• Mylouch
  *****

  Trvalá hodnota někdejší televizní produkce. Silný odborný základ shrnující historiografické a kunsthistorické poznání, stručnost a věcnost bez obvyklého nadbytečného naivního filosofování, seriál přitom dokáže vyjádřit silný vztah k místům a historii. Kouzelná procházka architektonickými poklady naší země, která neurazí odborníky a laikům výrazně rozšíří obzory. Skvostná pomůcka pro studium od základní po vysokou školu.(28.9.2014)

 • dr.fish
  ****

  Díky Bohu za server ulozto.cz, který mi umožňuje "dochytávat" už dávno odvysílané pořady, jelikož televizi jako takovou vůbec nesleduji. K tomuto cyklu jsem se tedy dostal až po mnoha letech. Podívám-li se na to očima laika, nedá se jinak, než vyjádřit vděčnost za tak vyčerpávající přehled našich vybraných památek. Některé by sice potřebovaly více, jiné zas méně prostoru, ale podstatná je informace, výkřik, jež pak vyvolá zájem, výlet, návštěvu. Musím s potěšením přiznat, že ač se vcelku považuji za znalce tématu, cyklus mne obohatil. Některé díly jsou vysloveně podařené. Celkově tedy hodnotím 80% a děkuji tvůrcům za příjemně strávený den s chřipkou a Deseti stoletími architektury.(13.4.2012)

 • e-pilot
  ****

  Zprvu neokoukané a inovativní představování našeho architektonického dědictví, které postupem času přešlo v týdenní rutinu. To, čím se tomto cyklus zapsal do mých vzpomínek, je skvostná úvodní znělka a obrovský zážitek z gigantické výstavy, která právě z tohoto projektu vzešla. Dodnes pamatuji, jak jsem v expozici gotiky procházel středověkým podzemím Pražského hradu a zíral na hlavní exponát celé výstavy - restaurovanou Parléřovu sochu sv. Václava z Katedrály.(28.8.2010)

 • K.I.N.G.
  **

  Dokumenty České televize patří a patřily vždy mezi skvosty, ale toto na mě jako na laika působí, že se zbytečně rozpitvává něco, co si zdaleka nezasluhuje takovou pozornost. Ve světě je nespočet daleko větších a důležitějších památek, než jaké si zde zaslouží svých 15 minut slávy. Já vím, beru, že je to zaměřeno na naši republiku, ale potom se zužují okruhy a ubývá na zajímavosti. Samé odborné názvy a terminologie mi samozřejmě také nic neříkají, takže pardon.(1.8.2011)

 • Šandík
  ****

  Deseti stoletím architektury ubližuje především určitá sterilnost. Výborné by bylo, kdyby obrazově vybroušené záběry a bezchybně čtený komentář místy obohatil přímý vstup příslušných historiků umění. Po prvním díle potěší, po patnáctém nebo třicátém už poněkud nudí. Další výtkou je to, že tvůrci občas neoslovili ty pravé znalce. Samozřejmě, tak jako tak je fajn, že tenhle cyklus vůbec vznikl. Celkový dojem: 70%(29.8.2008)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace