Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Miloš Kopecký a Sagvan Tofi v hlavních rolích televizní komedie o despotickém otci rodiny. V hlavní roli televizní komedie, která si bere na mušku úplatkářství, se jako obchodní inspektor Břoušek představí Miloš Kopecký. Při návratu domů najde svou dceru Kamilu v objetí jejího nového přítele, veksláka zvaného Hifin, a vyhodí jej z bytu. Je předvolán k soudu, protože nedávno odhalil manko v jedné hospodě a odmítl úplatek vedoucího Krůty. Jeho dcera Kamila mezitím odjíždí na jazykový kurz. Vzápětí zavolá Břouškovi Krůta a škodolibě mu oznámí, že Hifin v noci naboural s ukradeným autem, v němž předtím jel s Kamilou, která se tak stává spolupachatelkou. Krůta začne Břouška vydírat...
Komedii o despotickém otci rodiny s tradičně výborným výkonem Miloše Kopeckého natočil v roce 1987 režisér Alois Müller. Veksláka Hifina si zahrál Sagvan Tofi a dceru Kamilu Apolena Veldová. (Česká televize)

(více)

Recenze (19)

triatlet 

všechny recenze uživatele

Květnatost slangu mladých je místy až kontraproduktivní, ale dá se didakticky využít. Víc zaujme štrosmajerovské vystoupení Miloše Kopeckého: "Smradu jako když Taras Bulba kouří marsky a uprostřed kuchyně hašišák. (...) Nervy mám jedny, ale ruce mám naštěstí dvě. (...) Dovedu si představit kozu lítat než tvoji matku myslet." Vtipná, oddechová soudnička od Petr Rittera a Zdenka Šťastného. ()

Oskar 

všechny recenze uživatele

Revizor restaurací a jídelen má svědčit u soudu proti hostinskému, který ho chtěl uplatit. Obžalovaný drží svědka v klinči hrozbou prozrazení prohřešku jeho dcery... Když přimhouřím oči nad obvyklou vizuální ušmudlaností televizních filmů osmdesátých let a všemi těmi řečmi o bonech, zůstává velice vtipná a kupodivu nemoralizující komedie. Některým dialogům by IMHO stačilo pár exponovaných televizních repríz ke zlidovění. Cholerický Miloš Kopecký, jízlivý Václav Sloup a zlomyslná Věra Tichánková jsou perfektní, přijatelný je překvapivě i Sagvan Tofi. "Jelikož díky květnatosti a košatosti projevů pana obžalovaného hodina stanovená hlavnímu líčení uplynula už před dvěma hodinami, nemůže soud nyní podrobně rozhodnutí zdůvodňovat." 70% ()

Reklama

Rosalinda 

všechny recenze uživatele

Tak, lidi, já jsem se zásadně celkem dost dobře pobavila. Mistr Kopecký perlí. Je to poplatné době, ale to vůbec neva, naopak. Přemýšlela jsem, jak je možné, že Sagiho vzali na konzervatoř, ale v druhé půlce jsem to zahodila do koše. Nemusím všechno pochopit, ale dejme tomu. Úplatek tři tisíce mě rozesmál. Ale těch dojemných hláškovitých vět... "Prosím tě, zavolej ji zpátky, ať ji můžu vyhodit." "Samozřejmě, že to tak nemyslela, ona vůbec nemyslí." Tchýně do telefonu: "Vážený, já nemám manžela, kdybych měla manžela, nikomu ho nedám." "Jiřino, prosím tě, probuď se, mně se zdá tchýně." ()

LadyPupu 

všechny recenze uživatele

Ideální oddechovka. Standardně výborný Miloš Kopecký ("Jiřino, prosim tě, vzbuď mě. Mně se zdá tchýně."), Věra Tichánková úžasná, Václav Sloup perfektní ("Vždyť říkal, že řekne, když jsem mu řekl, že neřeknu, ale já řeknu!") a Sagvan Tofi... Sagvan Tofi jako vekslák Dodolák duší romantik, který u soudu vypráví jak "rozkonzumoval" slečnu, neměl chybu. A když začal vyprávět, že jí poté nabídnul rámě, garsonku a diskrétnost, to jsem se smála nahlas. Vůbec netvrdím, že to je perla české kinematografie, ale na vyčištění hlavy to funguje parádně. ()

Marthos 

všechny recenze uživatele

Ostravská televizní tvorba produkovala vesměs béčkové záležitosti, které už dávno odvál čas. Stejný osud by postihl patrně i tuto přiboudlou komedii, nebýt ovšem skvělého Miloše Kopeckého a jeho mistrovské palety trefných bonmotů. Zbytek za mnoho nestojí; příbeh je banální, ostatní herci otřesní a Sagvan Tofi v roli veksláka Hifina na facku. ()

Galerie (6)

Reklama

Reklama