Alan Alda - víc než sympaťák (TV film)

Biography: Alan Alda - More Than Mr. Nice Guy

Dokumentární / Životopisný

USA, 1997, 44 min

Komentáře uživatelů k TV filmu (5)

Život tohoto herce byl a je stále ještě více než fascinující. Od prvních krůčků po nemoci směřoval dál a dál až se stal uznávaným hercem a pak přišel MASH. MASH začal formovat jeho a on zformoval MASH - jako herec, scénárista i jako režisér. Ale i po jeho konci ukázal, že stále má na stříbrné plátno a na prkna Broadwaye, možná více než předtím. Alan Alda je určitě mnohem mnohem více než sympaťák.(30.8.2010)

Jiz nekolikrat jsem mel cest shlednout dokumnet o teto vyjimecne osobnosti svetoveho filmu. Klasika!(30.5.2008)

Krásný dokument který mi v době kdy jsem četl Aldův životopis udělal obrovskou radost. Jediné, co mi přišlo líto je fakt, že se v něm ani jednou neobjevil Alda osobně.(3.3.2008)

Ten chlap je proste borec!(30.5.2008)

Přiznám se.Alan Alda je můj nejoblíbenější herec - režisér - spisovatel.Má charakter hodný prezidenta.Jeho mimo herecké aktivity, jako boj za práva žen, boj proti rasismu.Jeho celoživotní oddanost manželce a dětem, což se dnes už moc nevidí.Stále ho mám za nedoceněného herce.Jeho kariéra se točila mimo M.A.S.H. jen ve vedlejších rolích.Ale každé z nich dodal kouzlo, které v daných scénách mnohdy předčilo i výkon hlavních postav.Viz scéna soudního přelíčení ve filmu Letec, ve kterém se dočkal oscarového ocenění za vedlejší roli.Tenhle dokument nám řekne vše o Alanu Aldovi.Je to pan herec, který se, snad doufám, dočká ocenění za celoživotní příspěvek, nebo něco podobného, dřív než bude pozdě.(13.11.2011)