Pod Moskvou

Pod Moskvou

Mysteriózní / Horor / Drama / Thriller

USA / Španělsko / Velká Británie, 2006, 82 min

• predators

Stále jsem na tomto filmu hledal něco, co by mě bavilo nebo se mi alespoň trochu líbilo. Jenže, když se po hodině a 15ti !!! minutách objevily titulky, bylo mi jasné, že tento "dokument moskevských kanalizací" už vícekrát vidět nemusím. PS je to takový bulšit, že nebudu udělovat, jinak obvyklé, vyjádření v procentech!! PS2 10% pro distributora za to, jak popsal obsah filmu. Kdyby to tak totiž bylo, tak je to minimálně na 50%:-)(10.10.2007)

• Fallen_One

Ty dvě hvězdy jsou spíš silně z milosti. Tenhle film má velký potenciál, ale vesměs se utápí sám v sobě. Nápady jsou nerozvinuty, kvalitní herci (Oksana Akinshina, Vincent Gallo) pobíhají sem a tam v temném podzemí, kde není vše řádně vysvětleno, i když vám pointy dojdou. Zajímavostí je, že dívat se na tenhle film v originálním znění by mělo být zapovězeno, protože kombinují ruštinu a angličtinu až nebezpečně komplikovaně, načež některé dialogy nejsou vůbec slyšet díky hudbě. Val Kilmer musel být zoufalý že tohle vzal, jeho postavu by mohl zahrát kdokoliv jiný. No a proboha, ten polibek! Tak nelogický polibek jsem ještě v žádným filmu neviděl. Díky němu jsem jednu hvězdu musel strhnout. Ach jo...proč jsou dobré nápady a herci nevyužity a režie se scénářem zpackaná?(27.12.2008)

• killerbean

Moscow Zero = nuda, tma, blúdenie, chaos... Na navodenie dusnej atmosféry určite nestačí pár prednesených apokalyptických veršíkov a neustála tma. Príbeh založený na tom, že niekto hľadá niečo, ale keďže sa stratí, ďalší sa ho vyberú hľadať a všetkých dovedna sleduje niečo neznáme, zlé a temné je skrátka slabí na to, aby výraznejšie zaujal. 15%(30.10.2009)

• Orlau32

Nevím, co tím filmem chtěl básník říci. Není to ani horror, ani směs thrilleru kombinovaná s náboženskou tématikou, ani archeologie, je to nevysvětlený blábol o něčem, co se odehrálo v Rusku v roce 1920 ( po celou dobu se to nedozvíte). Přízraky děti v podzemí, přízraky duchů v přízemí, no závěr nezávěr v podobě prokopnutí okénka v chrámu. Mám bujnou fantazii, miluji historii, ale na tohle ani moje představivost nestačila. Kdo jste, prosím, tento film pochopil, napište mi.(21.11.2009)

• SOLOM.

Námět toho filmu je dobrý a určitě stojí za povšimnutí, ale jeho filmové zpracování je už na tom podstatně hůř. Když jsem viděl trailer k tomuto filmu, řekl jsem si, že tohle musím vidět – to bude paráda. No a musím říct, že jsem se šeredně mýlil. Ani po čtyřech pivech jsem nenašel zalíbení v tom, co jsem viděl na televizní obrazovce. Ze začátku jsem se celkem bavil a líbily se mi scény, které režisér natočil ve špinavých uličkách s bandou bezdomovců. Ale když přišlo na samotné podzemí, nastala velká mýlka a úroveň i atmosféra začala upadat. Samotní démoni se zde vyskytovali formou stínů, které se udělaly při svícení baterkou na zeď před vámi a byly vlastně stíny postavy ... úúúúú ... fakt moc strašidelné. Bál jsem se doopravdy moc, a to ještě nebylo všechno. Potom přišel konec filmu a já jen nevěřícně hleděl na to, co se dělo na obrazovce mé televize. Kdyby mi tohle někdo pustil před tím, než bych si pustil film od začátku, tak bych vlastnoručně to DVD vzal z mechaniky a rozdupal. Nevím, možná to budete vidět jinak, ale pro mě to byla trapárna největšího kalibru.(4.5.2010)