poster

Shrek: Zvonec a konec

 • USA

  Shrek Forever After

 • Slovensko

  Shrek: Zvonec a koniec

Animovaný / Dobrodružný / Rodinný / Komedie

USA, 2010, 89 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Phobia
  ***

  Fakt doufám, že název nekecá; křeč se nemá protahovat, ať se člověk zbytečně netrápí, chce to rázně utnout! Lepší než Shrek Třetí, ale koukat na to pořád silně zavání časovraždou. Shrekovy cecíky už jsou vytahané a vyschlé, páni filmaři, najděte si už konečně jinou dojnou krávu... nebo do téhle napumpujte šťávu! 50%(1.10.2012)

 • predators
  ***

  Originalitou příběhu a zábavností je Zvonec a konec na míle vzdálen svému předchozímu dílu, za což mu vzdávám hold, ale víc ani noha. Opět jsou zde všichni naši kamarádi a taky mě to trošku dojalo, jenže už je té zelené trochu moc. To už si nikdo nepamatuje, že jsou zde taky šmolulové? Přiznejme si...dvojka Shrek - Oslík = rules a to mi tady chybělo. 60%(21.11.2010)

 • Nathalie
  ***

  Bylo nebylo. Nebylo... Zelená idea je v krizi. Koncept rodiny je v krizi. Není divu, že se zelenou famílií to jde z bláta do p..lenek. Krize mužské role ve společnosti, kde se muž z lovce mamutů promění v taťuldovskou postavičku, zasáhne i Shreka. A přesune jej do alternativní reality, ve které se první tři díly nestaly, protože se smrdutý zlobr nenarodil. Což je sen všech hollywoodských tvůrců, kteří cosi zbabrali a mají šanci něco vymazat a přepsat historii. Zatímco Shrek zůstane oním domestikovaným mazlíkem, v němž se jen váhavě ozývají někdejší dravčí pudy, jeho milá Fiona se stane profesionální odbojovou Amazonkou vedoucí podzemní hnutí proti machiavellistickému skřítkovi a i ostatní známé postavy ve vývoji svých charakterů prokazují, jak mesiášský vliv na ně Shrek měl. Celé se to odehrává ve stylu "jeden zlobr změní svět", humor je čerpán zejména z nekonečných odkazů a running jokes. A samozřejmě z druhých námluv lásky na první políbení. Reparát se zdařil, žák nepropadl.(14.6.2010)

 • Ainy
  ****

  Usedlý, rodinný život časem začíná nebavit téměř každého chlapa, který byl zvyklý na svůj mládenecký standard, tak proč by to zrovna u Shreka mělo být jinak. Musím říct, že jako odvážná a neohrožená revolucionářka s rozpuštěnými vlasy se mi Fiona líbila o mnoho víc. Ze všech nejvíc asi pobavil obézní Kocour v botách ... ehh ... pardon, vlastně lépe napsáno "Kocour bez bot" jehož pohybové kvality byly značně omezeny díky pneumatice kolem pasu (chudák Perníček)(5.1.2014)

 • Bluntman
  ***

  SHREK: ZVONEC A KONEC je důstojné završení zlobřích dobrodružství, čímž výčet veškerých pozitiv a negativ končí. "Zelená" série je již od svého počátku založena na variování zaběhnutých pravidel co do žánru (první), kategorie (druhý) a vlastního fikčního světa (třetí), přičemž doufejme že poslední (čtvrtý) díl všechny zmíněné spojuje dohromady. Přesto se nemůžu zbavit dojmu, že to, co se má znovu-ustavovat a v očích diváků po nepodařené trojce legitimizovat, zde skončí obrácené na hlavu a jde proti duchu zavedené značky. Potíž není v tom, že časoprostorové vztahy, které platily v předcházejících částech, jsou zde ignorovány z důvodu podřízenosti vtipné situaci, ale spíše v překvapivě konzervativním vyznění celého díla. Ze zlobra se stává taťka od rodiny, u kterého je postupná socializace završena měšťáckým způsobem života, s nímž se v závěru smíří a je za něj dokonce vděčný. Stejně tak předtím parodované prvky jsou zakomponovány do vyprávění (hudební vložky a bojové atrakce) a z celku činí ničím nevybočující, pouze caprovsky potemnělou disneyovku. (Efektní 3D přidává na celkové temnosti obrazu a slouží pouze k několika z vyprávění vytrhujícím, k divákovi letícím předmětům.) Se znalostí předcházejícího jde o zábavnou podívanou, která všechny dobré vtipy předvedla již v upoutávce, ale rozhodně nelze snad poslední kapitolu shrečího světa srovnávat s hlavními inspiračními zdroji - ŽIVOT JE KRÁSNÝ a NA HROMNICE O DEN VÍCE.(21.9.2010)

 • - V tomto filme sa po prvýkrát v sérii Shrek objavili aj iní zlobri, okrem Shreka, Fiony a ich detí. (patrik1177)

 • - Původní anglický název filmu zněl Shrek Goes Fourth, ale pouze do té doby, než se rozhodlo, že čtvrtý Shrek bude posledním dílem série. (Karlsberger)

 • - Jedná se o první díl série, ve kterém je možné Fionu vidět s rozpuštěnými vlasy. (fiLLthe3DD)