poster

Zápisník smrti: Poslední jméno

 • japonský

  Desu nôto: The last name

 • japonský

  DEATH NOTE ~デスノート~

 • anglický

  Death Note: The Last Name

Dobrodružný / Krimi / Drama / Mysteriózní

Japonsko / USA, 2006, 141 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Maki89
  ****

  co chybalo prvemu hranemu Death Notu, to bohate vynahradza The Last Name... hoci koniec odlisny od anime, vobec to nevadi... aj napriek vyse dvojhodinovej stopazi film plynie prijemnym tempom, napatie stupa minutu od minuty a vyvrcholenie velmi dobre... autori sa posnazili tentokrat o nieco viac ako pri prvom dieli a je to poznat.... pre fanusikov povodneho anime to urcite nieje hanba... bohvie ako dopadne zasa raz americky remake ktory by mal vyjst o rok...8/10(23.8.2010)

 • Terva
  **

  Pokud si vzpomínáte, má ke konci prvního příběhu problém dívka jménem Misa (Erika Toda). Film začíná u této scény. Zjevuje se další anděl se jménem Rem. CITÁT - Zapíšeš-li do této knihy jméno konkrétní osoby, ta záhy zemře. Važ si toho............ Na začátku jsou sděleny nová pravidla pro zápisník Smrti. Například ten o dvacetitřídenním cyklu. CITÁT - Jakmile je jméno dotyčné osoby vepsáno, není možné odvrátit jeho smrt............ V tomto příběhu vzniká Kira 2. Je krutější než Kira 1 a hlavně zabíjí více a jiným stylem. Zatím co mě první příběh totálně uchvátil, tento druhý mě moc nebere. U prvního jsem vydržel v kuse celých 125 minut. V tomto příběhu jsem se i nudil. Hodinu filmu a skoro nic se neděje. Nějak to totálně ztratilo tempo. Andělé, černý Ryuuk i bíle oděný Rem jsou sice nádherní, ale celé to jejich okolí je divné. Je to pomalé, nezáživné, prostě divné. Žádný zvraty ani napětí. Zatím, co jsem jedničce dal za pět, dvojka zatím nesahá ani na dvojku. Možná to dotáhnu na tři hvězdy, ale bude to z odřenýma ušima a ukousnutým jablkem. CITÁT - Vzdávám se................ Jednička mi připadala naprosto geniální, dvojka je celkem blbost. Dvě hvězdy za Ryuuka a Rema. CITÁT - Jedno falešný pravidlo...........(30.6.2013)

 • mandelbrot
  *****

  Oproti anime verzi je filmová adaptace Death Note o dost zkrácena a příběh doznal mnoha změn, ale hlavní dějová kostra zůstala zachována. Vypuštěním zbytečného děje a zbytečných postav docílili autoři toho, že filmy nemají hluchá místa a jakmile si zvyknete na trochu lacinější vzhled a triky, nenechají vás až do konce vydechnout. Odchylky v ději pak připraví pár překvapivých momentů i divákům znalých mangy či anime. Celkově kompaktnějí a svižnější než anime beze všeho, co mě osobně rozčilovalo. Dokonce ani Misa není ve filmové verzi otravná, jen při sledování L, jak se pořád cpe cukrem mě přešla chuť na sladké.(19.11.2007)

 • A.Beech
  *****

  Pokračovanie filmu a celé zakončenie seriálovej adaptácie. Zaujímavé pre fanúšikov tohto seriálu je menšie oživenie deju v podobe toho, že pokiaľ sa prvý diel držal seriálu, tak druhý má v sebe mierne dejové odlišnosti. Zámenu niektorých scén za iné možno považovať za pozitívum. Pretože aj diváka, ktorý videl celý seriál, nechávajú v napätí.(5.8.2009)

 • cubajz
  *****

  á, tak tohle mě dostalo - Light i L se ještě více zamotávají do vzájemných intrik (přičemž L je naprosto geniální a stylová osobnost neustále požírající sladkosti - neskutečně mě bavila každá jeho scéna), přichází zvrat za zvratem a vše spěje k závěrečnému finále, které zákonitě musí skončit smrtí obou protivníků, protože oba jsou natolik chytří aby tomu druhému nenechali žádnou únikovou cestu - inteligentní film, který by bez prvního dílu nebyl úplný, ale několikrát ho převyšuje.(3.8.2009)

 • - Mezi původním anime a filmovým zpracováním příběhu lze najít několik odlišností. V anime po smrti L (Ken'ichi Matsuyama) pokračuje Kirovo zabíjení dalších několik let, kdežto ve filmu končí před jeho úmrtím. Počet Kirů se v těchto dvou filmech vyšplhá na tři, kdežto v anime je jich 5, vyjímaje toho pravého jsou 4 jeho stoupenci a až na Misu všichni zemřou. V anime není Kira zastaven detektivem L, ale jeho nástupcem geniálním N. Ve filmu si dále Misa (Erika Toda) vymění oči s andělem smrti celkem dvakrát, kdežto v anime třikrát. Oproti filmu je v anime do vyšetřování jako rukojmí zavlečena i Lightova sestra, ale nápor nevydrží a uzavře se do sebe. Současně se v animované verzi příběhu také vyšetřovací tým vydává do nově postaveného sídla v USA, které je speciálně vyhrazené pro Kirův případ. Rozdílem je také skutečnost, že v seriálu umírá L Lightovi v náručí. (Shley)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace