• Belgie

• Německo

• Francie

Belgie / Lucembursko / Velká Británie / Německo / Francie, 2007, 103 min

42nd KVIFF 2007 - HORIZONS - Horizonty - Vůbec mě tento film nelákal a strašně dlouho jsem ho odkládal. Proč? Snad nevýrazným obalem na DVD, který mě odrazoval nebo spíše odpuzoval. O to větší překvapení, protože tento film byl opravdu skvělý... Vřele doporučuji :-) - 12. 1. 2010 - 80%(22.7.2009)

Evropská scéna zase jednou překvapila. Nebylo to žádné velké intelektuálno, o to víc byl ale film blízko divákovi a naservíroval nám morální dilema bez příkras a zbytečných kudrlinek. A Maggie se k problému postavila prakticky a jak jí šla práce pěkně od ruky :-) Odpustím trošku přitroublý konec, který byl možná zbytečný, ale k vykouzlení dobrého pocitu splnil účel.(23.5.2011)

dobrý film... avšak na mě vrhal příliš depresivní tóny... cože anglická kinematografie dost dobře ovládá (už jako v Do Naha! kde je tedy víc humoru je cítit dělnické prostředí plné zoufalství)... tady mě nejvíc deprimovala hudba, jsem rád že jsem Irinu viděl a vůbec to není špatný film, je to téměř dokonalý film... ale v tuto chvíli nemohu dát víc(8.3.2010)

"Všetci hovoria, že by pre deti urobili všetko. Ale čo tieto slová skutočne znamenajú?", pýta sa jedna z postáv v tomto nenápadnom filme. Maggie "Irina Palm" jednoduchá, nenápadná žienka pojala tieto slová po svojom a aj za cenu vlastného odporu a posmechu, prekročila vlastný tieň. Aby zachránila. Sam Garbarski priniesol na obraz netradičný príbeh s vtipom a šarmom a ukázal, že skutočný a úprimný cit nás môže zaviesť na najnepravdepodobnejšie a pre mnohých "špinavé" miesta no môže tam aj vzniknúť.(30.3.2015)

Pokud je Vám přes padesát let, jste vdova a máte smrtelně nemocného vnuka, na jehož léčení potřebujete spoustu peněz, nemáte moc velkou naději, že mu nějak pomůžete. V bance Vám nepůjčí, jít do banky s punčochou je rozhodně ještě horší, takže co dělat? Představitelka hlavní role, v podání velmi submisivní Marianne to vyřeší velmi svérázným způsobem. Začne peníze doslova a do písmene " honit " na místě, o kterém se jí ani nezdálo. Báječného spoluhráče má v majiteli klubu, v podání Miki Majnovice, ten si svou roli střihl s podobnou noblesou a bravurou jako André Wilms ve francouzském snímku Le Havre. Malý, velký film o tom, že někdy je lepší zhluboka kašlat na předsudky a jít si svou vlastní cestou. Co když tam na konci třeba někdo čeká...(12.5.2015)