poster

Basilisk: Kóga ninpó čó (TV seriál)

 • japonský

  バジリスク 甲賀忍法帖

 • japonský

  Badžirisuku: Kóga ninpóčó

 • japonský

  Basilisk: Kōga ninpō chō

 • japonský

  Basilisk: Kouga Ninpou Chou

 • anglický

  Basilisk

Animovaný / Akční / Drama / Fantasy / Romantický

Japonsko, 2005, 24x24 min

Komentáře uživatelů k TV seriálu (30)

 • mandes
  *****

  Krásny prenádherný úžasný príbeh , opus magnum, hotová antická tragédia .Vynikajúci openning vynikajúci ending .Super animácia pekná hudba, uveriteľná láska, nenávisť a motivácie postáv . zhltol som to za dva dni a čumel nato z otvorenou pusou. Je tu všetko prečo milujem anime. Naposledy takto so mnou pohol WOLF RAIN.(3.12.2007)

 • Subjektiv
  ****

  Zápletka v podobě dvou navzájem se vraždících klanů sice není příliš, ba vůbec, originální, ale... Basilisk je i tak vydařené anime. I přes zmíněnou jednoduchost zápletky se scénárista pokusil (a IMHO úspěšně) stvořit děj, v kterém nebude nouze o zvraty či napětí a ve kterém půjde o něco víc než jen o to, kdo bude zabit jako následující. Souboje proto rozhodně netvoří seriál samy o sobě, ač jsou jeho integrální částí. Ty jsou pro diváckou atraktivitu opepřeny zvláštními schopnostmi ninjů. A i když se dá namítnout, že vztah ústřední dvojice Oboro a Gennosukeho je sám o sobě poněkud upozaděn, je pro děj velmi podstatný, bez něj by některé události nemohly proběhnout tak, jak proběhly. A snad je to tak i dobře, Basilisk totiž není romantický seriál, je to Ninja Sroll v seriálové podobě s trochu větším množstvím postav. Škoda toho, že konci už se scénář nevyhnul určitému opakování situací... získal jsem tak pocit, že ninjů a dílů mohlo být o malinko méně, ale jen o malinko. Lepší ****.(29.1.2008)

 • Zíza
  *****

  Moc pěkné, dojemné, ještě teď jsem uslzená... :-) Klikatá cesta ke konci, který voda odplaví. Navždy pamatovat.(15.3.2009)

 • Jeoffrey
  *****

  Tohle anime je opravdu masakr. Sice to ze začátku vypadá jako příběh ve stylu Romeo a Julie, ale to se velice rychle zvrhne v naprosto brutální řežbu mezi příslušníky dvou klanů, kde skoro v každém díle někdo umře. Dále to má úžasnou atmosféru, hromady násilí a místy dosti slušnou syrovost, která z tohoto díla dělá skutečnou perlu mezi sériemi s označením akční. Navíc celý příběh je parádně zpracovaný a tak kromě všeho toho zabíjení to umí občas i docela slušně překvapit opravdu zajímavými zvraty a jsou zde i dosti silné emotivní momenty. Charaktery nejsou sice nějak extrémně komplikované, ale určitě jsou docela dobře propracované a určitě si najdete někoho koho si oblíbíte (u mě Gennosuke, Obor, Koshirou, Hotarubi, Saemon...) a které budete nesnášet (u mě Tenzen, Jingorou, Shougen...). Konec je velmi emotivní a povedený... Takže pokud máte rádi animované násilí a epickou akci, pak je Basilisk právě pro vás. 9/10(6.4.2015)

 • Vesman
  *****

  Japonská verze Romea a Julie zahalená do ninja hávu. Starý šógun má dva potomky a o tom, který se stane jeho nástupcem má rozhodnout souboj dvou klanů ninjů, kteří se nenávidí po celé generace. Samotný boj vyplňuje drtivou většinu seriálu, vzhledem k různorodým schopnostem, a v některých případech i charakterům, všech ninjů se však nestává jednotvárným. To vše má bohužel za následek, že někteří ninjové nemají vpodstatě žádný prostor a propracovanost charakteru se dostává jen několika postavám, které vydrží dýl než pár dílů. Jediná věc, která mi na seriálu trochu nesedla byla částečná stylizace jedné ze stran jako záporáků, sám bych dal přednost tomu, kdyby ani jedna ze stran nebyla dobrá či špatná. Animace je velice kvalitní a realistická, určitě patří k tomu lepšímu. Na závěr bych ještě zmínil perfektní, rockově podbarvený opening. Ve srovnání s hranou verzí, filmem Shinobi, tento seriál jasně vítězí. Během filmu ke mně často doléhal pocit nudy, což se u seriálu skutečně nestalo.(30.4.2007)

 • Naslund
  ****

  Představte si, jak by vypadal Mortal Combat, kdyby mu psal scénář Shaekspeare a za bojiště si zvolil feudální Japonsko. Přesně takhle vypadá Basilisk ve své plné kráse. Perfektní intro s hadem a dravcem, vymakané postavy, jakýsi rozumný děj a navíc spousty emocí. Postavy se sice předhánějí v krutosti, se kterou zabijí své nepřátele, ale stejně vás bude jejich skon později mrzet (teda těch sympatičtějších). Bohužel tu jsou i temnější stránky, jako nepříjemný opening, ending a dost nevýrazný střed série. Nechápu, proč na opakovačku vyčlenili první půlku dílu, když mnoho lidí, jak vidí opakování, tak přepíná. Teď po přečtení komentářů vidím, že jsou místní uživatelé buď naladěni na stejné frekvenci, nebo Basilisk u všech prostě vyvolává stejné myšlenky bez návaznosti na něj.(28.11.2008)

 • Genryuusai
  *****

  Tohle se vážně povedlo. Po zorientování se ve jménech, historii a stavu současné politiky je to sice dost přímočaré a veškeré odhadování děje se smrskne na to, kdo přežije a hlavně kdo jak umře), ale to alepsoň mě vůbec nevadí - naopak... Basilisk se honosí mnoha zajímavými postavami jako Tenzen, Hyoma nebo prakticky jakýkoli shinobi z dvacítky zvolených. Navíc hlavní Kouga Gennosuke je jednoduše geniální a scéna, kdy odhalí svojí speciální techniku rozhodně patří k vrcholům žánru.(18.1.2008)

 • LordSnape
  ****

  Tak takhle by to nejspíš dopadlo kdyby byl Shakespeare před psaním Romea a Julie na drogách a místo do slunné Itálie by děj zasadil do feudálního Japonska... Musím bohužel konstatovat, že mě ale Basilisk mírně zklamal. O příběhu se zde ani mluvit nedá. Ten prakticky ani žádný není. Vše se jen motá okolo svitku a o tom kdo a z jakého klanu zůstane poslední naživu. Láska mezi oběma milenci má trvání jen prvních pár dílů, takže se o nějaké větší romantice se také moc mluvit nedá. Takže jediné co vlastně tohle anime představuje je jen postupná vyvražďovačka, které dominuje naprosto nesympatický záporák Tenzen. 7/10(13.12.2007)

 • Monoxid
  ****

  Vzhledem k tomu, jak jsem byla během posledních minut naměkko, bych zfleku dala 5*, ale po pěti minutách si už vzpomínám, že mi to po většinu dílů dokonalý nepřišlo, ba mě to občas až nudilo. Obzvlášť když se přes celý díl táhl souboj některých extrémně nesympatických postav. Samozřejmě, jsem předpojatá a sympatizuju s těmi nejkrásnějšími, ale SPOILERvšichni až na pana a paní dokonalou, si zabíjení celkem užívali, takže tady se výjimečně kladní hrdinové nedají rozlišit na první pohled - počkat, žádní tu vlastně nejsou/SPOILER. Dostala jsem ale chuť se mrknout na něco podobnýho, tak třeba až se mi to rozleží v hlavě a já si budu myslet, že Basilisk je nezapomenutelný (jakože příběh rozhodně je, zpracování o ždibet míň), zvýším hodnocení. A ještě něco. Moje nejoblíbenější postava je Yashamaru, a to ať vezmu film nebo seriál! Škoda, že ho tam neukazovali trochu delší dobu... A ještě Okoi byla super.(10.7.2013)

 • Hees
  *****

  Krvavé, necitlivé, plné premyslených súbojov a číhajúcej smrti na každom kroku. Každý ninja či kunoichi (ženská ninjička) má unikátne a veľmi pôsobivé schopnosti. Príbeh je o dvoch znepriatelených klanoch, ktoré medzi sebou dlho súperili a konečne im svitá svetielko nádeje, že by sa to mohlo skončiť. Tu prichádza element lásky, ktorá je medzi dvoma dôležitými predstaviteľmi z jednotlivých klanov Gennosuke a Oboro. Obidve zároveň zamilované a znepriatelené strany disponujú veľkou zásobou skvelých bojovníkov. Zamilovanosť myslím tú, ktorá je medzi Gennouskem a Oboro. Veľa krát sa v anime nestáva, že víťazí nenávisť nad zamilovanosťou. Treba však povedať, že zamilovanosť nemá šancu lebo nenávisť je v presile. Basilisk ťaží najviac s jednotlivých súbojov a s rôznorodých a zaujímavých schopností jednotlivých ninjov. Súboje sú teda plné napätia a postupne sa dozvedáme kto má aké schopnosti a áno skoro v každom diely (ak nie v každom) niekto umiera. Súboje nemajú nalinkované trvanie tak niekto umiera po piatich sekundách a inde to trvá pár minút. Treba povedať, že človek si s Basiliska môže uvedomiť aj svoju malosť, keď o tom aký máš osud rozhodne niekto iný čo ťa ani nepozná (výber dediča trónu). A uvedomiť si môže aj to, že existujú vždy okolnosti, ktoré pôjdu proti nemu a budú sa mu snažiť zobrať šťastie. Zaujímavé je pátrať po tom čo je, alebo kto je zač Yakushiji neľútostný záporák. Kagerou má tiež zaujímavé schopnosti, ktoré sa páčia a potom odrazu nepáčia väčšine mužov. Veľmi kvalitne sú vymyslené vzťahy medzi jednotlivými bojovníkmi, ktoré sú rôznorodé. Každá postava sa teda chová aj sama za seba aj za jednotlivý klan. Basilisk je anime, ktoré dokáže ukázať reálnu ľudskú brutalitu a neľútostnú chuť po krvi pre pomstu. Jednoducho povedané páčilo sa mi to ... Omnoho lepšie ako film Shinobi (ktorý je skrátenou verziou anime).(19.2.2015)

 • NoFiction
  *****

  viz. SHINOBI (filmová verze). Tohle japonci umí na jedničku s hvězdičkou.(12.3.2008)

 • WildevilCZ
  ****

  Ten konec byl hloupý, kdyby nebyl hloupý tak bych asi musel bečet :D(12.11.2009)

 • Brion.y
  ****

  Všetky časti, až na poslednú si štyri hviezdičky zaslúžia.Skutočne neboli len o tom ja zabijem teba, ty zabiješ mňa, lebo som ti zabil priateľa(a dosť brutálne a ešte ma to teší).Koniec v štýle Rómeo a Júlia ma však nedostal ani v najmenšom. Čo tak schválne prežiť? Určite však neodrádzam od sledovania, postavy boli výborné.(17.4.2009)

 • Cassandra
  ****

  První třetina seriálu mi připadla velice mizerná - parta naprosto odporně vypadajících pololidí se tu akorát prohání po lese a zabíjí se pomocí ještě hnusnějších schopností (opravdu se mi místy obracel žaludek) a jedinou podstatnou zápletkou této části je to, že jedna strana o zrušení příměří ví a druhá ne. Jak nosné. Pak ovšem se něco zlomí a seriál začne fungovat - objevují se zajímavé zvraty, krásné romantické scény, nejpoutavější charaktery zůstávají nejdéle naživu a - i díky povedeně umístěným flashbackům - vám na nich může postupně začít trochu záležet. Závěrečné třetině seriálu vévodí záporák s velkým Z Tenzen, který oproti například nedávno viděnému ořezávátku z Madlaxu představuje úplně jinou váhovou kategorii. Úplný závěr mě dojal a jsem ráda, že jsem se po prvních dílech nepřestala dívat.(18.2.2011)

 • D.Snake
  ****

  Mno... Rozhodně to vyskočí z průměru už jen tím neokoukaným, šokujícím pojetím. Postavy sice neprojdou žádným extrémním vývojem, ale jsou dostatečně cool a originální, aby vám přirostli k srdci (aspoň někteří). A to je to nejhorší, co můžete u tohodle anime udělat. :) 8/10(14.5.2011)

 • Radek.SCH
  **

  Romeo a Julie v éře Tokugawa. Tohle jsem se dozvěděl, ještě předtím, než jsem se do toho dal a celkem to sedí. Já bych jen dodal, že je to R&J, stříknuté trochou Ninja Scroll a Naruto-ne-pro-děcka, kde se autoři nebojí pozabíjet všechny postavy. Jen kdyby jste si k nim našli aspoň nějaký citový vztah, aby vám jich mohlo být aspoň trochu líto; taky ženské postavy jsou napsané a nakreslené skoro jako přes kopírák; flashbacky opravdu nemusím, jeden díl byl dokonce rekapitulační; místy je to křečovité a konec je hodně obyčejný, očekávaný a trochu kýčovitý. Mít to tak polovinu dílů, šel bych o * nahoru, takhle 50 %(20.2.2011)

 • Furmi
  ***

  24x24 ... slabých 3,5* .... 67%(3.1.2016)

 • Torako.chan
  *****

  Kouga vs. Iga jejej známá to legenda :) Moc se mi tu líbila animace a zpracování postav, jejich schopnosti a tak..občas si u takových anime říkám "Kam se hrabe Naruto." Příběh byl taky skvělý. Nejdřív jsem si říkala 4*, ale ne dáme tomu za celých 5*. Basilisk si to zaslouží. :)(18.6.2014)

 • Narciska
  *

  Fajn estetika, ale ošklivost záporných postav mě odpuzovala a zabíjení na konci prvního dílu odradilo docela.(16.2.2017)

 • wanderrook
  ***

  Priebežné hodnotenie je priemerné, pretože mi to nevykoplo mozog ako manga, ale uvidíme, príbeh určite stojí za to...(8.7.2007)

<< předchozí 1 2