• Belgie

• Německo

• Francie

Belgie / Lucembursko / Velká Británie / Německo / Francie, 2007, 103 min

Irina Palm je příběh o Maggie, která se kvůli drahé léčbě nemocného vnoučka tak dlouho honila za penězi, až je dohonila a to doslova a mě si ta ženská, která pochopila, že na jemnocit není čas ani prostor, získala. Vzala svým rozhodnutím do rukou osud všech zúčastněných včetně sebe, aniž to předem tušila. Ztratila jen to, co nestálo za slzy, a získala mnohé - něco z toho asi poprvé v životě. Prosté na podívání, bohaté na pocítění.(4.3.2008)

Dávám 3 a 1/2 hvězdičky, což se zaokrouhluje na 4. Tahle tragikomedie, založená převážně na konverzaci a pár scénách z veřejného domu, se dle mého názoru docela povedla. Smutný příběh těžce nemocného chlapce, na jehož léčbu docházejí rodičům peníze, kompenzuje příběh chlapcovy babičky, která sice nemá valné vzdělání, na přijetí do zaměstnání není nejmladší, ale jednu věc její jemné ruce dovedou perfektně. I když se k této "práci" dostane nechtěně, omylem a jen kvůli vnukovi, z ironického nadhledu filmu vyplývá, že to paní bere sportovně. "Honibába", jak se sama nazývá, si do svého nového zamětsnání bere termosku s kafem, tesilovou zástěru, obrázek na zeď a pořádnou porci papírových utěrek a lubrikačního gelu. Marianne Faithfull i Miki Manojlovic podávají perfektní výkon. A nakonec má Irina Palm zajímavý a tak trošku pohádkový happyend.(8.7.2007)

Dojemný, civilní, pravdivý a uvěřitelný. Marianne Faithfull jsem měla vždy ráda i jako zpěvačku a v reálu je zřejmě taková kočka s 9 životy, a tak bez mučení přiznávám, že nejenže mě nalákalo to, že jde o film evropský, protože ty já hodně můžu, o tématu nemluvě, ale taky jsem právě na ni byla hodně zvědavá. A... skvělý!(12.4.2009)

Film na první pohled šedivý a chladný. Ovšem brzy Vás vyvede z omylu a Vy nahlédnete do života ve všech možných podobách, i těch nejméně pravděpodobných. Marianne Faithfull neboli Irina Palm či Maggie je osobnostně skvěle nevyhovující na práci, kterou nakonec zvolí. A doslova vezme vše do svých rukou (nebo aspoň do pravé). Dá přednost životu vnuka před sebou samou. Kdo by to také snad neudělal? Nicméně setká se s nepochopením na všech frontách. Až časem dojde rodičům hocha, že ta slova, která každou matku a otce napadnou (nebo by to tak aspoň mělo být), že by pro své děti udělali vše i zemřeli, vlastně dosti odráží čin babičky. Ta ale, také díky nové životní zkušenosti, jakoby začla znovu žít. Nevšední film, ze kterého na Vás dýchne život s upoutávající atmosférou, který jsem rozhodně neviděla naposledy.(18.2.2010)

velmi dojemna sklucujuca drama o tom, aky dokaze byt zivot pes a tiez o cloveku, ktory sa nechce tej hnusnej realite poddat a musi jednoducho padnut hlboko a v tomto pripade ozaj hlboko pod svoju uroven. okrem silneho pribehu na doveryhodnosti celeho projektu prispievaju velmi autenticke herecke vykony, a to tak v pripade marianne faithullovej, ktora svojej starnucej babickovskej postave maggie/irine dokazala sarmantne a zaroven dojimavo vykuzlit profil mature handjob kurvicky, ako aj v pripade majitela bordelu, ktoreho "svinsky" dobre uhral kusturicov oblubenec miki manojlovic.(15.12.2007)