Smrt Hippodamie (divadelní záznam)

Česko, 2007, 141 min

Opravdu famózní podívaná. Z výkonu paní Čermákové mě celou dobu představení mrazilo a i dnes, po několika letech, na něj moc rád vzpomínám. Její chraplavaný, naříkavý a jakoby věčně proklínající hlas by směle zapadl do jakéhokoli rockového koncertu (nezpívala, pouze mluvila). Úžasné výkony podávali všichni herci, ale její přesto vynikl.(3.2.2010)

naživo jsem viděl 6x a když ten zážitek převedu na hvězdičky, 10 by jich bylo málo.(19.3.2007)

Já pořád nechápu, proč jsou na filmovou databázi zařazovány ryze technické záznamy divadelních her. Pak se tomu přilepí alibistická nálepka "TV film". Takže co tu prosím hodnotíte? Zcela rutinní televizní záznam R. Tesáčka? Nebo Petrželkovu režii divadelní inscenace? Takže takto: Pitínský a herecké výkony - čtyři hvězdičky. Televizní zpracování jedna hvězdička. A co teď?(17.3.2007)

Kdosi řekl, že melodram jako žánr dávno zaniknul. To by nebyl chameleon Pitínský, aby to vyvrátil. Inscenace stavějící na stylizovaně archaizovaném herectví a monumentálních obrazech, vyvolává otázku, jak může současná, formalistní divadelní režie zpracovat klasické téma. Jak se struktura textu rozbíjí komplexem nápadů, motivů a obrazů. Je to "jenom" svojí formou "nabubřelý" žánr měšťanských divadel. To by nebyl chameleon Pitínský, aby to vyvrátil...(16.3.2007)

Ani jsem nečekal, že divadelní záznam bude na ČSFD. Budiž, tak tedy Smrt Hippodamie mě ohromovala od začátku do konce. Inscenace, která poprávu dostála řady uznání a herecké výkony i ocenění. Pevně věřím tomu, že naživo přímo v divadle musí jít o ohromný zážitek, který bych ocenil pěti hvězdičkami!(19.3.2007)