Ďáblova cesta

• Velká Británie The Devil's Chair
Trailer

VOD (1)

Nick zaveze svou dívku Sammy do opuštěného psychiatrického ústavu. V jedné místnosti v budově najdou staré křeslo, na které si Sammy sedne. Ukáže se ale, že křeslo není pouhou veteší, naopak má tajemnou moc, která dívku zabije. Za vraždu dívky je obviněn její kluk… (LIVINGDEAD)

Trailer

Nick Tow

Presne ako hovorí kolega kosta73. Scenár, originálny asi ako adidasky kúpené na trhu od Vietnamca sa snažil Mason silou mocou zachrániť aspoň niektorými formálnymi "ozvláštneniami". A všetky kulhajú a škúlia na obe nohy a na obe oči. Počnúc voice overom (mimochodom, mimoriadne nesympatického) rozprávača, snahou o explicitnejšiu verbálnu i obrazovú "erotiku", a končiac nezmyselnými zastavovaniami obrazu. Krochkať blahom nad tým, že monštrum vyzerá naozaj fešácky mi príde nemiestne - neviem, či by som sa ako filmár uspokojil s tým, že v mojom filme účinkuje kreatúra, ktorá akoby z oka vypadla kultovej príšere z filmu starého takmer 30 rokov (Alien). Ďáblova cesta mi tak trochu pripomína fínsku kapelu Lordi - aj na nich je ako tak pôsobivá iba vizuálna stránka (hudobne je to ten nejprevarenejší rock and roll pod slnkom). Ibaže Lordi sa - na rozdiel od Masona - neberú až tak vážne... ()

corpsy

Psychopatia, ktorá sa snaží miasť diváka, čo jej sily stačia. Monológy ústrednej postavy sú občas otravné, pretože sa pri nich stále zastaví obraz a dynamika scény tým padá do hnoja. Ale aby sme len nenegovali. Je to niečo, čo má možno kreténsky námet, ale jeho podanie je pre fandu krvákov príjemným spestrením. Pripomína to francúzsku vlnu ´´new french extremity´´. ()

gumli

Pre mňa určite sklamanie.Nijako ma tento film nezaujal,herecké výkony tiež slabé.Dosť hlúpa zápletka,ktorá síce mala zo začiatku akú takú koncepciu,ale potom sa to akosi pobabralo,preto pocit sklamania.A to monstrum bolo veľmi,veľmi biedne.Briti majú veľké skúsenosti s horrormi,tak nechápem prečo niečo také natočili.Ešte aj ich známe béčka zo 60´rokov sú oveľa lepšie. ()

topi

Abych řekl pravdu, tak jsem byl příjemně překvapen. Protože co se z toho ke konci filmu vyklubalo, byla hodně solidní psychoušovina!! Chvílemi jsem se smál a chvílemi mě docela mrazilo!! Zajímavej film a zajímavá kombinace! Navic skvěle podpořená hudebním doprovodem, místy teskné melodie houslí a violoncella a pak industriální ruchy mistra Mortiise (Norský to umělec black metalového ambientu). Originální podívaná s dávkou hodně černého humoru. ()

Karamanlis

Prvá polovica tohto britského hororu je dosť nezáživná, s príchodom svojskej obludy však film naberie na obrátkach, začne pribúdať krvi a násilností, čo je v tom prípade plus. Finále je síce očakávateľné, ale aj tak stojí za to. Hoci Angličan Adam Mason, ktorý spolurežíroval aj Broken zatiaľ ešte nemá na európsku hororovú elitu, stelesnenú najmä francúzskymi a španielskymi filmármi, je na dobrej ceste sa im vyrovnať. ()

• Natáčelo se na opuštěné letecké základně Ramsey v Cambridgeshire (Terva)
  • Film měl nesoutěžní premiéru roku 2006 na filmovém festivalu v Cannes. (Terva)