Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Brilantní filmové drama Zelená míle podle knižní předlohy Stephena Kinga natočil režisér Frank Darabont, který se zároveň podílel i na jeho scénáři. Film s vynikajícím Tomem Hanksem v hlavní roli, byl nominován na čtyři Oscary. Centrem příběhu je černý obr John Coffey (Michael Clarke Duncan), čekající na popravu za zločin, který dost možná nespáchal a přesto zemře, a dále pak věčné dilema kolem rozhodování o trestu smrti. Děj filmu se odehrává ve věznici, kde sedí ti největší hříšníci, a kde je hrůzostrašná chodba natřená na zeleno, které všichni říkají Zelená míle. Chodba, na jejímž konci čeká smrt. Pokud se nestane zázrak... (Bontonfilm)

(více)

Recenze (1 859)

golfista 

všechny recenze uživatele

Darabont - specialista na vězeňské drama :) Nádherný dojemný snímek s nádechem mystiky jako adaptace knihy Stephena Kinga. Vynikající výkon Toma Hankse v hlavní roli Paula Edgecomba, jeho kolegy Davida Morse a také černého obra M.C. Duncana jako John Coffey. Nezapomenutelný film. ()

Lima 

všechny recenze uživatele

Darabont podruhé vstoupil do stejné řeky. Po Shawshanku opět natočil film z vězeňského prostředí a opět podle románu Stephena Kinga. A opět skvěle. Co skvěle, úžasně!! Když jsem šel z kina, byl jsem jako opařený. Doma jsem nadskakoval nadšením, že jsem viděl nejlepší film svého života. Teď s odstupem mé emoce vychladly, ale rozhodně řadím Zelenou míli mezi nejpozoruhodnější filmy posledních let. ()

Gemini 

všechny recenze uživatele

Stephen King může být tentokrát spokojen, další jeho kniha se dočkala špičkového filmového zpracování. Tomu vévodí postavy Michaela Clarka Duncana a Toma Hankse, kteří rozehrávají tříhodinový příběh o božím zázraku a Zelené Míli, kterou každý z nás kráčí...a aby toho nebylo málo, Thomas Newman ještě ke vší té kráse zkomponoval působivou hudbu. Nádhera... ()

Tosim 

všechny recenze uživatele

Film získává na intenzitě s přibývajícím dějem. Postupně vás to "vcucává." Při jedné z finálních scén jsem vstal ze židle a fascinovaně couval od obrazovky! Skvělé. Od Darabonta další perfektní práce, King mě začíná zajímat :-) ()

Matty 

všechny recenze uživatele

Tři hodiny hezky zrežírovaného, nestřídmého ždímání slz. K dalšímu zhlédnutí narozdíl od Shawshanku ani nemám chuť. 70% Zajímavé komentáře: fantoci, PALINO, Mahalik, Triple H, reypal, Othello, Petroniusx ()

Radyo 

všechny recenze uživatele

Jak se říká, kdo umí - umí. Frank Darabont toho moc nenatočil, ale v jeho filmografii se skví hned dvě perly nejvyššího kalibtru. A Zelená míle je jednou z nich. Stejně jako ta druhá perla (Vykoupení z věznice Shawshank) i tahle vznikla na základě knižní předlohy Stephena Kinga, známého spíše jako tvůrce hororů (mj. Záření, To). Herecké výkony v Zelené míli je celkem zbytečné rozsáhle popisovat, ale nedá mi to. Tom Hanks je jako vždy kladný, spravedlivý a lidský. David Morse je na své možnosti nezvykle výrazný. Michael Clarke Duncan je obrovitý a málomluvný. Michael Jeter je kouzelným způsobem vyšinutý milovník myší. Sam Rockwell je působivě psychopatický provokatér. A tak bych mohl pokračovat dále. Ale nemá to smysl, nejlepší obrázek si každý udělá, když se na tenhle skvělý film podívá. ()

Enšpígl 

všechny recenze uživatele

Je jen málo filmů při kterých člověk má v sobě hrozně moc emocí, tenhle fim je Vás objeví . Je to nádhera sledovat něco tak krásného jako je tento film --je to boží zázrak. ()

T2 

všechny recenze uživatele

Rozpočet $60miliónovTržby USA $136,801,374Tržby Celosvetovo $286,801,374Neskutočný zážitok!!! Keď som sa k tomuto filmu dostal prvý krát žasol som nad prevedeným tak že som si ho musel v zapätí pustiť aj druhý krát. Darabont natočil jeden z najlepších filmov, ktorý samozrejme bol ako býva zvykom odignorovaný na Oscaroch.... jedine čo ľutujem že som sa na tomto filme nemohol kochať v kine, sakriš s prácou. /100%/ ()

Djkoma 

všechny recenze uživatele

Vydžet se dívat na tento film bude pro jednu skupinu lidí utrpením a pro druhou požehnáním.Prvním říkám jděte na akční film druhým říkám aspoň někdo chápe, čemu se říká pořádný film :) a zajděte na Vykoupení z věznice Shawshank!! Bezchybná záležitost, která i přes neuvěřitelnou délku nenudí, překvapuje, pohladí a rozplaká. Frank Darabont je velký dábel a doufám, že bude točit a točit, protože jeho filmy stojí za to. ()

Renton 

všechny recenze uživatele

Scénář: Frank Darabont .. Když už se Frank Darabont rozhodne místo psaní scénářů i něco natočit, stojí to za to!! I při prvním shlédnutí mi víc než tříhodinová stopáž uběhla velmi rychle a na konci jsem skutečně zíral. Výborná adaptace, skvělé obsazení a další filmový klenot! Nejen to je Green Mile.. ()

woody 

všechny recenze uživatele

Na poprvé jsem si říkal:Moc dlouhé, nuda, jen ten Tom Hanks byl dobrý. Po druhé je to lepší film. Po třetí je to skvělé začínám brečet. Po čtvrté to považuji za jeden z nejkrásnějších a nejlidštějších film co jsem viděl. Zásada po tomhle filmu:Nedejte na první dojem!! ()

Radek99 

všechny recenze uživatele

Opravdu originálně uchopený příběh novodobého příchodu Krista a ač jsem bezvěrec, byl jsem dojat... Výtka by tu ovšem byla - možná že je Darabontův film až příliš prvoplánově slzopudný. Dokonalý námět, skoro dokonalý film... ()

hirnlego 

všechny recenze uživatele

Vlezlý patos, zázraky, popravy, pochcánek Percy... Hodně emocionální film, ať už to znamená cokoli. Hlavní postavy meh, zato takový zkoušeč elektrického křesla ("už to nikdy neudělám, to je jistý"), dozorce jak obrázek Barry Pepper:3, obrázek#2 Gary Sinise, ALE HLAVNĚ Divokej Bill aneb skvostný magor Sam Rockwell zachraňuje ochotu projít si tím martyriem někdy znovu. ()

TheMaker 

všechny recenze uživatele

:::::::::::::::::::::::: Ano. Byl to tento film, co mě poprvé rozbrečel před televizní obrazovkou, a já nevěděl, co s tím mám dělat. Bylo mi i trošku z toho trapně, je-likož mě viděli brečet rodiče a já rázem nevěděl, jak se mám před nimi zachovat, protože si o mě vždy mysleli, že jsem velký tvrďák. Z prvu si mysleli, že to myslím sarkasticky a že zesměšnuji tu krásnou a hlavně velmi smutnou, dojemnou scénu, když se "peče" John Coffey (čte se kofi, ale píše se jinak ,-D) na elektrickém křesle, ale bohužel tomu opravdu tak nebylo. Velký tvrďák "TheMaker", se před svými rodiči rozplakal jako miminko, a jak jsem psal už výše, najednou nevěděl co s tím ! :-00. Zvedl jsem zadek ze sedačky a dobelhal jsem se do svého pokoje. Tam jsem si lehl na svou postel a zavřel oči. Ješte jednou jsem si přemítl celý film, hlavně ty nejsilnější momenty. Pak jsem usnul. Druhý den jsem se probudil něco kolem 13. hodiny. Vstal jsem z postele a šel na WCéčko, spláchnul jsem (jako kažý den ,-D) a šel k zrcadlu. Pomalu, ale jistě jsem se podíval na svou unavenou tvář. Dlohu jsem se díval do svých očí, než jsem to celé pochopil. Ano. Ano. Ano. Tohle je ten film. Tohle je ten nejsilnější film na světě ! Prosím. Prosím. Chtěl bych alespoň na mallilinkatičkou chvíli projít se po Zelené míli ! :::::::::::::::::::::::::::: ()

Reklama

Reklama