• Belgie

• Německo

• Francie

Belgie / Lucembursko / Velká Británie / Německo / Francie, 2007, 103 min

Pokud je Vám přes padesát let, jste vdova a máte smrtelně nemocného vnuka, na jehož léčení potřebujete spoustu peněz, nemáte moc velkou naději, že mu nějak pomůžete. V bance Vám nepůjčí, jít do banky s punčochou je rozhodně ještě horší, takže co dělat? Představitelka hlavní role, v podání velmi submisivní Marianne to vyřeší velmi svérázným způsobem. Začne peníze doslova a do písmene " honit " na místě, o kterém se jí ani nezdálo. Báječného spoluhráče má v majiteli klubu, v podání Miki Majnovice, ten si svou roli střihl s podobnou noblesou a bravurou jako André Wilms ve francouzském snímku Le Havre. Malý, velký film o tom, že někdy je lepší zhluboka kašlat na předsudky a jít si svou vlastní cestou. Co když tam na konci třeba někdo čeká...(12.5.2015)

85 % - Velmi povedená záležitost, tohle drama s příchutí černého humoru mě docela překvapilo. Veškeré "dráždivé" elementy se odehrávají výhradně na verbální úrovni, dialogy jsou výborné, přirozené, mají v sobě hloubku, vtip, ironii, žal... A sice úsporná, nicméně podmanivá kytarová hudba z dílny Ghinzu. Marianne Faithfull v roli babičky Maggie je excelentní, výtečný byl i Miki Manojlovic á la majitel nočního podniku. Kevina Bishopa nemám rád od prvního Erasma (nejdřív protivný William, posléze do ruské baletky zamilovaný William), tady se sice na roli Magiina lehce nevyrovnaného synka sice hodil, ale kapánek přehrával. Summa sumarum dost nadprůměrný film, kterou si někdy na DVD jistě pustím znovu.(2.8.2007)

Po emocionální stránce hodně silný, hluboce lidský snímek. Jde v podstatě o komorní drama ženy, která se rozhodne pro velkou osobní oběť ve snaze pomoci umírajícímu vnukovi a začne pracovat v erotickém průmyslu. Místy úsměvné, místy smutné, ale nikdy ne lacině sentimentální a citově vydírající. Velmi slušně zahrané, s přiměřenou stopáží a po stránce scénáře uvěřitelné. Jeden z těch nenápadných, ale kvalitních filmů, které utkví v paměti. Celkový dojem: 80 %.(17.4.2009)

Pro děti prý obětujeme všecho a uděláme věci, které bychom jinak nedělali. Smutný a zároveň veselý příběh, není ani podstatné, že hlavní hrdinka skončí v nočním klubu, spíš to, jak objevuje nové možnosti a jak se k ní zachová okolí. Noblesa, s jakou otravné moralizující důchodkyni vmete to obličeje, že spala s jejím mužem a jaké praktiky provozovali, je naprosto ukázková, jak se chová dáma, která sice vydělává peníze jako sexuální pracovnice, ale přesto si zachovává úroveň.(5.6.2015)

• zette

Mam moc rad evropske filmy, dokonce nemam ani nic proti masturbaci. To co jsem ale videl, je sracka prvniho stupne a vubec nechapu, proc je tento film tak ocenovan.. Naprosto bez emoci, at uz kvuli nemoci kluka nebo v erotickem klubu. Mel jsem pocit, jakoby se nemoc syna rodicu vubec netykala. Hlavne, ze synacek pak resi to, zda ma matku kurvu. I kdyz podle plaste tam spise vypadala jako uklizecka. To, ze syn znal nazpamet cislo do klubu bylo take usmevne, stejne jako fronty na Irinu Palm. Herecke vykony toporne, az na majitele klubu a prodavacku v obchode. Je az neuveritelne, ze na tomto filmu z honici kabinky musely koprodukovat ctyri staty, ostuda Evropy.(8.2.2010)