poster

Shrek: Zvonec a konec

 • USA

  Shrek Forever After

 • Slovensko

  Shrek: Zvonec a koniec

Animovaný / Dobrodružný / Rodinný / Komedie

USA, 2010, 89 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • FlyBoy
  ***

  Znechutený tretím, riadne dokaličeným dielom som na adresu štvrtého Zlobra vypustil do éteru formulku typu "o čom?" Štvrté, zároveň snáď posledné dobrodružstvo zeleného dobrodruha moje unáhlené i skeptické predzvesti trošičku odvracia. Nejde o žiadnu vylepšujúcu nadstavbu, z ktorej by som sa zrazu po…miatol, to nie. Kombinujú sa tu overené prvky už kedysi videného, k fikčnému svetu sa pridáva téoria paralélneho a cez akceptáciu "mainstreamových" klišé nastáva v korelácií celej "Shrekovskej" dynastie prerod rozlietaného rebela na usadnutého tatka. Záporák "sucks", emancipovaná Fiona "rulezzz" a samé "Ho-Pi-Ti-Ha" ("I would like to thank to Randy March for useful inspiration") bez nejakej neprekonateľnej alebo aspoň zapametateľnej momentky v rámci slovných hrátok. Konštatovanie, ktoré neznie moc prívetivo, že? Faktom ale ostáva, že cez všetkú tu (silou mocou) zastieranú vyčerpanosť či reprízovosť je "Shrek Forever After" dôstojným zakončením jedného ambiciózneho projektu, ktorý si v minulosti oprávnene vyslúžil nemalé ovácie. Tento odchod by som prirovnal k ukončeniu kariéry hokejovej legendy Marka "Messa" Messiera. Hráč, ktorý sa kadejakými rekordmi zapísal do dejín NHL, ale po prekročení produktívneho veku u neho nastal rapídny pokles výkonnosti a na ľade ho držal iba akýsi fandovský zotrvačník (+prachy). V tomto období (až na pár svetlých chvíľ) hral naozaj biedne, vedel to on, vedeli to funkcionári, vedeli to fanúšikovia. Dlho si svoju prebytočnosť neuvedomoval, až v jeden deň rozum dostal a predsa len so cťou odišiel-ceľkovo obstál.(2.6.2011)

 • Jericho666
  ****

  U Shreka s každým dílem vím co mám čekat... Shreka, který se opět díky své naivitě namočí do problémů, ze kterých se bude chtít dostat... Oslíka, který je ve všech dílech geniální a nepřestane mne bavit... Kocoura, který oslíka skvěle doplňuje a v tomto díle jsem z něj nevyprskl smíchy... A další postavičky od perníčka, přes Pinocchia, po prasátka (jen myšky mi tu chyběli) atd... I když už ani nevím kolikátý tohle je díl, tak mne to pořád vcelku dost bavilo, nalezl jsem v tom nové vtipy a "zatrsal" si na další společnou písničku na konec, které upřímně nesnáším... :)(2.12.2010)

 • D.Moore
  **

  Další zelená nuda. Sice o něco snesitelnější než minule, ale stejně už naštěstí poslední. Třetí a čtvrtý díl si série o zkrátka Shrekovi nezasloužila... Možná mělo tvůrce včas napadnout, že zlobři jsou jako cibule, ze které už oloupali tolik vrstev, že z ní skoro nic nezbylo. Tentokrát se podle mě podařila vlastně jen scéna, ve které Shrek znovu straší vesničany (to je moc hezká připomínka nálady prvních dílů) a několik vtipů s kocourem. Zápletka je jednou z nejotřepanějších moralitek, kterých jsme už viděli stovky, no a co měla znamenat ta rádoby vtipná taneční čísla...? Nevím.(19.9.2012)

 • klerik
  ***

  Nie som shrekofil, možno aj preto sa mi páčili všetky doterajšie filmy (okrem SHREKOVÝCH PRVÝCH VIANOC). Toto však už bolo príliš jednoduché, málo dobrodružné a pramálo parodujúce. Kocúr úplne zbytočný, akčný príbeh nevyužitý. Málo vtipné, ale aspoňže to nie je trápne... Skutočný Shrek je však len ten prvý...(9.1.2012)

 • viperblade
  ****

  I na zlobry občas padne depka z toho, že žijí monotónně. A jak tohle vyřešit? No zkusit si prožít jeden den jako ten starý, poctivý zlobr, kterého se každý bál. Jenže v tom je háček (jako vždy)… Shreka mám rád (dokonce i všemi zatracovanou trojku) ale u tohoto dílu jsem si (ze začátku) říkal, že to je takové už dost o ničem. Vtípky nefungovaly, příběh byl nijaký, ale pak se to rozjelo a finále mi připomnělo to, co jsem na Shrekovi vždycky měl rád. Vtípky a bitky. A hlavně kvůli finále musím trochu přitlačit a těch 70 % poslednímu (?) Shrekovi dát. A zazvonil zvonec a… však už to znáte.(24.8.2011)

 • - V tomto filme sa po prvýkrát v sérii Shrek objavili aj iní zlobri, okrem Shreka, Fiony a ich detí. (patrik1177)

 • - Po premiéře filmu Eddie Murphy prohlásil, že chtěl v padesáti pověsit herectví na hřebík a užívat si života. “Teď mám padesátku na krku a pořád hraju, navíc osla“, doplnil herec. (Mafyn)

 • - Jedná se o první díl série, ve kterém je možné Fionu vidět s rozpuštěnými vlasy. (fiLLthe3DD)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace