SOS

(TV pořad)

S.O.S. je úspešným televíznym výtvorom Slovenskej televízie (STV), v ktorom štvorica protagonistov v podaní Daniela Dangla, Romana Pomajba, Petra Sklára a nežnejšiu časť zastupujúca Petra Polnišová si robia srandu s každého a všetkého. S.O.S vytvoril nové hviezdy televízneho priestoru ako Monsterovcov, Editu „ Cicu“ Papeky, Haló Paberu a množstvo iných postavičiek vystupujúcich vo vtipom sršiacich skečoch. (pravo)

tron

"Karči, si pravák alebo ľavák?" - "Ja neviem, Lajči." - "Ktorou rukou cikáš?" - "Ja necikám rukou, Lajči." - "Hovado, pravák!" Výborná záležitosť, zmietajúca sa na vlne paródie, politickej satiry, Tele Tele a Monty Pythónov. Pomajbo, Dangl, Polnišová a predovšetkým vynikajúci Peter Sklár (toho odporúčam ale hlavne v jojkárskej "Mafstory") dali dokopy výbornú televíznu šou. Záverečné titulky, plné pokazených záberov, naznačujú, že banda Gu-NaGu sa pri nakrúcaní baví tak dobre, ako aj my, hoci tempo je často nevyrovnané. ()

Fretakata

Po vzhliadnuti kuskov z neskorsej show Farmar hlada zenu davam mnoho hviezdiciek. Pre Pomajba a tvorcu predvidavej parodie na neskorsieho farmara. Ze by mali pred ocami Pomajba, ked neskor vyberali a usmernovali onoho celebritneho farmara panica, ktory v "sutazi" nasiel "manzelku" ? Alebo sa ten zazrak proste stal? ()

MM_Ramone

Daniel Dangl, Roman Pomajbo, Peter Sklár, Petra Polnišová. Toto quarteto mi veru nikdy nebolo moc sympatické. Sklár ako tak ušiel. Pomajbo je mongoloidný truľo. Rozkysnutá Polišová mi liezla na nervy a meno Dangl sa pre mňa stalo synonymom slova debil. Dnes týchto trapných trotlov už nemôžem ani len cítiť. No pred štrnástimi rokmi, v roku 2004, keď sa pravideľne objavovali v svojsky zábavnej televíznej relácii "S.O.S." som si ich občas pozrel a sem tam sa aj mierne pobavil na tých ich scénkach a paródiach. ** ()

Gemini

Tele Tele po slovensky, pro mě osobně jako Čecha lehce vylepšené tím, že mi slovenský spolubydlící objasňoval některé karikatury, narážky vtipy atd., u kterých se smál jenom on (z titulu své státní příslušnosti, ne inteligence). Po řadě dílů musím konstatovat, že se občas vedlo, ale většinou to někde drhlo. Nic co by se dalo srovnávat s kultovním statusem To Je Vražda... jsem nezaznamenal, a je mi celkem fuk jestli bratia Slováci áno (lesní zvěř na čele s neurotickou veverkou si jich pamatuje docela dost). Takže za mě slabší hodnocení než pro český předobraz. 50%. Aj keď taký Chruňo Monster...:) ()

• Pôvodne bol program vysielaný raz do mesiaca a trval 45 minút. (Crash master)
  • Meno ústredného moderátora (Daniel Dangl) je niekedy Karol a inokedy zase Ivan. Stále pritom ide o tú istú postavu, čo dokazujú občasné návštevy jeho ženy Julky (Petra Polnišová), ktorá ho v závislosti na konkrétnej epizóde oslovuje oboma menami. (Macejko)
  • Pri pozornom sledovaní je možné zistiť, že niekoľko skečov bolo natočených na rovnakom mieste - aj keď nemajú nič spoločné. (Crash master)