Jistá smrt

Hissatsu 3: Ura ka omote ka

Sure Death 3

Japonsko, 1986, 126 min

Eiiči Kudó

Zde došlo k neskutečně absurdní situaci, koupit třetí film série (celkově má čtyři díly) a nedokoupit ostatní, je opravdu značně podivné. Sledování tedy od diváka vyžaduje zvýšenou pozornost, neboť neví, zda se jedná o kriminálky ve stylu Sherlocka Holmese, tedy s ustálenými postavami, či je jediným pojítkem doba, ve které se film odehrává. Naštěstí byl film opatřen kvalitním českým dabingem, který usnadňuje orientaci v ději i postavách a slyšet Jiřího Holého po dlouhé době v kladné roli je požitek. Děj snímku není špatný, i když divák pro diváka nejsou vrazi neznámí, spíše jde o to, jak celkově snímek scénáristé zakončí. Pro českého diváka jde o zajímavý pohled do dění tehdejší doby, obzvláště je pěkné, že žádná postava není ani černobílá, neboť i hlavní hrdina má dost nedostatků. Režisérovou snahou bylo dodat scénáři punc autentičnosti, což se odráží hlavně na soubojích, kdy má postava problémy zabít „pouze“ tři vrahy a je ještě dokonce zraněna, bohužel tohle všechno je porušeno při závěrečném masakru. Solidní westernová hudba. Zajímali by mne i ostatní díly.(21.11.2012)