Zápisník smrti: Poslední jméno

DEATH NOTE ~デスノート~

Death Note: The Last Name

Dobrodružný / Krimi / Drama / Mysteriózní

Japonsko / USA, 2006, 141 min

Tohle je to, co prvnímu filmu dává smysl a ději cíl. Tyhle filmy nejde hodnotit samostatně, ale dohromady mají ode mě plno. Má to atmosféru. Je tu složitý svět intrik a dedukcí, skvěle promyšlená plejáda charakterů. V obou dílech jsou přítomni CGI strašáci kvalitou hodní snad seriálu Herkules, ale to nevadí, protože to hlavní je pro mě děj a atmosféra. Celý souboj mezi Kirou a L byl pro mě natolik úžasný a poutavý, že mě pozdě v noci udržel skoro 5 hodin nonstop u obrazovky, a to se nedá ohodnotit níž než naplno.(16.6.2007)

Druhá část hraného Death Note mě bavila o poznání víc, než první. Byla o mnoho víc promyšlenější, zajímavější a plná extrakombinačních zvratů. Ústřední trojice ďábelský Light, lolitka Misa a wierdo L mají vskutku velmi propletené osudy, mnohdy i poměrně bizardní, ale právě o to, to člověka baví více...(17.6.2009)

...zvítězí dobro nad zlem? A když ano, tak za jakou cenu? A je vždy konat dobro správné? ....ale za jakou cenu? Nebudu rozebírat nic z pokračování Zápisníku smrti, zato Vám prozradím POSLEDNÍ JMÉNO...:-)Ne, nebojte, to neudělám. Jen Vám poradím jedno...na tohle se podívejte, je to absolutní nářez!!! Nic víc netřeba dodávat...90%(15.7.2008)

Společně s prvním filmem tvoří druhý film celek, proto dávám stejné hodnocení jako prvnímu, i když je pravda, že teprve v druhém díle dochází k nějaké "akci" a první díl se zdá být spíš jakýmsi úvodem. Líbily se mi však oba dva díly, i přes to, že na mangu nemají (ilustrace Takeshiho Obaty jsou zkrátka nenahraditelné). Hudba (Kenji Kawai) je také ucházející. ~(4,4)~(16.1.2009)

á, tak tohle mě dostalo - Light i L se ještě více zamotávají do vzájemných intrik (přičemž L je naprosto geniální a stylová osobnost neustále požírající sladkosti - neskutečně mě bavila každá jeho scéna), přichází zvrat za zvratem a vše spěje k závěrečnému finále, které zákonitě musí skončit smrtí obou protivníků, protože oba jsou natolik chytří aby tomu druhému nenechali žádnou únikovou cestu - inteligentní film, který by bez prvního dílu nebyl úplný, ale několikrát ho převyšuje.(3.8.2009)

• - Mezi původním anime a filmovým zpracováním příběhu lze najít několik odlišností. V anime po smrti L (Ken'ichi Matsuyama) pokračuje Kirovo zabíjení dalších několik let, kdežto ve filmu končí před jeho úmrtím. Počet Kirů se v těchto dvou filmech vyšplhá na tři, kdežto v anime je jich 5, vyjímaje toho pravého jsou 4 jeho stoupenci a až na Misu všichni zemřou. V anime není Kira zastaven detektivem L, ale jeho nástupcem geniálním N. Ve filmu si dále Misa (Erika Toda) vymění oči s andělem smrti celkem dvakrát, kdežto v anime třikrát. Oproti filmu je v anime do vyšetřování jako rukojmí zavlečena i Lightova sestra, ale nápor nevydrží a uzavře se do sebe. Současně se v animované verzi příběhu také vyšetřovací tým vydává do nově postaveného sídla v USA, které je speciálně vyhrazené pro Kirův případ. Rozdílem je také skutečnost, že v seriálu umírá L Lightovi v náručí. (Shley)