SOS (TV pořad)

Komedie

Slovensko, 2004, 25 min

Karol Vosátko
  • MM_Ramone

Daniel Dangl, Roman Pomajbo, Peter Sklár, Petra Polnišová. Toto quarteto mi veru nikdy nebolo moc sympatické. Sklár ako tak ušiel. Pomajbo je mongoloidný truľo. Rozkysnutá Polišová mi liezla na nervy a meno Dangl sa pre mňa stalo synonymom slova debil. Dnes týchto trapných trotlov už nemôžem ani len cítiť. No pred štrnástimi rokmi, v roku 2004, keď sa pravideľne objavovali v svojsky zábavnej televíznej relácii "S.O.S." som si ich občas pozrel a sem tam sa aj mierne pobavil na tých ich scénkach a paródiach. **(10.5.2018)

"Karči, si pravák alebo ľavák?" - "Ja neviem, Lajči." - "Ktorou rukou cikáš?" - "Ja necikám rukou, Lajči." - "Hovado, pravák!" Výborná záležitosť, zmietajúca sa na vlne paródie, politickej satiry, Tele Tele a Monty Pythónov. Pomajbo, Dangl, Polnišová a predovšetkým vynikajúci Peter Sklár (toho odporúčam ale hlavne v jojkárskej "Mafstory") dali dokopy výbornú televíznu šou. Záverečné titulky, plné pokazených záberov, naznačujú, že banda Gu-NaGu sa pri nakrúcaní baví tak dobre, ako aj my, hoci tempo je často nevyrovnané.(22.4.2007)

• Avathar

WTF? Mám rád absurdný humor, ale toto sa nedá nazvať inak, ako trápny sračkoidný pokus o niečo. Po pozretí niekoľkých novších častí, musím ešte hodnotenie znížiť. Neskutočný shit. A že politická satira??? To je vtip, však? Inak sa plne podpisujem pod komentár Triple H, ktorý to myslím vystihol najpresnejšie.(1.4.2007)

Po vzhliadnuti kuskov z neskorsej show Farmar hlada zenu davam mnoho hviezdiciek. Pre Pomajba a tvorcu predvidavej parodie na neskorsieho farmara. Ze by mali pred ocami Pomajba, ked neskor vyberali a usmernovali onoho celebritneho farmara panica, ktory v "sutazi" nasiel "manzelku" ? Alebo sa ten zazrak proste stal?(3.1.2011)

Na konci to bolo uz naozaj slabe, ale poriadne dlhu dobu som sa na to kazdy tyzden tesil ako maly a oddaval sa pravidelnym zachvatom smiechu. Robot Cvikla, Chruno Monster, Farkasovci, U Slovaka a neviem co vsetko este, nic predtym ani potom ma zo slovenskych televiznych serialov/relacii ani zdaleka tak nepobavilo. Program, na ktory urcite nezabudnem.(16.1.2011)

• - Pri pozornom sledovaní je možné zistiť, že niekoľko skečov bolo natočených na rovnakom mieste - aj keď nemajú nič spoločné. (Crash master)

• - Pôvodne bol program vysielaný raz do mesiaca a trval 45 minút. (Crash master)

• - V prvých epizódach okrem stabilnej štvorice Dangl, Pomajbo, Sklár, Polnišová účinkovali aj Marián Miezga, Miroslava Michalková, Jana Gašparková alebo Henrieta Mičkovicová. (Crash master)