sniper18
  ****

  Je to dosť dobrý mysteriózne ladený kriminálny thriller, ktorý je priamym pokračovaním predchádzajúceho filmu. Má vydarený príbeh o mladíkovi, ktorému sa stále darí uchrániť svoje tajomstvo a tak sa dostane do vyšetrovacej skupiny na čele s jeho otcom, aby mohol kontrolovať vyšetrovanie, lenže geniálny poradca mu aj tak stále plne nedôveruje a navyše tají svoje skutočné meno a tak ho mladík nemôže zlikvidovať. Lenže práve sa objavil nový a ešte nemilosrdnejší zabijak v podaní známej a úspešnej speváčky, čo vyšetrovateľom celú prácu skomplikuje. So spracovaním som spokojný, film začne presne tam, kde sa predchádzajúcu skončil, takže netreba žiadny zbytočný úvod a film už od začiatku získa výborné tempo, jedna zaujímavá situácia strieda druhú, chémia vo vyšetrovacom tíme a samozrejme hlavne medzi hlavným hrdinom a geniálnym poradcom funguje skvelo, navyše ma bavili aj tie nové prvky a tak celá prvá polovica je z oboch filmov rozhodne najlepšia. Ale potom sa to už o niečo zhorší, tempo už trochu upadne, no hlavne sa tu nájde viacero situácií, ktoré mi až tak dobre nesadli a dej sa neuberá práve tým najideálnejším smerom, ale stále si to udržuje slušnú úroveň, určite sa je na čo pozerať a záverečná fáza sa už vydarila. Opäť tá mysterióznejšia rovina nedostala moc priestoru, no predsa len trochu rozšírila univerzum ohľadom zápisníkov smrti, ale aj tak tu ide v prvom rade o tú kriminálnu líniu, ktorá je ešte o trochu lepšia, než predtým a nájde sa aj trochu romantiky, s ktorou tiež nemám problém. Herecké obsadenie je na tom dobre, zostalo prakticky totožné, len sa vymenila výrazná dievčenská postava, no rozhodne k lepšiemu, postava speváčky mi aj cez jej trochu infantilnejší prejav sadla. Réžia a technická stránka mi ani v predchádzajúcom diely nevadili, ale tentoraz mi prišli ešte trochu doladenejšie, takže som spokojný. Škoda, že si celý film neudržal úroveň prvej polovice, ale aj tak som sa bavil viac než dobre a ešte aj o trochu viac, než pri predchádzajúcom filme. 75%(16.3.2013)

 • Avalon820
  ****

  Pokračování nebývají zpravidla tak dobrá, jako první díly, nicméně platí-li, že jedno bez druhého pojde, nemusí to být pravda. Tento druhý film Zápisníku smrti má několik kladů do začátku jen díky existenci prvního filmu (pokud jste jej neviděli, nemusíte se vůbec namáhat). Především postavy - u minulého dílu jsem si stěžoval, že jejich charaktery byly prokleslovány velmi pomalu a navíc divným způsobem. To zde už neplatí - už víte jaké jsou a představování se srazilo do několika minut. Tím se uvolnil čas pro tu část filmu, kdy se něco děje. A ono se stále něco děje. Zamotanější děj, zrady, podvody a nová fakta ohledně mystiky okolo zápisníku... Všeho je tu dost, v závěru bohužel až moc. Přetažená stopáž k tomu také moc nepřispěla. Nicméně - nakonec bylo vše objasněno a uzazvřeno. Mě to bavilo a tímto si začínám dávat pozor na Ken'ichiho Matsuyama. Jsem zvědavý na spin-off jeho postavy :)(16.7.2011)

 • Adrian
  ****

  Aj ked vyustenie filmu je vraj (podla ludi, ktori citali rovnomennu mangu) v klucovych bodoch od kreslenej predlohy odlisne, v ramci samotne nastolenych pravidiel sa mi nepodarilo najst trhliny v logike predkladaneho "vesmiru" - i ked treba v jednom bode akceptovat velmi krehky, avsak satale prijatelny argument. Formalna stranka (vratane vyobrazenia Shinigami) podobne ako pri prvom dieli zavana skor televiznou produkciou, ale tento nedostatok sa lahko straca pod zaplavou vzrusenia nad postupne inteligentnym rozvijanim a hlavne vyustenim pribehu, ktore samotne ma zanechalo v prijemnom mrazeni dlho aj po dopozerani.(18.3.2007)

 • - Mezi původním anime a filmovým zpracováním příběhu lze najít několik odlišností. V anime po smrti L (Ken'ichi Matsuyama) pokračuje Kirovo zabíjení dalších několik let, kdežto ve filmu končí před jeho úmrtím. Počet Kirů se v těchto dvou filmech vyšplhá na tři, kdežto v anime je jich 5, vyjímaje toho pravého jsou 4 jeho stoupenci a až na Misu všichni zemřou. V anime není Kira zastaven detektivem L, ale jeho nástupcem geniálním N. Ve filmu si dále Misa (Erika Toda) vymění oči s andělem smrti celkem dvakrát, kdežto v anime třikrát. Oproti filmu je v anime do vyšetřování jako rukojmí zavlečena i Lightova sestra, ale nápor nevydrží a uzavře se do sebe. Současně se v animované verzi příběhu také vyšetřovací tým vydává do nově postaveného sídla v USA, které je speciálně vyhrazené pro Kirův případ. Rozdílem je také skutečnost, že v seriálu umírá L Lightovi v náručí. (Shley)