Paul Edgecomb se vrací ve vzpomínkách do roku 1935, kdy byl zaměstnán v louisianské věznici jako hlavní dozorce. Tenkrát se tam setkal s výjimečným, byť duchem prostým mužem, který byl obdařen nejen velkým srdcem, ale také nadpozemskými schopnostmi. Byl to John Coffey, neprávem odsouzený na smrt za vraždu dvou malých holčiček. V té době trpěl Paul těžkým zánětem močového měchýře a také neměl šanci zbavit se sadistického, všemi nenáviděného dozorce Percyho. Jednoho dne chce s Paulem mluvit Coffey. Když se k němu přiblíží, chytí ho rukou v rozkroku, pak šokovaného Paula pustí a on uvidí, jak černoch vypustil z úst černý oblak, a současně si uvědomí, že jeho bolestivý zánět zmizel. Coffey má zvláštní schopnost, díky které vyléčí ženu správce věznice, ke které ho tajně v noci převezou, dokonce oživí cvičenou myš jednoho vězně, kterou zabil zlomyslný Percy. John Coffey, kterého čeká smrt, přijímá svůj úděl odevzdaně a bez hořkosti. (TV Nova)

yarda23

Kingovka se vším všudy. Moje nejoblíbenější adaptace knihy. Tuto knížku jsem zhltnul za pár chvil a byl jsem velice natěšen na film. Říkal jsem si, že není množné převést celou tu nervy drásající atmosféru a ruce svazující napětí na televizní a filmové obrazovky. Mýlil jsem se. Tento film má vše. Musím pochválit Hankse. Výtečný výkon. Film Vás prostě chytí a odmítá pustit do konce, který je jeden z nejsmutnějších které znám. Takovou dávku empatie jako k tomuto hrdinovi, který je neprávem odsouzen, jsem snad nikdy nepocítil. Výborný zážitek. Povinná "četba" každého milovníka kinematografie. ()

Cazzysvjet

Zajímalo by mě co ho na tomto tématu tak vzrušuje. Jestli seděl, sedí , nebo by chtěl? Každopádně Druhý vězeňský trhák v řadě kterému se nedá vytknout nic. 95% ()

Kop1x

Další perfektně zpracovaný film na motivy knihy Stephena Kinga. Emoční ždímání z diváků je nutnou dávkou pro většinu perfektních filmů, tady to nebylo vyjímkou.Herecký výkon, dnes již zesnulého Duncana ve mě zanechat stopy..( v dobrém slova smyslu). a samozřejmě výborný Tom Hanks. Odpočívej v pokoji Johne Cofee! Mistrovské dílo od Franka Darabonta. ()

RomanBond007

Film, ktorý podľa mňa dosť ohúri. Všetko je celkom dobre spracované, príbeh ohúri. Nevedel som prečo je tento film taký obľúbený a vysoko hodnotený. Už to viem. Duncan ako tupý, trochu naivný ale zato s dobrým srdcom ako väzeň pripravený na popravu. Tom Hanks a jeho kamaráti bachari sa skvelo doplňujú a tie časti filmu s tou myšou, celkom vtipné. Škoda, že ten film takto skončil ale i tak super film. 95%!!! ()

mucho3

Kingovka,která se povedla zfilmovat na výbornou,skvělí herci,příběh..... tomuto skvostu není co vytknout. ()

Eeve

Krásny prekrásny film, plný emócií, otázok aj odpovedí a takisto skvelých hereckých výkonov. Darabont opäť raz ukázal, ako sa točia kvalitné filmy, bez potreby efektov, ale s kvalitnými hercami a ešte kvalitnejšou réžiou. Tom Hanks skvelý, takisto ako Duncan, no musím povedať, že všetky, aj vedľajšie postavy hrali skvele - mňa potešil najmä David Morse. Očakávano-neočakávaný koniec, celá stopáž na 100 % využitá. Opäť raz sa preukázala sila deväťdesiatych rokov v celosvetovej kinematografii - zlatý to čas. ()

unclejack

V prípade, že Shawshankské vykúpenie bolo pre vás neobyčajným zážitkom, nie je lepšej voľby než okamžite siahnuť po Zelenej míli. Kingova predloha je napínavá, presvedčivá v charakterizácii postáv a nekompromisná čo sa týka nevyhnutného osudu, ktorý čaká na konci zelenej míle. Darabont je skúsený režisér s pevnou rukou a citom pre tempo filmu - vie, kedy má pritlačiť na pílu - Delacroixova smrť, Percyho zmárnenie Jiglesa - ale rovnako silný je aj v emociálne vypätách momentoch. Skvelý Tom Hanks a výnimočný výkon M. C. Duncana ľahko strhnú všetku pozornosť len k nim a záver vyznieva o to silnejšie, fatalisticky a nevyhnutne. Akýsi epióg v podobe záveru Edgecombovho rozprávania je láskavým mrknutím Kinga i Darabonta k divákovi, ktorý ho doženie k slzám a ctlivosti. ()

axel01

,,V roce 1932 se Amerika zmítala v otřesech velké krize a život se zdál být trpký a obtížný, jako ještě nikdy předtím. Příběh se odehrává ve věznici Cold Mountain, kam jsou transportováni odsouzenci na smrt. John Coffey je člověk, který si trest smrti zaslouží více než kdokoliv jiný. Tento mohutný obr byl odsouzen za smrt dvou malých dívek. Řekli byste možná, že cesta k poslední odplatě bude krátká a milosrdná - ale sami poznáte, jak se můžete mýlit. Doprovodíme společně Johna Coffeye na jeho poslední cestě, podobné zlému snu..." - Tolik k Zelené míli slovy knižní recenze. Je nutné podotknout, že Stephen King je velice oblíbeným románovým autorem, takže v jeho knihách nikdo nesmí hledat stopy objektivity, natož literaturu faktu. Píše opravdu dobré romány, které - jak by se mohlo zdát - je takřka nemožné zfilmovat. Zelená míle navíc měla NA 6 KNIŽNÍCH DÍLŮ!! Takže jde o román velmi dlouhý a vydatný. Napěchovat 6 dílů knih do skoro tříhodinového filmu je práce pro odvážlivce. A já si myslím, že Frank Darabont, který film režíroval, dostal do filmu vše, co v něm opravdu mělo být. Film je navzdory délce napínavý, konec je dojímavý, přesně jak má podle předlohy být. Konečně snímek, který umí zahrát na city i běžným lidem, nejenom přecitlivělým puberťačkám. ()

kosa1

Druhý film od Darabonta a opět skvělý a když se do toho přidá ještě Tom Hanks tak to stojí za to. Zaujal mě i ne tolik známí Michael Clarke Duncan - John Coffey jako kafe ale psaný jinak ()

Jenn

Nemůžu říct, že je to nejlepší film (za ten považuju jednoznačně Klub rváčů), ale je to určitě jeden z těch nejlepších filmů, co jsem kdy viděla. Potoky, co potoky, moře slz. A tak. ()

PatrikP4

Napadá mě jen jedna otázka... Proč není tento film hodnocen tady na ČSFD jako nejlepší? Kromě Forresta jsem dva co jsou před ním neviděl, ale asi se na ně budu muset podívat. ()

klara.leb

Mysterické drama nezískalo své skvělé hodnocení náhodou. Výprava, režie, obsazení a dialogy jsou jedny z nejlepších, co jsem kdy viděla a zažila. S Tomem Hanksem prostě nemohl režisér šlápnout vedle a Michael Clarke Duncan se do role vžil jako nikdy nikdo. Postava Johna Coffeeyho je ve středním věku, ale uvnitř je tento muž jen ztracený malý chlapec. Michael byl velmi schopný herec a je škoda, že do světa filmu se dostal tak pozdě a jeho smrt mu jeho jistě další filmovou budoucnost překazila. Film si nezaslouží NIC jiného než plný počet hvězdiček plus dvě navíc. Dokonalost! ()

Brenda.Ch

Včera jsem to zkoukla už asi popáté...ucpalo mi to dutiny na zbytek noci a přemíra emocí se tetelila vzduchem obýváku jako prach ve slunečních paprscích...ále čert vem poezii, toto vrcholní dílo Stephena Kinga se prostě dočkalo úžasného zpracování, mimořádných hereckých výkonů a atmosféry nabité kladnými i zápornými částicemi. Ďábelsky božské dílo. Myšička - adept na oscara. :-) ()

jojto

Sú filmy, ktoré stačí vidieť raz v živote a zostanú vo vás navždy. Krásny, citlivý príbeh o mystickom dobru a ľudskom zlu. ()

Nová kingovka nabírá Hiddlestona s Hamillem

Nová kingovka nabírá Hiddlestona s Hamillem