Uomini si nasce poliziotti si muore

Live Like a Cop, Die Like a Man

Krimi / Drama / Thriller

Itálie, 1976, 100 min

Scénář : Fernando Di Leo. Lehce nadpůměrné akční poliziesco..(14.3.2010)

Můj oblíbený a mnohými nenáviděný Deodatto nakroutil akcí a cynickým humorem nabyté poliziottesco ještě před svoji kanibalskou érou. Nesází na žádné hlubší poselství či kritiku prohnilé společnosti ale snaží se diváka uspokojit přívalem násilí a nějakého toho cákance krve. Akční sekvence jsou mnohdy těžkopádně sestříhané až mám pocit že je to záměr. Působilo to na mě velmi explicitním až černo humorným dojmem. V hlavních rolích řádí frajeři Porel a Lovelock. Scénář obstaral veterán Di Leo a všechno šlape jak má. Jako fanda poliziotteschi jsem uspokojen.(9.6.2011)

Pokud přistoupíte na skoro až primitivní hru tohohle filmu, tak je to dost sranda.(3.2.2016)

Perfektni akcni poliziotteschi se sympatickou ustredni dvojkou, a s celkovym sebeironizujicim nadechem.(29.12.2015)

• kkarx

Tak přidám názor z druhé strany. To co dělalo tenhle žánr tak dobrý a zábavný se tu podařilo akorát z poloviny a tím jsou akční scény, kterými je film napěchován. Dva policisté ze speciální jednotky zabíjí zločince, kteří jim zrovna padnou pod ruku. To se mafii znelíbí, a tak je začnou hledat a snažit se je zlikvidovat. Spousta standardních honiček, přestřelek, výbuchů.... Pokud vám jde jen o tohle, tak směle do toho. To Deodato zvládnul bez problémů. Pokud ovšem toužíte po kompletním polizio se vším všudy, pak budete zklamáni. Film je rozkouskován do jednotlivých epizodek a nemá žádný příběh, není tu žádné morální dilema, ani se nesnažení o nějaké sdělení či sociální kritiku. Scénář Di Lea podle mě tentokrát nestál za moc. Kvůli nepřůstřelnosti hlavních postav chybí i napětí. To lze demonstrovat na sekvenci v lomu, která patří mezi to nejpitomější, co jsem kdy v polizio viděl.(22.12.2018)