poster

Zápisník smrti: Poslední jméno

 • japonský

  Desu nôto: The last name

 • japonský

  DEATH NOTE ~デスノート~

 • anglický

  Death Note: The Last Name

Dobrodružný / Krimi / Drama / Mysteriózní

Japonsko / USA, 2006, 141 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • JAn
  ****

  Sacrifices are necessary. Druhá část dokazuje, že první film byl jen jakýmsi prologem, a tak zrychluje tempo a rozvíjí komplikovanější hru. L vystupuje do popředí a prosotr dostává i Misa Misa a její shinigami Rem, u níž je třeba zvykat si na nový hlas. Oproti seriálu, aféra firmy Yotsuba byla odložena stranou a její místo zaujala reportérka Takada, jejíž role je vůči předloze také dosti odlišná. Dokonce samotné rozuzlení a finále je jiné, což filmu jen prospělo. I Kawai překonal svůj předchozí výkon a nakomponoval jeden ze svých nejlepších kousků vůbec. Na druhou stranu, veškeré kazy z prvního filmu se promítli i ve druhém a objevili se nové. Tou prvotní je rozpočet; co se produkci podařilo zakrýt dříve, nyní vyplavalo na povrch (vyjma Rem, která je, stejně jako Ryuuk, dokonalá). Zůstala i zbytečná vyumělkovanost a nutno poznamenat, že ani 140 minut nestačí pokrýt byť jen třetinu seriálových kreací. ´Sme tak ochuzeni o skvělé psychologické hry mezi L a Lightem, nedozvíme se, proč vlastně Jealous zachránil Misu a ani jaký byl ve skutečnosti vztah nezi ní a Rem. Ovšem, jak už ´sem se zmiňoval, Kaneko tohle dokázal elegantně obejít a vytvořit svůj Death Note vesmír kypící výbornou atmosférou, v závislosti i nezávisle na předchozím anime. Prestože první část mě oslovila víc, The Last Name je pořád silně nadprůměrné. No, nezbývá než se těšit na The Last 21 Days of L, které budou pod režijní taktovkou Hidea Nakaty.(26.11.2007)

 • Viktooorka
  ****

  Oproti jedničce se děj zbytečně vleče a přehnaně kombinuje (uvidím, jestli tak i kombinuje seriál). Přesto celý film čekáte a těšíte se, zda bude napsáno slibované poslední jméno a komu bude patřit. I já jsem nervozitou žužlala své umělé nehty :o) Nevěřila jsem vlastním očím, jak dva mladící Japonského původu dokáží být tak chytří a hlavně mazaní. Jejich boj na život a na smrt mě nepřestával bavit, i když můj čumáček Ryuk neměl tolik prostoru. Naštěstí druhý díl si vzal příklad z dané číslovky a na scénu přišel anděl smrti č.2 :o) Rozum mi říká, uber hvězdičku, můj anděl smrti protestuje. Koho jsem asi poslechla? :o))(25.5.2010)

 • Tuax
  *

  V opačném pořadí by se to dalo, ale takhle ne. První a již celkem třikrát jsem viděl seriál a nyní teprve tyto filmy. V tomhle pořadí se to nedá smysluplně pojmout, protože odlišností je tak strašně moc, že je to až nenormální. Nedokážu to ohodnotit lépe, protože se to ani zdaleka neblíží kvalitě seriálu. Z tohohle pohledu jsou oba dva filmy naprosté nesmysly. Je možné, že manga mohla být ještě zase jiná, ale já posuzuji jen podle toho co znám a ten seriál mám díl od dílu v kompletní paměti, proto mě toto filmové zpracování dost vytáčí... Ale nehodlám se rozepisovat jako v případě první části tohoto dvojfilmu, to by bylo zbytečné. Je jasné co jsem chtěl říci. 2/10(19.5.2010)

 • A.Beech
  *****

  Pokračovanie filmu a celé zakončenie seriálovej adaptácie. Zaujímavé pre fanúšikov tohto seriálu je menšie oživenie deju v podobe toho, že pokiaľ sa prvý diel držal seriálu, tak druhý má v sebe mierne dejové odlišnosti. Zámenu niektorých scén za iné možno považovať za pozitívum. Pretože aj diváka, ktorý videl celý seriál, nechávajú v napätí.(5.8.2009)

 • Avalon820
  ****

  Pokračování nebývají zpravidla tak dobrá, jako první díly, nicméně platí-li, že jedno bez druhého pojde, nemusí to být pravda. Tento druhý film Zápisníku smrti má několik kladů do začátku jen díky existenci prvního filmu (pokud jste jej neviděli, nemusíte se vůbec namáhat). Především postavy - u minulého dílu jsem si stěžoval, že jejich charaktery byly prokleslovány velmi pomalu a navíc divným způsobem. To zde už neplatí - už víte jaké jsou a představování se srazilo do několika minut. Tím se uvolnil čas pro tu část filmu, kdy se něco děje. A ono se stále něco děje. Zamotanější děj, zrady, podvody a nová fakta ohledně mystiky okolo zápisníku... Všeho je tu dost, v závěru bohužel až moc. Přetažená stopáž k tomu také moc nepřispěla. Nicméně - nakonec bylo vše objasněno a uzazvřeno. Mě to bavilo a tímto si začínám dávat pozor na Ken'ichiho Matsuyama. Jsem zvědavý na spin-off jeho postavy :)(16.7.2011)

 • - Mezi původním anime a filmovým zpracováním příběhu lze najít několik odlišností. V anime po smrti L (Ken'ichi Matsuyama) pokračuje Kirovo zabíjení dalších několik let, kdežto ve filmu končí před jeho úmrtím. Počet Kirů se v těchto dvou filmech vyšplhá na tři, kdežto v anime je jich 5, vyjímaje toho pravého jsou 4 jeho stoupenci a až na Misu všichni zemřou. V anime není Kira zastaven detektivem L, ale jeho nástupcem geniálním N. Ve filmu si dále Misa (Erika Toda) vymění oči s andělem smrti celkem dvakrát, kdežto v anime třikrát. Oproti filmu je v anime do vyšetřování jako rukojmí zavlečena i Lightova sestra, ale nápor nevydrží a uzavře se do sebe. Současně se v animované verzi příběhu také vyšetřovací tým vydává do nově postaveného sídla v USA, které je speciálně vyhrazené pro Kirův případ. Rozdílem je také skutečnost, že v seriálu umírá L Lightovi v náručí. (Shley)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace