poster

Barbaři

 • anglický

  The Barbarians

 • italský

  I barbari

 • anglický

  The Barbarian Brothers

 • italský

  The Barbarians and Co.

Fantasy / Dobrodružný

USA / Itálie, 1987, 87 min

Komentáře uživatelů k filmu (61)

 • sinp
  *

  Tady se tvůrce slovutných (mám je rád) Kanibalů zrovna dvakrát nepředvedl. V inspiračním koši lovil tradiční italské fantasy a dal tomu trochu akčnější ráz. To vše dost pokleslým způsobem a s pekelnou dvojicí léta vězněných barbarů v čele, co jdou doslova a do písmene vybouchat zajatou královnu ze spárů zlotřilých zlodějů rubínu. Ano, je to kapku překonbinované a leckdy zbytečně, samotný vypravěč v úvodu pusu nezavře, pořád má k příběhu co říct. Kdyby to dělal aspoň vtipně, jenže humor a především nadhled zcela chybí a zůstanou oblbující macho pózy a hlášky na úrovni školky. První půlka je tedy značně nudná a nezajímavá, ta druhá to o něco vyvažuje, svoje dělají mimořádně trapné triky, které jsou hodně zábavné. Konec ovšem zase řádně naštve, díky překonbinovanosti děje se uzavírá několik okruhů najednou, což není zábavné ani za mák. Deodato se nepustil do ničeho ostřejšího, překvapivě to odmával velice krotkým způsobem (asi tak dvě scény byly násilnější). Musím uznat, že když to člověk vidí ve VHS kvalitě a duní mu v tom to nefalšované italo disco, tak to jisté kouzlo má. Ne však takové, aby se to dalo označit za dobrý film.(15.9.2010)

 • Poncho22
  *

  Jedna hvězda a to jen kvůli mému VHS mládí ...(4.6.2012)

 • vozralec
  ***

  Úvodní přepadení povedené. Úchylné xichty poskoka s rohem a vedoucího kolotočářů. Namakaní barbaři měli krásné halekavé projevy. Souboje rychle ukončené. Příšery slaboučké. Přiveďte panny.(9.11.2013)

 • Marty_v.S.
  **

  máme tady 2 hvězdičky za 2 přiblblý dvojčata a jejich hlášky a hlavně jejich neustálý halekání .. asi jako že barbaři ;)(20.11.2009)

 • LADAS79
  ***

  Proč ne mě se to docela líbylo správní svalovci a ktomu ještě dvojčata(15.2.2012)

 • MickeyStuma
  ***

  Od úspěchu snímku 'Barbar Conan’ vzniklo mnoho napodobenin, které dnes všechny do jednoho spadly do světa zapomnění. Týká se to i snímku 'Barbaři’, který je námětem Conanovi hodně podobný. Jsou tu pro změnu dvojčata mající doslova stejný osud jako Conan. A kdo jiný by si je mohl zahrát než skutečná kulturistická dvojčata Peter a David Paulovi. A protože se jedná o ryze nízkorozpočtový videosnímek, celé to podle toho také vypadá. Levné kulisy, levné rekvizity, jednoduchý předvídatelný příběh, dějová zkratkovitost, herecké dovednosti aby divák pohledal. Jasně, psala se stále 80. léta, ale o to víc snímek zestárnul. To se týká i zmíněného Barbara Conana, ale přesto se stále jeví lépe než tento. A tak tu máme Fantasy příběh bez bázně a hany, na který by se mělo dívat oken shovívavým.(9.6.2018)

 • LarryW
  ***

  Tak tohle není odpad, Béčko ano, ale ne odpad...(19.7.2005)

 • K.O.vi
  *

  Bratři David a Peter Paulovi byli před obsazením do filmových rolí známí jako profesionální wrestleři. Vystupovali pod pseudonymem "bratři barbaři" (jak jinak :-)) Ten film je béčko nebo céčko? To je vlastně jedno... Pamatuji se na jednu scénu, kdy jeden z barbarů krčním svalstvem přetrhl oprátku z lana. Borec...(11.4.2006)

 • djbarrel
  ***

  Dva naprosto dementní nabušenci jdou zachránit královnu a rubín ... film je plný logických chyb, špatných nepřátel a ještě horších efektů, ale celé je to podané velice vtipně a tak se dá říct, že se mi film docela líbil a celkem jsem se i zasmál. 55 %(28.9.2011)

 • Carnosaurus
  ****

  Neuvěřitelně zábavný snímek, který se nebere zase tak příliš vážně (alespoň doufám, že to byl záměr) a je opravdu dobře natočený. Hned na začátku nám Ruggero naservíruje výborně zmáknutou honičku s povozem a pak valí dál a nenechá člověka vydechnout. Ústřední dvojice dementních gumáků v odporných outfitech je o dost sympatičtější, než by se dalo dle obrázků čekat a myslím, že vzhledem k tomu jak vyrůstali, je jejich tupost na místě a nedá se říci, že by byla zarážející. Tu a tam nějaká osvěžující brutalita, Michael Berryman a sexy herečky nejsou rozhodně na škodu. Když si připočtete cool atmosféru osmdesátkových vypalovaček, není co řešit. Příjemná fantasy blbina se spoustou zajímavých nápadů a zarážejících dialogů.(12.2.2012)

 • Kennedy_R
  **

  Jó, tihle chlapci nejsou žádní dobří herci a jejich výkony působí velmi rušivě. Přesto jsem se u filmu bavil (kdysi u videokazety). Filmy tohoto typu mám rád, tak jsem Deodatovy hrůznosti trochu přehlížel. Film se nesmí brát moc vážně a potom za dvě hvězdy stojí. Viděl jsem z té doby horší snímky.(18.2.2013)

 • brasek
  ***

  Na 80. roky celkom pohodový film a pre mládež pri popularite Conana určite aj zaujímavý, ktorý ovšem časom stratil na grádoch a upadol do zabudnutia.(20.10.2013)

 • Pythonator
  ***

  Ale tak, byla to sranda. Mohli z toho udělat dobrou komedii, kdyby přidali více humoru. Jistěže je to další poconanovská hrůza mizerných kvalit, ale tak nějak mi to přijde milejší než Red Sonja, protože se to nebere tak moc vážně. Drak, co vypadá jako gigantický penis s hlavou psa staženého z kůže, to byla fakt síla:-)(29.1.2016)

 • mansonn
  ***

  dlho som tento film hladal , naposledy som ho videl ako 8 rocny asi ,odvtedy ubehlo hodne rokov a teraz ked nato pozeram vidim dva experimenty klonovacej technologie, prekvapivy humor zakomponovany do deja-nedeja.A no ne sa to aj tak clkom lubilo ,urcite lepsie ako pirati z karibiku 2.3-diel aj ked neviem neviem pripominalo mi to film s E.Robertsom vo filme ve sluzbach krale kde sa hraju ze jazdia na konoch a princezna si peso taha svoje veno na voziku ....paaaani hehehehe(29.10.2008)

 • Marnotrat
  *

  Tenhle film si zaslouží hvězdu už jenom proto že vznikl...ono je prostě člověku, po shlédnutí, tak nějak líp. Blbost ale usměvavá...(12.5.2013)

 • Jevablo
  *****

  Tomuhle "filmu" se dá snad buď jen odpad nebo pět hvězdiček. Je to totiž italská odpověď na Barbara Conana, které se můžete buď smát nebo plakat, nic mezitím. Pokud to pojmete jako komedii, nemá to chybu. Pokud byste uvažovali o motivaci jednotlivých postav, zvážili kvalitu děje a dialogů a občas propadli až studu za to, jakou volovinu to ti Italové natočili a kdo jim na to proboha dal peníze, musíte to zhodnotit jako neskutečnou kravinu. Hoši hrající hlavní postavy nevypadají ani na vteřinu, že by se skutečně pohybovali v reálném světě, a že by to snad skutečně byli barbaři:-) Většinu filmu se pohybují zvláštními přikrčenými přískoky, při nichž zřejmě vyniknou jejich tricáky, ale o to bizarněji to působí. Všechny postavy ve filmu vypadají, jako kdyby vylezli z blázince a jsou ověšení neskutečným harampádím - kostýmy jsou na Oskara. Totální béčko, včetně až neuvěřitelně nezvládnutých trikových scén (drak:-))))) O soudržnosti děje si nedělejte iluze...(26.2.2014)

 • Shanen29
  odpad!

  Nedá se na to opravdu dívat,je to tupé,blbé a o ničem.(17.12.2015)

 • Chaloupek
  *****

  Z nostalgie(22.7.2019)

 • Jozue
  *

  * za scénu s vlkodlakem (nebo co to bylo za bestii)(4.10.2007)

 • Dr.Thuray
  *****

  OLD SCHOOL NAREZ!!!(8.9.2010)

 • Grimes
  ***

  Osmdesátková fantasy, kopírující Barbara Conana se dvěma ještě jednoduššími bratry barbary, záporákem, který trpí nejspíš nějakou cholericko romantickou schizofrenií a s kolísavou hudbou z toho dělají celkem skvost mezi osmdesátkovými béčkovými fantasy. Za mě průměr.(11.6.2018)