• sochoking
  ***

  Ono to síce je dráma, ale taká zvláštna, povedal by som, že smiech cez slzy skôr. Mne tí čierni bratia prídu, že majú husto v prdeli a ťažko na saláme. Hnedˇ som si pritom spomenul na jeden vtip, že prečo si nastavujú budík na štvrtú ráno? Aby mohli dlhšie gule válať! A potom aby sa človek nesmial...(4.6.2011)

 • Rhed
  ***

  Černoušci si tak trochu pletou SB & MMF se zlými bělochy obecně. Bohužel jim nikdo nevysvětlil, že MMF s radostí zařízne kteroukoliv zemi, i kdyby její obyvatelstvo bylo zeleně puntíkované. Jinak obvyklé nářky a zloba vůči bohatému Severu, který zaručeně tyje výhradně z potu a krve černých obyvatel afrického kontinentu. Zůstávám optimistou - až černoušci důkladně poznají (již přicházejícího) čínského otrokáře, ještě se rádi rozpomenou na fešácký protektorát řízený bílým "massou".(10.9.2011)

 • mcleod
  *****

  Afrika žalující Západ, neboli co Afričané vyčítají (především) Evropanům. Sissako symbolistickým způsobem shrnuje vývoj Afriky od konce kolonialismu po současnost a účast Evropanů, ale i samotných Afričanů, na snad všech problémech současné Afriky. Přitom se skoro celý film odehrává na dvorku malého domu v chudinské čtvrti Bamaka, hlavního města Mali. Zajímavé jsou také vložené příběhy poukazující na africkou mentalitu, v jednom z těch nejlepších hraje Danny Glover cizáckého zabijáka (který je tak trochu bez práce...). Autor očividně nepovažuje situaci Afriky za příliš příznivou, takže povzbudivý závěr nečekejte...(9.4.2009)

 • T2

  Rozpočet €2miliónovTržby USA $112,351Tržby Celosvetovo $1,059,232(3.12.2008)

 • d-fens

  ocenenia : MFF Cannes 2006 - Nesúťažný výber(20.6.2014)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace