Shrek: Zvonec a konec

• Nizozemsko

Shrek Forever After

Animovaný / Dobrodružný / Rodinný / Komedie

USA, 2010, 89 min

Nepamätam si uz tak dobre na predchadzajuce casti, pretoze som ich videl dost davno, ale myslim, ze sa nadalej na mojom trone udrziavaju prve dve casti a tretia naopak asi na tom najslabsom priemernom mieste. Takze stvorka - posilnena 3D zazitkom je u mna na 80%, pretoze ma pribeh celkom zaujal, aj ked asi aj tu mi chybala spusta gagov, ktore boli v prvych dvoch castiach, ale predsa len opät som sa pobavil a na zlepsenie nalady je to spravna volba... 06.07.2010 _______ Mike Myers - (Shrek) +++ Cameron Diaz - (Princezna Fiona) +++ Eddie Murphy - (Oslík) +++ Antonio Banderas - (Kocour v botách) +++ Justin Timberlake - (Artie) +++ Maya Rudolph - (Rapunzel) +++ Ian McShane - (Kapitán Hook) +++ Larry King - (Doris) +++ Produkcia: Andrew Adamson +++ Hudba: Harry Gregson-Williams +++ (Videl v kine 06.07.2010) +++(6.7.2010)

Tohle už není Shrek jak má být. Škoda, že celé zakončení, pro mě hodně milované ságy o zeleném týpkovy,dopadlo takhle.Nemastné,neslané,jediné opravdu vtipné momentky jsem viděl už téměř půl roku předtím v traileru...Co dodat,v porovnání s prvními dvěma díly je to těžkej odpad, i co se porovnání s trojkou týče je to slabota.Tak ani nevím proč dávám tak ,,vysoké ´´ hodnocení, možná jen proto, že jsem Shreka žral od samého počátku a tak sem byl rád, že jsem se na něj ještě naposled mohl zajít podívat.2,5*(8.8.2010)

• a.kopecka

Shrek svým způsobem dospěl – vede poklidný život v bažině, vychovává trojici malých zlobřátek a neustále oplývá láskou k Fioně – těžko ale říct, jestli je to dobře. Vizuálně série udělala určitě velký krok dopředu, obsahově ale poněkud zaostává. Když si vzpomenu na nedávné zakončení Toy Story, mám pocit, že rozloučení se Shrekem mohlo být o něco důstojnější a zajisté i zábavnější. Tančící zlobři, ba ani vypasený Kocour v botách, film opravdu nezachrání. - 45%(14.7.2010)

Žádný převrat se nekonal, úplná katastrofa taky ne. Člověk chápe (a jistě by to chápal i zlobr), že když se to zlobrovi v životě semele tak, že je z něj taťka, ty malé zelené piskoře má rovnou tři (vícečetné vrhy jsou tam, kde je vysoký úhyn, co tím chtějí tvůrci říct?) a vidláci k němu chodí na kafčo po nedělním obědě, že ho to mírně řečeno netěší. Jenže když cesta do alternativního osudu, kde by všechno bylo po zlobrovsku, proč jsou některé věci úplně jinak a vlastně nelogicky? Ve Shrekově původním světě a v dimenzích možností toho světa nebyly davy zlobrů, zlobři jsou navíc od začátku líčeni jako individualisti, Shrek byl právě od počátku výjimka. Proč Dračice na Oslíka reaguje tak, jak reaguje a ne tak, jak reagovala tehdá, před těmi dávnými lety? A kde se tam vzaly všechny ty čarodějnice? Jenže pořád tu je jedna dost zásadní věc - mám ráda dobré konce a většinou mi nevadí ani to, že jsou přeslazené jak cukrová vata, i když je ta vata zelená a zavání bahnem.(4.1.2014)

Nie som shrekofil, možno aj preto sa mi páčili všetky doterajšie filmy (okrem SHREKOVÝCH PRVÝCH VIANOC). Toto však už bolo príliš jednoduché, málo dobrodružné a pramálo parodujúce. Kocúr úplne zbytočný, akčný príbeh nevyužitý. Málo vtipné, ale aspoňže to nie je trápne... Skutočný Shrek je však len ten prvý...(9.1.2012)

• - Tento díl bude ve 3D a jako první ze série uveden v IMAX kinech. (T.I.P)

• - Spoiler: Rampelník je jediný Shrekův úhlavní nepřítel, který zůstal naživu. (Karlsberger)

• - Původní anglický název filmu zněl Shrek Goes Fourth, ale pouze do té doby, než se rozhodlo, že čtvrtý Shrek bude posledním dílem série. (Karlsberger)