Basilisk: Kóga ninpó čó (TV seriál)

バジリスク 甲賀忍法帖

Badžirisuku: Kóga ninpóčó

Basilisk: Kōga ninpō chō

Basilisk: Kouga Ninpou Chou

Basilisk

Animovaný / Akční / Drama / Fantasy / Romantický

Japonsko, 2005, 24x24 min

Představte si, jak by vypadal Mortal Combat, kdyby mu psal scénář Shaekspeare a za bojiště si zvolil feudální Japonsko. Přesně takhle vypadá Basilisk ve své plné kráse. Perfektní intro s hadem a dravcem, vymakané postavy, jakýsi rozumný děj a navíc spousty emocí. Postavy se sice předhánějí v krutosti, se kterou zabijí své nepřátele, ale stejně vás bude jejich skon později mrzet (teda těch sympatičtějších). Bohužel tu jsou i temnější stránky, jako nepříjemný opening, ending a dost nevýrazný střed série. Nechápu, proč na opakovačku vyčlenili první půlku dílu, když mnoho lidí, jak vidí opakování, tak přepíná. Teď po přečtení komentářů vidím, že jsou místní uživatelé buď naladěni na stejné frekvenci, nebo Basilisk u všech prostě vyvolává stejné myšlenky bez návaznosti na něj.(28.11.2008)

Vzhledem k tomu, jak jsem byla během posledních minut naměkko, bych zfleku dala 5*, ale po pěti minutách si už vzpomínám, že mi to po většinu dílů dokonalý nepřišlo, ba mě to občas až nudilo. Obzvlášť když se přes celý díl táhl souboj některých extrémně nesympatických postav. Samozřejmě, jsem předpojatá a sympatizuju s těmi nejkrásnějšími, ale SPOILERvšichni až na pana a paní dokonalou, si zabíjení celkem užívali, takže tady se výjimečně kladní hrdinové nedají rozlišit na první pohled - počkat, žádní tu vlastně nejsou/SPOILER. Dostala jsem ale chuť se mrknout na něco podobnýho, tak třeba až se mi to rozleží v hlavě a já si budu myslet, že Basilisk je nezapomenutelný (jakože příběh rozhodně je, zpracování o ždibet míň), zvýším hodnocení. A ještě něco. Moje nejoblíbenější postava je Yashamaru, a to ať vezmu film nebo seriál! Škoda, že ho tam neukazovali trochu delší dobu... A ještě Okoi byla super.(10.7.2013)

Tohle se vážně povedlo. Po zorientování se ve jménech, historii a stavu současné politiky je to sice dost přímočaré a veškeré odhadování děje se smrskne na to, kdo přežije a hlavně kdo jak umře), ale to alepsoň mě vůbec nevadí - naopak... Basilisk se honosí mnoha zajímavými postavami jako Tenzen, Hyoma nebo prakticky jakýkoli shinobi z dvacítky zvolených. Navíc hlavní Kouga Gennosuke je jednoduše geniální a scéna, kdy odhalí svojí speciální techniku rozhodně patří k vrcholům žánru.(18.1.2008)

Tohle anime je opravdu masakr. Sice to ze začátku vypadá jako příběh ve stylu Romeo a Julie, ale to se velice rychle zvrhne v naprosto brutální řežbu mezi příslušníky dvou klanů, kde skoro v každém díle někdo umře. Dále to má úžasnou atmosféru, hromady násilí a místy dosti slušnou syrovost, která z tohoto díla dělá skutečnou perlu mezi sériemi s označením akční. Navíc celý příběh je parádně zpracovaný a tak kromě všeho toho zabíjení to umí občas i docela slušně překvapit opravdu zajímavými zvraty a jsou zde i dosti silné emotivní momenty. Charaktery nejsou sice nějak extrémně komplikované, ale určitě jsou docela dobře propracované a určitě si najdete někoho koho si oblíbíte (u mě Gennosuke, Obor, Koshirou, Hotarubi, Saemon...) a které budete nesnášet (u mě Tenzen, Jingorou, Shougen...). Konec je velmi emotivní a povedený... Takže pokud máte rádi animované násilí a epickou akci, pak je Basilisk právě pro vás. 9/10(6.4.2015)

Všetky časti, až na poslednú si štyri hviezdičky zaslúžia.Skutočne neboli len o tom ja zabijem teba, ty zabiješ mňa, lebo som ti zabil priateľa(a dosť brutálne a ešte ma to teší).Koniec v štýle Rómeo a Júlia ma však nedostal ani v najmenšom. Čo tak schválne prežiť? Určite však neodrádzam od sledovania, postavy boli výborné.(17.4.2009)