Shrek: Zvonec a konec

Shrek: Zvonec a koniec

Animovaný / Dobrodružný / Rodinný / Komedie

USA, 2010, 89 min

• Dudek

Po příšerné trojce tvůrci příjemně překvapili. Určujícím prvkem je samozřejmě synopse, která sice není geniální, ale nabízí množství setsakra zajímavých situací. Nejen tvůrci si nejspíš již při sepisování předchozích dílů představovali, jak by to všechno dopadlo, kdyby Shrek Fionu nezachránil. Včlenění nových postav do shrekovského světa je plynulé a logické. Nástin alternativních charakterů je při srovnání s jejich reálnými předchůdci zábavné a díky novosti i nenudící. Problémem je ale fakt, že tahle animovaná hrátka se již notně vzdaluje od původního konceptu. Chybí pichlavý humor, přidrzlé narážky a celý díl se šablonovitě vnucuje do škatulky trošku pobavit, hodně poučit a hlavně neurazit.(31.1.2011)

• Djkoma

Shrek: Zaživa pohřben. Výdělečná, ale autory (už ve třetím díle) zabitá série se dočkala svého konce, který přišel s vtipnou základní myšlenkou, ale nevyužil ji. Nepřítomnost vtipu a pramálo pořádných odkazů se v kontrastu s prvními dvěma díly zdá jako špatný vtip. Trojský kůň, Robin Hood, Harry Potter a sakra, dyť to stačí. Především doufám, že si z toho filmu vezmou ponaučení mladí a budou ve stylu hlavního hrdiny s ženami bojovat pěstně i zbraněmi a pořádně je zmlátí:) tak to přeci má být! PS: hodnocení série 5*,5*,1* a 2*.(6.2.2011)

Milé výsledky ovulací a svižně shrnovaných předkožek, to to ale vzalo konec, co? Tak si dejte jednu variaci na ,,kalhoty času", vyberte si tu správnou nohavici a mazejte hnípat, ať vám zítra pančitelka nenatrhne prdky. - Stále dobré, praví tatínek Kulyksson. A přemýšlí, zda si z filmu nevezme nějaké to ponaučení.(4.1.2014)

I na zlobry občas padne depka z toho, že žijí monotónně. A jak tohle vyřešit? No zkusit si prožít jeden den jako ten starý, poctivý zlobr, kterého se každý bál. Jenže v tom je háček (jako vždy)… Shreka mám rád (dokonce i všemi zatracovanou trojku) ale u tohoto dílu jsem si (ze začátku) říkal, že to je takové už dost o ničem. Vtípky nefungovaly, příběh byl nijaký, ale pak se to rozjelo a finále mi připomnělo to, co jsem na Shrekovi vždycky měl rád. Vtípky a bitky. A hlavně kvůli finále musím trochu přitlačit a těch 70 % poslednímu (?) Shrekovi dát. A zazvonil zvonec a… však už to znáte.(24.8.2011)

Čtvrtý Shrek byl pro mě příjemným překvapením. Nevařil z vody a kupodivu nebyl žádnou samoúčelnou taškařicí plnou odkazů. Úvodní zkratka Shrekova rodinného života byla skvělá a smál jsem se u ní nahlas, jenže pak jako by vyprávění zvážnělo (dokonce i oslík se zklidnil) a přestože jsem se už tak moc nezasmál, líbilo se mi to. Až do konce. Hrálo se na dosplělejší notu, ochucenou sem tak podařeným vtípkem (perníček, kocour), a myslím, že rodiče si tentokrát užili víc než děti. Příběhu i jednotlivých vtípků.(11.3.2012)

• - Spoiler: Rampelník je jediný Shrekův úhlavní nepřítel, který zůstal naživu. (Karlsberger)

• - Tento díl bude ve 3D a jako první ze série uveden v IMAX kinech. (T.I.P)

• - Na začátku filmu můžeme vidět, že oslava narozenin Shrekových dětí se pořádá v hospodě U Otráveného jablka, kterou známe již z předchozích dílů. (Karlsberger)