Twisted Souls

Genie Joseph

Scénografie:

Ann Burgund
  • Goldbeater

Sice to nemá zrovna koherentní děj, sympatické a logicky se chovající postavy, alespoň průměrné herecké výkony, nějaké slušnější produkční zázemí, schopnou režii či výraznější humor (má-li to vůbec být hororová komedie) - on tenhle film toho vlastně celkově moc nemá, zato ale má velmi nápadité masky a vymazlené praktické efekty. Je znát vliv klasických hororů Evil Dead a Noc oživlých mrtvol. Spookies jsou vlastně spíš jen takovým slepencem nápadů a inspirací a jako sourodá podívaná vůbec nefungují, přesto to právě díky již zmíněným maskám a faktu, že se v té naivní slátanině stále něco děje, docela dobře baví. Jen toho zmodralého kočkodlaka, co se potloukal celým filmem, jsem nějak nepobral.(16.3.2019)

Na rovinu - ptákovina jako hrom! Klasická osmdesátková záležitost s dusavou elektronickou hudbou (nahánění nevěsty oživlými mrtvolami je dlouhý kolovrátkový videoklip), děvečkama, co vypadly z popklipů, a strašidelným domem okupovaným nejen démony. Obstojná je kamera i mnohé aranžované scény, co navozují patřičnou horrorovou atmosféru - temný hřbitov u starého domu, mlha, blesky (ale neprší), chodby, pavučiny - pěkná scénka s démonickou ženou, která se postupně promění v obří pavoučí monstrum a vysunovací čelistí ala vetřelec vysaje během pár vteřin svoji oběť - posezení při svíčkách a hře s démonickými šachy. Masky jsou velmi dobré, i když hrůzu nebudí - jsou buď odporné nebo komické, ale propracované. Pekelné potvůrky (hodně gumové), smrtící chapadla, babizna duch (vzpomněl jsem si na muppet show) a mrtvoly lezoucí z hrobů. Postavy jsou samozřejmě ztvárněny amatérsky a chovají se jako hovada, ale to je u těhle snímků vcelku vedlejší. Přesto jsem měl až na pár scén pocit, že je film bez většího nápadu, že nudí. Možná balancování na hraně komedie a horroru tomuhle snímku spíše uškodilo, protože nepřevažuje ani jedno. Každopádně leckterá scéna notně rozesměje, ať už zmiňovaná naháněčka nevěsty (co mi připomínala Madonu), či prdící sklepní monstra, která se rozpouštějí v červeném víně...(31.12.2013)

Nebudu zapírat a řeknu na rovinu že mě to zklamalo. Čekal jsem horor který pomalu každý chválí, ale dostal jsem divnou patlaninu kterou režírovaly 3 režiséři ale jakoby se nemohly dohodnout co chce každej točit, chvíli tu je pokus o humor který totálně padá, pak je tu mysterioznost které bohužel padá díky monstrům. Celý tenhle žánrový mišmaš nešel moc dohromady. Co mi aspoň udělalo radost je to že se ve filmu neustále něco děje a masky které byly prvotřídní, ale každopádně nic extra to nebylo. Vidět a zapomenout.(23.1.2013)

Dejovo je Spookies v podstate klišé, najviac podobné o čosi málo mladším kúskom ako Waxwork 1,2 či Night of the Demons 1,2 - partia ľudí, tajomný starý dom, v ktorom na každom rohu číhajú rôzne obludy a následná naháňačka hore-dolu. Veľkým plusom Spookies však je, že sa tu objavia naozaj rozmanité a bizarné kreatúry a ako tu už bolo niekoľkokrát spomenuté, masky a triky sú na perfektnej úrovni, čo film posúva o triedu vyššie.(19.12.2010)

• peter12

Partia mladých ľudí sa ide pozrieť do zdanlivo opusteného domu a že je opustený len akože tak to už je asi všetkým jasné.A ten dom patrí niekomu veľmi zlému,ktorý čaká na obete aby mohol oživiť svoju drahú.Niektoré masky boli na zasmiatie ale niektoré mali efekt strachu.Je tu veľa všelijakých kreatúr ale žiadna nieje moc pôsobivá a viac mi to pripadalo na smiech ako na hrôzu.A celkové spracovanie bolo z chaotických pokusov tvorcov vytvoriť niečo originálne,niečo zaujímavé ale ja im to musím povedať stvorili ste riadnu kravinu a nič tu nefunguje-atmosféra,napätie,strach to v tomto filme sú len pojmy bez realizácie.(4.9.2014)

• - Film se měl původně jmenovat Twisted Souls. Díky výměně režiséra se tak nestalo. (Campbell)