Shrek: Zvonec a konec

Shrek Forever After

Shrek: Zvonec a koniec

Animovaný / Dobrodružný / Rodinný / Komedie

USA, 2010, 89 min

Určite je to lepšie ako trojka, ale kvality prvého a druhého Shreka tento ani zďaleka nedosahuje. Napriek všetkému je to stále príjemná rozprávka, ktorej nechýba zopár dobrých vtipov. Dôstojné ukončenie Shrekovej série, ktoré však mohlo byť ešte o niečo lepšie.(4.9.2011)

Když kocour sežral krekr, pomyslel jsem si, že přesně tohle je typ humoru, který dřív dělal Shreka Shrekem a vytratil se při druhém pokračování. Zbyl už jen naprosto obyčejný kreslený film pro děti. Jen aby to konec byl, jinak to bude konec.(28.8.2010)

Máte-li v pohádce silného záporáka, máte půl úspěchu v kapse. Když k tomu navíc hned v úvodní scéně necháte zaznít banjo odkaz na Boormana, naznačující že se tentokrát bude hrát na dospělejší notu, tak vlastně ani moc nevadí, když se ukáže, že právě pro tu vážnost (možná silné slovo, ale oproti minulým dílům nikoli neopodstatněné) je to přeci jen trochu moc suché. Navíc jako bonus se zdařil i "restart" ve zpackané trojce již značně otravného dua Oslíka s Kocourem, což se rovná zázraku a ne zrovna malému.(16.7.2010)

Kam se vytratila ta pohádková hravost? Pociťuju to u každého pokračování. Mělo by se přestat už u prvního dílu a to nejen u Shreka, ale u všech pohádek. U pokračování se originalita rychle vytrácí. Pro fanoušky je vždycky dobrá zpráva, když se udělá další díl, ale nebylo by lepší udělat úplně novou pohádku, která není okoukaná? Jinak je čtvrtý díl i přesto docela zajímavý a dá se na to koukat. Je i občas vtipný, ale na jedničku to nemá.(1.9.2012)

Zlobr vyhrál. Krize středního věku a podkopávání minulého šťastného konce sice v pohádkách nemají co dělat, ale Shrek s rodinkou a přáteli nám na závěr nadělili dobrodružství překvapivě parádní. Kocour jede na plný plyn, Oslíka je přesně tak akorát a i hlavní dějová linie proradného skřítka tentokrát se šarmem proběhne všemi potřebnými pohádkovými klišé bez zakopnutí. A ještě náramně pobaví a dodá pocit uzavření velepříjemné série. Po lehkém strachu z projekce tak musím být spokojen.(23.8.2010)

• - Jedná se o první díl série, ve kterém je možné Fionu vidět s rozpuštěnými vlasy. (fiLLthe3DD)

• - V tomto filme sa po prvýkrát v sérii Shrek objavili aj iní zlobri, okrem Shreka, Fiony a ich detí. (Patrik Ilis)

• - Jedna z Rampelníkových čarodějnic se jmenuje Baba podle čarodějnice Baby Jagy. (Karlsberger)