Bunso - nejmladší vězeň

Bunso: The Youngest

Dokumentární

Filipíny, 2005, 64 min

Ditsi Carolino

Bunso - nejmladší vězeň rozhodně má své silné okamžiky. Třeba návštěva filmařky u rodičů je z těch momentů, na které se prostě nezapomíná. Jenže kromě ní je tu již pouze jedna (a to je navíc závěrečný titulkový dovětek), zbytek je vcelku nezajímavý. Což vzhledem k nosnosti tématu je takřka trestuhodné mrhání dobrým námětem. Na vině je především zvláštní forma domácího videa. Dle některých přispívá intimitě snímku. Já mám pocity sice přesně opačné, ale přesto tento dokument nelze nedoporučit. Nejde tu o filmové kvality, ale o upozornění na jeden palčivý problém. A to se Caralinové daří výtečně.(28.2.2008)

Sledujeme chlapce, kterým je v rozmezí jedenácti až třinácti let. Vychloubají se, nadávají na rodiče… Takové obyčejné děti, že? Ano, jenže důvodem chlubení je největší částka, kterou kdy ukradli. A rodiče? Vlastně ani neexistují. Jejich „chůvami“ jsou vrahové, zloději, násilníci. Dívají se na nás a v jejich očích spatřujeme ztracenost. Lze je zachránit z předurčeného? Působivý snímek.(10.3.2008)