Humko Tumse Pyaar Hai

• Indie हमको तुमसे प्यार है

Andrea1717

Nádherná, patetická, farebná a spevavá bollywoodska klasika o veľkej láske, ktorá takmer zostane nenaplnená, našťastie sa však všetko na poslednú chvíľu vyrieši a milenci sú svoji až do smrti po sedem životov. Film, ktorý pohladí dušu milovníka klasiky z dielne Bollywoodu. Piesne krásne, Alku Yagnik a jej nezameniteľný hlas proste milujem, tá žena má v sebe niekde ukrytú tragickosť, ktorú vypúšťa na povrch piesňami. ()

Ramanam

Arjun Rampal jako sympaťák s dobrým srdcem zachrání jednoho dne před jistou smrtí slepou dívku (Ameesha Patel) a na první pohled se do ni zamiluje. Ta mu jeho lásku opětuje a vznikne tak hezký pár. Vše by tedy bylo zalité sluncem o to více, když se dvojice od doktora dozví, že dívčinu slepotu je možno vyléčit, kdyby se jejich život nezačal komplikovat. Na scéně se objeví poněkud šílený nápadník, který dívku obtěžoval již minulosti. Rozhodne se problém v podobě soka vyřešit po svém s pomocí pušky. Při pokusu o jeho zabití, však místo něj zabije dívčinu matku. Poté sledujeme, že indická vězení mají občas jen tři stěny, a tak pomstichtivý šílenec má se svými kumpány opět další možnost se sokovi v lásce krvavě pomstít. Útok sleduje z povzdálí mladší bratr dívky a vyústění situace, kterou vidí, se jeví pro lásku jeho sestry fatálně. Jako by tato tragická událost sama o sobě nestačila, tak se stala ještě předtím, než se dívce po úspěšné operaci vrátil zrak. Neví tedy, ani jak její milovaný vůbec vypadal skrze své uzdravené oči. Ze zprávy, že je její přítel mrtvý se zhroutí. Tím vlastně končí první část filmu. Druhá již vypráví o tom, jak se dívka jela zotavit do Švýcarska, kde potká nového muže, který rovněž v nedaleké minulosti ztratil blízkou osobu. Ten se do ní zamiluje, ale ona stále pro svou starou lásku truchlí, což se on snaží změnit. Toť tedy k ději filmu. Právě ty dvě části byly jako den a noc. Arjuna, jakožto pohodového herce vystřídal Bobby Deol, kterému jsem na chuť stále nepřišel. Indické filmy vyhledávám také i kvůli prostředí Indie samotné. V druhé půlce jsem mohl už jen obdivovat krásu Švýcarska, proti kterému vůbec nic nemám a je vskutku nádherné, ale prostě to není ono. Ameeshu Patel mám moc rád. Působí na mě, jakožto na diváka, velmi silným až vnitřním spojením. Postavy jemných, citlivých a zranitelných dívek hraje bravurně a já jí to prostě baštím i s navijákem. Písně a tance jsou zde mimořádně vyvedené, plné barev a emocí. Což bych zde opravdu rád vyzdvihl, protože to se povedlo znamenitě. Za co jsem ale musel výsledné hodnocení snížit až na tři hvězdy, bylo zpracování příběhu. Řekl bych takové povrchní, nešlo se moc do hloubky. Prostě až na ty klasicky indické emocionální scény, jsem do příběhu nijak zvláště neproniknul. Hezká a romantická podívaná, kterou mohu doporučit jako oddychovku. Určitě nejen kvůli povedené a přesvědčivé hudbě. Ten, kdo poznal sílu indických filmů a má jich vícero nasledováno, však musí uznat, že toto nebylo úplně dobře natočeno a zpracováno ve více místech a podobách. Tři silné hvězdy jsou dle mého za tento snímek přesně to pravé. ()