Ďáblova cesta

Velká Británie / USA, 2007, 90 min

Adam Mason

Zoe Keating
  • J*A*S*M

The Devil's Chair se po dost dobře vyhlížejícím traileru stal jedním z mých nejočekávanějších filmů. Po několika minutách od zmáčknutí tlačítka Play se ale dostavila studená sprcha. Na tohle jsem se jako tak těšil? Nuda, špatné herecké výkony, nuda, nesympatické postavy, nuda, téměř žádná krev, nuda atd... Hlavní hrdina se s divákem navíc bohužel často dělí o své myšlenky a glosy, přičemž vždycky, když se tak děje, se zastaví obraz a nerozběhne se dřív, než se hrdina vykecá. Což po několika takových stopnutích začne lézt na nervy téměř stejně silně, jako na ně leze hrdina samotný už od začátku. Po 45 minutách se příběh přehoupne do své kvalitnější a zábavnější poloviny, která je sice pořád horší, než jsem si přál, ale aspoň už jsem u ní nebyl tak naštvaný. No a nakonec přijde pěkně vypointovaný závěr (pointa už je tak trochu neoriginální, ale v roce 2006, kam je film datován, tomu bylo jinak), jenž mě přesvědčil, že to nebyla zas až tak úplně ztracená hodina a půl. Ve výsledku je ale pořád znát, že se snímek zastavil daleko před svými možnostmi, stejně jako tomu bylo u předchozího Masonova snímku Broken. PS. Ta příšera, co se zde asi čtyřikrát na chvíli objeví, je dost hustá a zasloužila by si přinejmenším více prostoru, nebo ještě lépe - kvalitnější film. 50%(17.8.2008)

• kosta73

Velkohubé Masonovo chvástání, že stvoří něco mezi Vetřelcem a Hellraiserem vyšlo naprosto vniveč. Mason, který se zatím nejvíc zviditelnil řezničinou BROKEN, není totiž Barker a už vůbec ne Scott a tak stvořil neoriginální slátaninu se superklišovitou zápletkou v superklišovitém prostředí, tunou umělé krve a řemeslně docela slušně zvládnutým monstrem ( vetřelci dal místo hlavy lebku z krávy, nebo z čeho ), což je asi jediné pozitivum filmu . Není to úplně o ničem, ale na originalitu a genialitu výše uvedených filmů to nemá ani náhodou ( více se to atmosférou blíží k Hellraiserovi ). Možná je moje hodnocení podstřelené, ale moc jsem se těšil a neuvěřitelně mě začíná vadit, jak se tvůrci nových hororů snaží svoji vlastní tvůrčí impotenci zakrýt brutalitou, rádobytvrďáckými pózami a drsnou mluvou ( všeho je v ĎÁBLOVĚ CESTĚ víc než dostatek ) . Zklamání.(7.12.2008)

• gumli

Pre mňa určite sklamanie.Nijako ma tento film nezaujal,herecké výkony tiež slabé.Dosť hlúpa zápletka,ktorá síce mala zo začiatku akú takú koncepciu,ale potom sa to akosi pobabralo,preto pocit sklamania.A to monstrum bolo veľmi,veľmi biedne.Briti majú veľké skúsenosti s horrormi,tak nechápem prečo niečo také natočili.Ešte aj ich známe béčka zo 60´rokov sú oveľa lepšie.(11.3.2010)

• Morholt

Tak tohle fakt ne. Asi nejsem jediný, kdo se nechal nalákat na "skvělé monstrum" a "mezi Vetřelcem a Hellraiserem", nicméně jedná se pouze o neatmosférický zmatek s prvoplánovým nekvalitním gore a ač tu byla celkem zavedená herecká jména, tak tady se zrovna nepřetrhla. No a monstrum...............:D :D :D(27.5.2013)

Když jsem před více než dvěma lety dělal s Adamem Masonem rozhovor, popsal mi právě natáčený Devil's Chair násldovně: "Je to něco mezi Hellraiserem a Vetřelcem. Je v tom skvělé monstrum. Chci znovu představit opravdové filmové monstrum! A konec je opravdový hardcore a nepřipomíná nic, co jsem kdy viděl." Když odečteme klasické autorské chvástání a nafukování, musím říct, že měl pravdu. Devil's Chair je vynikající ukázkou toho, že pro natočení dobrého horroru nepotřebujete hromadu peněz a že vám stačí jen talent, nápad a pár slušných herců. Mason tohle všechno měl a tak stvořil kvalitu. Komorní, nenápadnou, zpočátku ukecanou jak cikánská vědma, ale zlepšující se každou minutou. Ve chvíli, kdy se objevilo ono monstrum jsem si už chrochtal blahem a až do konce jsem nepřestal.(8.10.2008)

• - Film měl nesoutěžní premiéru roku 2006 na filmovém festivalu v Cannes. (Terva)

• - Natáčelo se na opuštěné letecké základně Ramsey v Cambridgeshire (Terva)