Pod Moskvou

María Lidón

Elena Ruiz

Scénografie:

Pepe Domínguez del Olmo

Zajímavý horor z prostředí podzemních labyrintů, které samo o sobě je dost lákavé. Ani mě nevadilo, že je to díky tomu celé ve tmě. Taky bych se tam rád podíval, ale bez početné a ozbrojené skupiny ani ránu. Nepopírám, že děj mohli více vyšperkovat, ale šlo to. Postavy jsou dost čitelné, tak že asi zhruba víme jak se, kdo zachová. Určitě na jedno podívání dobré, ale sledovat jen za tmy (né jako za sluníčka). ps-docela jsem žasl, jak se v těch chodbách orientovali jako by nic.(22.4.2012)

• SOLOM.

Námět toho filmu je dobrý a určitě stojí za povšimnutí, ale jeho filmové zpracování je už na tom podstatně hůř. Když jsem viděl trailer k tomuto filmu, řekl jsem si, že tohle musím vidět – to bude paráda. No a musím říct, že jsem se šeredně mýlil. Ani po čtyřech pivech jsem nenašel zalíbení v tom, co jsem viděl na televizní obrazovce. Ze začátku jsem se celkem bavil a líbily se mi scény, které režisér natočil ve špinavých uličkách s bandou bezdomovců. Ale když přišlo na samotné podzemí, nastala velká mýlka a úroveň i atmosféra začala upadat. Samotní démoni se zde vyskytovali formou stínů, které se udělaly při svícení baterkou na zeď před vámi a byly vlastně stíny postavy ... úúúúú ... fakt moc strašidelné. Bál jsem se doopravdy moc, a to ještě nebylo všechno. Potom přišel konec filmu a já jen nevěřícně hleděl na to, co se dělo na obrazovce mé televize. Kdyby mi tohle někdo pustil před tím, než bych si pustil film od začátku, tak bych vlastnoručně to DVD vzal z mechaniky a rozdupal. Nevím, možná to budete vidět jinak, ale pro mě to byla trapárna největšího kalibru.(4.5.2010)

• Orlau32

Nevím, co tím filmem chtěl básník říci. Není to ani horror, ani směs thrilleru kombinovaná s náboženskou tématikou, ani archeologie, je to nevysvětlený blábol o něčem, co se odehrálo v Rusku v roce 1920 ( po celou dobu se to nedozvíte). Přízraky děti v podzemí, přízraky duchů v přízemí, no závěr nezávěr v podobě prokopnutí okénka v chrámu. Mám bujnou fantazii, miluji historii, ale na tohle ani moje představivost nestačila. Kdo jste, prosím, tento film pochopil, napište mi.(21.11.2009)

• predators

Stále jsem na tomto filmu hledal něco, co by mě bavilo nebo se mi alespoň trochu líbilo. Jenže, když se po hodině a 15ti !!! minutách objevily titulky, bylo mi jasné, že tento "dokument moskevských kanalizací" už vícekrát vidět nemusím. PS je to takový bulšit, že nebudu udělovat, jinak obvyklé, vyjádření v procentech!! PS2 10% pro distributora za to, jak popsal obsah filmu. Kdyby to tak totiž bylo, tak je to minimálně na 50%:-)(10.10.2007)

• kaylin

„Pod Moskvou“ je jedním z těch filmů, které je lepší raději zapomenout hned po tom, co se na ně podíváte. Anebo ještě lépe – vůbec se na něj nedívejte, protože tohle není něco, co by vám mělo cokoli dát. Není to zajímavé, není to zábavné, není to napínavé a už vůbec to není děsivé. Gallo a Kilmer jsou zde spíš jen jako reminiscence známějších jmen, ale to je opravdu všechno.(26.4.2016)